Skocz do zawartości

[przerzutka] M7000/M8000 a kaseta szosowa


MD11

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje z 2mm niecałe :) ja wymieniam bębenek z kasetą, w novatecu to 5 min :) ale gdzieś na necie widziałem ze da rade pod toczyć bebenek i pasuje

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Nie toczy się bębenka tylko frezuje kasetę, dzięki czemu 11 szosową można zamocować na bębenek MTB. A wygląda to tak:

 

DSC_5443.jpg

 

DSC_5445.jpg

 

DSC_5446.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już założymy taką sfrezowaną kasetę na bębenek to czy relatywnie mała największa zębatka lub łańcuch na niej nie spotka się ze szprychami? Już w kasetach 11sp w MTB na niektórych piastach jest problem, a tam przecież są "patelnie" 40/42.

Kaseta 11 MTB i szosowa mają identyczny rozstaw zębatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem, u siebie przelotowo jezdze 15-17 a 11 nigdy nie wrzucam wiec wzialem:

12-13-14-15-16-17-19-21-24-27T

 

Zastanawialem sie jeszcze nad tym zeby miec 18 :

12-13-14-15-16-17-18-19-21-23T

Ale 23 moze byc troche za malo. Wyjdzie w praniu.

 

A na polce w garazu lezy mi ultegra 11:

12-13-14-15-16-17-18-19-21-23-25T

Ech shimano, shimano ....

 

W kazdym badz razie w szosowych 10tkach jest tyle kombinacji. ze kazdy powinien znalezc cos milego dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dało by się zrobić z tej 12-23 właśnie 12-25. Trzeba podmienić koronkę 23 na 25 i była by szansa zagrania. Oczywiście iglak w dłoń i odpowiednie ustawienie. No i koronki nie mogą być na pająku.

A Shimano nie ma też 13-26 przypadkiem tak jak Campa?

http://rower.com.pl/miche-primato-sh1514c-13-26-10v-shimano-kaseta-409324

Tu kosztem 12 wstawiono właśnie 18z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady. Zamówiłem:

 

- przerzutkę Ultegra 10 - RD-6700 z krótkim wózkiem

- manetkę Ultegra 10 - SL-R780

- Kasetę 105 CS-5700 12-27

 

Jak zamontuję to powiem jak działa.

 

Zamontowałem nowe zabawki i niestety mam kłopot. Przerzutka nie sięga największej koronki. Śrubkę regulującą oczywiście odkręciłem, tak że nie blokuję. Jest przesunięcie o 1 koronkę - sięga przedostatniej. Jakieś pomysły dlaczego tak jest i jak temu zaradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć linkę od przerzutki i ręcznie sprawdź, czy górne kółko pokryje się z największą koronką. Wygląda to tak, jakbyś źle wyregulował przerzutkę o 1 bieg tzn. bieg nr 9 na manetce wychodzi ci na najmniejszej koronce. To by tłumaczyło przesunięcie dokładnie o jeden bieg i poprawne działanie na wszystkich pozostałych. Inaczej mówiąc, za mocno naciągnięta linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież im mocniej naciągnięta linka, tym bardziej w stronę koła idzie przerzutka - więc to odpada. Ale odkręciłem linkę i spróbowałem ręcznie. Przerzutka maksymalnie wychyla się lekko za przedostatnią koronkę (między 24 a 27)). Do ostatniej (27) nie dochodzi. Oczywiście wykręciłem śrubki regulacji LH. Wygląda na to, że jednak coś jest w tym systemie (przerzutka/rama/hak/bębenek/kaseta) innego, co powoduje nieprawidłowe usytuowanie przerzutki względem kasety. Ale co i jak to zmienić.

 

Żeby zbliżyć kasetę do przerzutki są dwie możliwości:

- przesunąć kasetę (podkładki na bębenek - ale czy wystarczy gwintu / inny bębenek ?),

- przesunąć przerzutkę - inny hak  ?

 

Zaczyna się robić jakaś rzeźba ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież im mocniej naciągnięta linka, tym bardziej w stronę koła idzie przerzutka - więc to odpada.

I tak i nie. Tak jak napisałem, można mieć ustawiony bieg 9 na manetce i 10 na koronce. To spowoduje, że manetką wybierzesz linkę tylko do biegu 2 (na manetce wskaże 1) i dalej koniec. Typowy efekt zbyt mocnego naciągnięcia linki o cały jeden bieg.

 

Problem w tym, że u ciebie przerzutka bez linki nie chce się mocniej wychylić. 11rz kasety szosowe mają szersze bębenki, ale do 10rz jest podkładka. Ty masz bębenek do 10rz, a one są identyczne przecież. Nie mam pojęcia co jest nie tak tym bardziej, że wszystko jest kompatybilne ze sobą. Wygląda jakby śrubka blokowała wychył, no ale skoro masz wykręconą... Zapytaj na forum szosowym może:

http://szosa.org

 

 

 

Podpiłować lekko ogranicznik wychylenia H?

 

Na to wygląda, ale nie H tylko L raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lancucha nawet jeszcze nie zakladalem bo przeciez widze ze przerzutka nie obsluguje calej kasety

Napinałeś wózek? Oś obrotu wózka nie jest wspólna z osią obrotu górnego kółka i mogą w związku z tym wychodzić różne kwiatki jeśli hak jest nawet lekko skrzywiony - co prawda nowy powinien być prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20,6 od zew haka do wew 1 koronki

Masz Bosta jakiegoś? Pierwsze widzę taki hak. Tu jest problem. Normalnie ta odległość wynosi ok. 13mm, we wszystkich moich rowerach tyle jest, w szosie i w MTB. Ty masz 20mm, a więc przerzutka nie jest w stanie dosięgnąć. Albo wymienić hak na czas tych zabaw, albo delikatnie podpiłować tak jak poprzednik radził, ogranicznik pod śrubką L i powinna dosięgać. Nie panikował bym, zobacz ile dasz radę podpiłować, ok. 1mm mogło by już wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...