Skocz do zawartości

[amortyzator] Rock Shox 30 Gold Solo Air 29"


gentile

Rekomendowane odpowiedzi

"artysty" nie zrozumiecie xD szkoda czasu na dyskusje o głupotach a co do epixona to jest naprawdę spoko i naklejki mi się nawet podobajo :D

To akurat prawda, musiałbyś mieć wykształcenie w tej materii, praktykę, wyrobione poczucie smaku, np kolorystycznego, żeby zrozumieć. A tak to "mogo" ci sie "podobywać "dowolne kiczusie, krasnale ogrodowe, jelenie na rykowisku i obrazki z pływającym konfetii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak szkola plastyczna działa dość mocno na umysł

Owszem,  w taki sposób że dostrzega, odróżnia, co jest  gniotem a co nie. Po prostu wyrabia wrażliwość plastyczną, która jest nieosiągalna dla osób bez takowego wykształcenia. To prosta konstatacja, nie wartościowanie, czy próba deprecjonowania. Proponuje przyjąć to do wiadomości i nie wierzgać przeciwko tasiemcowi. Są po prostu pewne sfery życia, które dla przeciętnego, niewykształconego w tym obszarze  śmiertelnika są nieosiągalne, ale ma opory aby się z tym faktem pogodzić.

a ten kibel w twoim awatarze to też wyraz wyższego artyzmu ? xD nie no ty nas chłopie chyba trollujesz :P

Co to ma do rzeczy. Ty ewidentnie trollujesz i piszesz nie na temat.

Edytowane przez gentile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o nich. Mam w jednym rowerze XC28 z 2012r i jest nie do zajechania. Ale z FOX-ami też jest problem

Często mam osoby z problemami w fox-ach i rock shox-ach, gdzie podczas jazdy słychać strzelanie przy koronie. Także od czasu do czasu mam osoby z problemem obracania się usadzonej fabrycznie już sterowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A czy poza kwestiami estetycznymi ktoś mógłby się odnieść do tego co piszę?

 

Mój 30 gold tk działa kiepsko. Recon gold tk, który w starym rowerze o kołach 26 cali ma już 6 lat, nic w nim nie było robione od zakupu, działa jak masełko. Ten ma tendencje do takiego delikatnego przycinania się. Jego działanie nie jest płynne.

 

W ramach walki z tą charakterystyką, wymieniłem olej i przesmarowałem co przesmarować trzeba w obu goleniach. Mam wrażenie, że to tłumik, a konkretnie dolny tłoczek dość ciężko przechodzi przez uszczelkę w dolnej części goleni. Zastanawiam się jeszcze nad jednym - wokół tego tłoczka (na marginesie - tłoczek jest żółty, w instrukcji ma kolor czarny) jest jakaś taka dziwna specjalnie pęknięta opaska, jakby z metalu. Ona z jednej strony ma pewną nierówność. Ale wszystko to razem lekko chodzi wewnątrz goleni gdy sprawdzałem palcami.

 

Przy okazji amortyzator wydaje takie delikatne plastikowo-metalowe stuki podczas najechania na większą przeszkodę, a szczególnie gdy wraca do pozycji wyjściowej. I nie ma znaczenia jaki poziom odbicia ustawię - zajączka czy żółwika. Wszystko co można było zrobiłem. Łącznie z przesmarowaniem sterów.

 

Jestem zawiedziony tym amortyzatorem. Może to przypadłość tylko mojego, a może tak to g... ma się zachowywać. Pewnie się czepiam, ale jest to na 100% przesiadka z lepszego na gorsze.

 

Upewniam się tylko - nie da rady wziąć bebechów z recona do 30? Górny tłumik też nie będzie pasował?

Edytowane przez aro_kal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...