Skocz do zawartości

[zębatka narrow wide] a2z 30T 104BCD..?


m0d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Choć zarzekałem się, że nie będę, to jednak korci przejście na napęd 1x10 ;)

Mam korbę Deore m617 38/24 i tylną przerzutkę SLX m675, do których chciałbym dokooptować kasetę Sunrace 10s 11-42 i zębatkę 30T.

Kłopot w tym, że korba ma BCD 104mm więc teoretycznie minimum to 32T, ale udało mi się znaleźć zębatkę narrow wide 30T z BCD 104 firmowaną przez a2z.

http://rowerowy.com/mtb/czesci/zebatki/bcd-104mm/prod/a2z-narrow

Czy ktoś miał styczność z tym wyrobem i mógłby napisać dwa słowa o jakości wykonania, trwałości i przede wszystkim jak wygląda współpraca tego z korbą - trzeba coś kombinować, podcinać, czy po prostu montuję i już?

Jak wygląda sytuacja z linią łańcucha przy tej zębatce, ma ona jakieś dystanse czy trzeba by coś dołożyć samemu, a może w ogóle się nie przejmować?

Zdaje się, że jeszcze Hell'o MTB ma w ofercie tego typu zębatki, ale nie mogę znaleźć ich dostępnych od ręki...

 

Drugie pytanie, niejako przy okazji, jak wygląda współpraca rd-m675 z kasetą o zakresie 11-42 w praktyce? Z tego co czytałem powinno to działać, ewentualnie trzeba zakombinować dłuższą śrubę do regulacji oddalenia od największej koronki i czasem łańcuch zaczepiał o element gdzie mocowana jest linka przy zrzucaniu z największej koronki. Jakieś konkretne doświadczenia w tym temacie?

 

Będę wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...