Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie

[32 Float Performance] czy taki dźwięk jest normalny?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nerve

Nerve

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 3 postów

Napisano 24 październik 2016 - 19:58

Witam,

Po raz pierwszy mam styczność z amortyzatorem FOXa we własnym rowerze. Chciałbym się Was poradzić, czy niżej opisany dźwięk jaki słyszę w czasie jego pracy jest naturalny i normalny, czy jest to symptom jakiegoś uszkodzenia lub wadliwej pracy.

Przy głębokim ugięciu amortyzatora, w czasie w którym wraca on do swojej wyjściowej pozycji daje się słyszeć dźwięk, który jest jakby metaliczny i równocześnie przywodzi trochę na myśl gwałtowne rozprężenie powietrze (choć to może siła sugestii). W każdym razie jest to delikatne metaliczne skrzypnięcie definitywnie w wyniku rozprężenia. Słychać to tylko przy mocniejszym i szybkim ugięciu.

Poradźcie proszę czy jest to normalne zachowanie, czy raczej brzmi jak zwiastun nieuchronnej reklamacji?

• 0

Reklama

Reklama

#2 tobo

tobo

Stary wyjadacz

• Elita
  • 19012 postów
  • Imię:Tomek
Garaż Rower

Napisano 24 październik 2016 - 20:31

Najsensowniej byłoby gdybyś to nagrał. 

• 0

#3 Nerve

Nerve

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik
  • 3 postów

Napisano 26 październik 2016 - 16:59

Dzięki za radę - dziś pogoda pozwoliła mi zrobić krótki filmik

https://vid.me/ENTF

pozycja otwarta, napompowany do mojej wagi zgodnie z instrukcją

Z perspektywy tego nagrania może jednak mam urojenia związane z nowym rowerem, ale daje wiarę, że ten dźwięk na żywo jest nieco metaliczny. W każdym razie, oceńcie proszę, czy amortyzator nie powinien być przypadkiem cichszy. I nie chodzi mi koniecznie o dźwięk rozprężenia, tylko wydaje mi się jednak, że coś tam trze o coś.

Będę wdzięczny za każdy feedback.

Użytkownik Nerve edytował ten post 26 październik 2016 - 17:00

• 0

#4 gocu

gocu

Maniak

• Użytkownik
  • 394 postów

Napisano 27 październik 2016 - 07:36

Ustaw inne tłumienie powrotu (najlepiej sprawdź skrajne wartości) i napisz czy coś się zmieniło

PS. "Feedback"?! Po polsku się nie da?

• 0

#5 tobo

tobo

Stary wyjadacz

• Elita
  • 19012 postów
  • Imię:Tomek
Garaż Rower

Napisano 27 październik 2016 - 09:26

Widelec przy szybko ustawionym powrocie nie powinien generować takich dźwięków.

"Ssanie" pojawia się (czasami) gdy tłumienie powrotu ustawione jest mocniej i olej przepływa przez "żaluzje" tłumika. 

• 0

#6 Nerve

Nerve

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik
  • 3 postów

Napisano 27 październik 2016 - 17:45

Dzięki Wam za odpowiedzi i podpowiedzi. 

Przy zmianie tłumienia do minimum dźwięk jest cichszy, choć wciąż słyszalny, ale kręcąc pokrętłem różnica jest wyraźna, im tłumienie większe, tym głośniej. Tutaj filmik z tłumieniem na minimum - https://vid.me/lMOa - nie wiem czy na nagraniu będzie słychać różnice względem wczorajszego (wczoraj było ustawione na 6 obrotów od minimum).

Jak myślicie, wada fabryczna i serwis?

• 0

Reklama

Reklama

#7 Fonika

Fonika

Maniak

• Użytkownik
  • 413 postów
  • Imię:Agnieszka

Napisano 27 październik 2016 - 20:08

Jak dla mnie to zupełnie zwyczajny dźwięk jeżeli chodzi o foxa. Większość lekko syczy przy powrocie, przy niskich temperaturach tym bardziej co potwierdza fakt, że dźwięk się zmienia przy zmianie ustawień.

Czasem jest głośniej jak tłumik się zapowietrzy ale o tym byś wiedział bo blokada by nie działała.

Nie martw się i ciesz się jazdą ;).

• 0