Skocz do zawartości

[przerzutka] M7000/M8000 a kaseta szosowa


MD11

Rekomendowane odpowiedzi

9f649692fd14d88aa1df04affc082b75.jpg tutaj jest 142 mm

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przerzutka xt m8000 i xtr m9000 dzialaja normalnie. Ale jak kupilem m9000 byl tam taki adapter oddalajacy przerzutke o kilka mm , ktory musialem zdjac zeby zalozyc na moj hak. Widocznie tamten adapter byl do waszego systemu. U mnie ten dystans jest juz w haku.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednego nie rozumiem, dla czego za pomocą tego adaptera, hak musi być w innej pozycji?

Arni, bo hak zastępuje część przerzutki, tą którą normalni przykręca się do zwykłego haka.

W takiej opcji piłowanie nic nie da, bo przerzutka jest cofnięta o około 20mm do tyłu.

Ten magiczny adapter to po prostu Y5Y098010 http://www.bike-discount.de/media/org/orgb_S/orgid_27/thumbs/54395_1617210.jpg

 

czyli w sumie część przerzutki która i tak krzywi się w wypadku uwalenia haka w ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo hak zastępuje część przerzutki, tą którą normalni przykręca się do zwykłego haka.

No to jest jasne. Mi chodzi o hak ramy, dla czego on jest tak wygięty? Czy jak bym przykręcił taką M772 to ogarnęła by kasetę MTB? Mi to wygląda na krok w przyszłość, niedługo coś ujrzy pewnie świat dzienny 

 

Sapero, na haku pisze numer, możesz przeczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak ramy jest wygięty, bo inaczej przerzutka byłaby zbyt blisko kasety, to jest DM tylnej przerzutki, żadna nowość w sumie.

Jak masz shimano shadow, to popatrz na nią, jak usuniesz ten element który styka się z hakiem Twojej ramy, to uzyskujesz system shimano dirct mount, który pasuje właśnie do wygiętego haku, który przesunięty jest do tyłu i na zewnątrz właśnie o wymiary tej części przerzutki, która u shimano występuje pod numerem Y5Y098010

 

 

nr 1 na tym schemacie

ff581964ec9f15c6debb1054e9d08866.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też nowy łańcuch 11kę ;). I jeśli nie ma potrzeby, to nie chcę kupować kolejnego łańcucha, bo po co ma mi się walać po półkach.

 

Dlatego ponawiam pytanie, czy kaseta 10 będzie dobrze działała z łańcuchem 11, czy też potrzebny jest łańcuch 10rz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powinno dobrze działać, a nawet lepiej. Lepiej, bo na przodzie masz przerzutkę od 11rz, a ta ma minimalnie węższą klatkę niż dziesiątkowa. Szerszy łańcuch mógłby powodować ocieranie o przerzutkę w skrajnych przekosach. Jest to częsty zabieg gdy ma się dwa rowery np. 9 i 10rz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...