Skocz do zawartości

[nowa zębatka] Co i jak zmierzyć przed zakupem nowej tarczy w obecnej korbie?


OnionBro

Rekomendowane odpowiedzi

Obecna największa tarcza tak mi się zużyła że są pewne problemy z przeskakiwaniem łańcucha na zewnątrz, chcę kupić nową ale nie wiem czy rozmiar śrub będzie pasował. Po wyglądzie (bo tylko taki czynnik mogę wykorzystać) wnioskuję że to korba z grupy Acera. Zdjęcia dodam jutro rano bo teraz trochę późno i słabo te zdjęcia wyglądają przy nienaturalnym świetle.
Może w internecie jest jakaś rycina która odpowie na moje pytanie? Albo chodzi o jakiś czynnik który ma swoją nazwę? Google Grafika jeszcze nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Link) Mam nadzieję że znasz rosyjski. Z linka wyciągnąłem info że ten rower (najbardziej podobny do mojego jaki znalazłem w netach) ma korbę Deore FC-M510 ale nie chce mi się wierzyć że to ta.


Jeśli zębatka się zużyła,to pytanie w jakim stanie jest łańcuch i kaseta.Wrzuć foto kasety 

Kasetę i łańcuch w tym tygodniu wymienili mi w serwisie + przegląd amora, zapłaciłem za to 250zł a problem się nie skończył, jestem tego w 99,9% pewien że jest w jest w korbie. Ja dziękuję za taki serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może to tylko kwestia regulacji przedniej przerzutki

Jednak nie, nawet wziąłem ze sobą multitoola w teren żeby sprawdzić czy aby na pewno jest dobrze wyregulowana. Faktycznie, jest dobrze wyregulowana a łańcuch tylko na małych blatach z tyłu i na największym z przodu spada na zewnątrz napędu, tak przynajmniej było jak był na miejscu stary, rozciągnięty. Teraz po prostu trzaska a korba przeskakuje o kilka cm do przodu jak mocniej docisnę w pedała, np. na stojąco lub na podjazdach. Zaczynam myśleć że to też suport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o korbę a wrzucasz zdjęcie dzwonka. Potrzebujesz nowej zębatki (a może i trzech), jeżeli ilość zębów ci odpowiada to szukasz takiej samej z BCD (rozstaw śróB) 104mm. Jeżeli chcesz szybciej to kub sobie zębatkę z większą ilością zębów, jeżeli ci za ciężko z mniejszą, ot cała filozofia. 

PS. jeżeli serwis zostawił Cię z takim problemem to lepiej nie wracaj tam więcej. 

 

 

Teraz po prostu trzaska a korba przeskakuje o kilka cm do przodu jak mocniej docisnę w pedała, np. na stojąco lub na podjazdach. Zaczynam myśleć że to też suport.

Robisz podjazdy na blacie i najmniejszej zębatce na kasecie..? Taki układ jest doby ale żeby trochę dokręci na zjeździe! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o korbę a wrzucasz zdjęcie dzwonka

To jest cały album z wszystkimi zdjęciami mojego jednośladu, poscrolluj sobie.

 

 

rozstaw śrub 104mm

Akurat u mnie rozstaw śrub wynosi 64mm, z ilością zębów jest już normalnie a imię jego czterdzieści i cztery. Zmierzyłem w ten sposób:

36363jpg_arqweaa.jpg

Za przykład robi teraz pierwszy lepszy blat Campagnolo z google grafik, nie sugeruj się jego modelem.

 

 

Taki układ jest doby ale żeby trochę dokręci na zjeździe

 

Bywa że tak uciekam przed bezpańskimi psami po asfalcie, to już nabiera sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...