Skocz do zawartości

[Opony]Trekkingowa 28" 622-x "zimowa", w większości na szosę


Rafix

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie mam takie - Schwalbe Road Cruiser 1.6" (40 mm). Pojedyncza trasa mieszana jaką wybieram ma nie więcej jak 40% piachu, ale w większości jest to szosa.

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/opony-detki/opony-rowerowe-28-cali-622/p,opona-road-cruiser-28-schwalbe,42635.html

 

Przyszłościowo myślę o oponach na trochę większą zimę niż ostatnia, tj coś, co by się lepiej trzymało na mokrym, zabrudzonym asfalcie, większym błocie przy offroadach, czy lekkim śniegu/błocie pośniegowym. 

 

Może Schwalbe Land Cruiser (bardziej agresywna) lub Range Cruiser (mniej agresywna)?

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/opony-detki/opony-rowerowe-28-cali-622/p,opona-land-cruiser-28-2016-schwalbe,549174.html

https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/opony-detki/opony-rowerowe-28-cali-622/p,opona-range-cruiser-28-cali-schwalbe,476396.html

 

Najważniejsze dla mnie jest możliwie lepsza przyczepność, mała ścieralność.

Może być ciężka, może być głośna, nie musi być Schwalbe, chociaż wg mnie chyba ma dobry stosunek jakość/cena. Wskazana cena to ok 120 zł za 2 sztuki.

 

Czy ma ktoś porównanie opon 1,4" (35mm) i 1,6" (40mm)? Czy dętki też trzeba kupić inne do 35 mm?

Miałem okazję jeździć tylko 1,2" trekkingowo-szosową i moją 1,6" taką pośrednią, latem w suchej porze różnica jest duża (1,2" potrafi uciec nawet na piasku nasypanym na szosę).

 

Jeśli ktoś wskaże opony "wielosezonowe", to limit cenowy może być podwojony, pod uwagę mogą być wzięte opony zwijane o ile nie trzeba mieć kompatybilnej obręczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany trylion razy na forum.Zacznijmy od tego o jakim rowerze rozmawiamy?Tak do końca to nie ma czegoś super idealnego na wszystkie warunki.

Na "głęboką" zimę trzeba coś z szeroko rozstawionymi klockami żeby śnieg miał szansę się odkleić od opony a opona sama się oczyściła.Oczywiście jak przejedziesz taką oponą po mieście przez odśnieżony chodnik to będziesz narzekał że duże opory tlczenia.Semisliki to niby taki kompromis miasto/droga leśna ale wystarczy newielki piach,błoto i już lecą.

Różnica między 1,4 a 1,6 przy takim samym modelu opony to trzeba podkreślić jest zauważalna ale niewielka.

Co do dętek.Nikt nie wie jakie masz dętki przecież?

Ja osobiście przesiadłem się z opon CST Tracer 700x38 na Schwalbe smart samy 700x42 i nie narzekam.Na asfalcie toczy się przyzwoicie,oczywiście do pewnych prędkości a w terenie niebo a ziemia.Tylko głęboki piach mnie hamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama i osprzęt jest w sygnaturze, jest to w sumie składak, wizualnie wygląda to tak:

https://lh3.googleusercontent.com/0pV7WRtzSAOhVS7e8a_xXqnRxZUGIQc0RfmtDH3WxRFbZIGhC5ReWA3PKR3FznBs7V91CWj0aJU=w1920-h1080-rw-no

Obręcze to Rodi 622-19, rama Accend Nordknapp 20".

 

Głęboką zimę raczej nie, po lodzie i dużym śniegu po szosach nie jeżdzę, w lekkim śniegu czy błocie pośniegowym tak. Nawet gdy jest względnie ciepło zimą bez śniegu to wiesz jak wyglądają szutry. Pisałem również, że nie oczekuję czegoś idealnego, tylko o możliwie lepszej przyczepności niż te co mam, szczególnie w tej cenie. To może faktycznie na zimę zostanę przy 1.6" i tak się jeździ wolniej i krócej, tylko rozejrzę się za ww. modelami.

 

Smart Sam i  Cyclo X-King wyglądają ciekawe, bardzo agresywnie. Tylko muszę zmierzyć ile mam wolnego miejsca w ramie, w tej jest zauważalnie ciaśniej niż w Romecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mega szerokiej opony tam nie włożysz.Przeważnie jest to max.1,75 bez błotników lub 1,6 z błotnikami.Wszystko już zależy od indywidualnych pomiarów i konkretnej opony.

 

P.s.tej drugiej raczej nie znajdziesz w interesujących Cię rozmiarach.

 

P.s.2 Poszukaj tematów "opony do crossa" lub podobnych.Było tego naprawdę dużo i dużo indywidualnych doświadczeń.Smart sam to był mój wybór ale może Ciebie zaciekawi coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...