Skocz do zawartości

[32 Float Performance] czy taki dźwięk jest normalny?


Nerve

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po raz pierwszy mam styczność z amortyzatorem FOXa we własnym rowerze. Chciałbym się Was poradzić, czy niżej opisany dźwięk jaki słyszę w czasie jego pracy jest naturalny i normalny, czy jest to symptom jakiegoś uszkodzenia lub wadliwej pracy.

 

Przy głębokim ugięciu amortyzatora, w czasie w którym wraca on do swojej wyjściowej pozycji daje się słyszeć dźwięk, który jest jakby metaliczny i równocześnie przywodzi trochę na myśl gwałtowne rozprężenie powietrze (choć to może siła sugestii). W każdym razie jest to delikatne metaliczne skrzypnięcie definitywnie w wyniku rozprężenia. Słychać to tylko przy mocniejszym i szybkim ugięciu.

 

Poradźcie proszę czy jest to normalne zachowanie, czy raczej brzmi jak zwiastun nieuchronnej reklamacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę - dziś pogoda pozwoliła mi zrobić krótki filmik

 

https://vid.me/ENTF

pozycja otwarta, napompowany do mojej wagi zgodnie z instrukcją

 

Z perspektywy tego nagrania może jednak mam urojenia związane z nowym rowerem, ale daje wiarę, że ten dźwięk na żywo jest nieco metaliczny. W każdym razie, oceńcie proszę, czy amortyzator nie powinien być przypadkiem cichszy. I nie chodzi mi koniecznie o dźwięk rozprężenia, tylko wydaje mi się jednak, że coś tam trze o coś.

 

Będę wdzięczny za każdy feedback.

Edytowane przez Nerve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za odpowiedzi i podpowiedzi. 

Przy zmianie tłumienia do minimum dźwięk jest cichszy, choć wciąż słyszalny, ale kręcąc pokrętłem różnica jest wyraźna, im tłumienie większe, tym głośniej. Tutaj filmik z tłumieniem na minimum - https://vid.me/lMOa - nie wiem czy na nagraniu będzie słychać różnice względem wczorajszego (wczoraj było ustawione na 6 obrotów od minimum).

Jak myślicie, wada fabryczna i serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zupełnie zwyczajny dźwięk jeżeli chodzi o foxa. Większość lekko syczy przy powrocie, przy niskich temperaturach tym bardziej co potwierdza fakt, że dźwięk się zmienia przy zmianie ustawień.

Czasem jest głośniej jak tłumik się zapowietrzy ale o tym byś wiedział bo blokada by nie działała.

 Nie martw się i ciesz się jazdą ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...