Skocz do zawartości

[Rama] Ns Eccentric z kołami 26


BeniuFilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiałem się, jak Eccentric zachowywałby się z kołami 26 cali, czy identycznie jak z 25.7 ? Oraz czy dużo grubsze opony moznaby wtedy wstawić ? Na razie to tylko moje rozmyślania, ale będę wdzięczny za wszelkie wypowiedzi :)

 

P.S. Nie znalazłem nigdzie niczego na ten temat. Jeśli gdzieś ta kwestia była już poruszana, byłbym wdzięczny za link do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać.... wtedy opony max grube bo suport mocno opadnie i trochę zmienią się kąty ale da się jeździć nawet na 2,1 ;-) poskładałem tak rower dla dzieciaka Peak 27,5 na moim szpeju z 26... i nawet wygląda i jeździ. Grubsze oponki zrobią robotę. Pytanie czy obręcze które masz w tych 26 przyjmą opony w okolicach 2,6-2,8". Jaki ma być front-amortyzator???? Musisz nad tym pomyśleć- on musi pomieścić grubego laćka. Jaka opona wejdzie do NS eccentrika z kołem 26 też nie jestem pewien. Dobrze by było pomierzyć u kogoś....sklepie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obręcze, które mam na pewno nie przyjmą tych opon.

 

Co to znaczy, że da się jeździć? Różnica będzie mocno wyczuwalna i jazda będzie nieco upośledzona?

 

Mam ramę primala 29, na której chciałem poskładać rower, ale zauważyłem tego eccentrica i tak mi zaświtało w głowie, czy nie sprzedać primala i złożyć coś na tej ramie - w końcu stal to stal, jak mawiają. Do tego mógłbym wszystko ze starego 26 przerzucić (no poza amortyzatorem, bo tam jest 100mm) i śmigać, a potem z upływem lat zmieniać części. I teraz mam lekki dylemat stal, czy koła 29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Ja bym poskładał rower na tym co mam i przy następnym wiedział co mi trzeba ;)

 

"w końcu stal to stal, jak mawiają" to dziwny powód do sprzedawania ramy którą się ma (i chyba już myślało nad rowerem na niej poskładanym) i kupowania nowej ramy, o innej geometrii, na inny rodzaj koła, z innego materiału pod całkiem inny projekt niż ten pierwotny. I piszę ci to jako miłośnik stali, który cieszy się z każdej stali szczególnie "polskiej" hasającej po lasach :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

poskładałem tak rower dla dzieciaka Peak 27,5 na moim szpeju z 26... i nawet wygląda i jeździ.

 

Masz może jakieś fotki tego roweru ? Jestem ciekaw jak dogadują się koła 26'' z tą właśnie ramą. Z tego co czytałem to suport idzie w dół jakieś 15mm więc tragedii nie ma. Jeśli wrzucimy opony na większym balonie (minimum 2.25'') to faktycznie powinno dać się na tym spokojnie jeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...