Skocz do zawartości

[koła] Peak 29er + koła 27.5+ (obręcz 40mm + opona 2.6 lub więcej)


BratDalton

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka! 

 

Chodzi mi po głowie zbudowanie drugiego zestawu kół 27.5+ do mojego Peaka 29. Chciałbym aby były to koła o następujących parametrach: 

  • Obręcze: 40mm Dartmoor Aircraft
  • Opona: 2.6 (Nobby Nic lub Rocket Ron) lub więcej jeśli się zmieści ;)
  • Piasta tył: z przejściem na QR (tak mam obecnie w ramie)
  • Piasta przód: oś przelotowa (15mm) - Rock Shox Recon Silver Solo Air

Absolutny max w Peaku szerokości w najwęższym punkcie ramy to 70mm wg. moich wstępnych pomiarów. Kiedyś moooże wymienię ramę na nowego Peaka ze sztywną osią z tył lub Primala lub Eccentric Djambo. 

 

Co w zestawie należałoby zmienić / uzupełnić / unikać w tym zestawie? Jaką piastę na tył dać? Co powinienem jeszcze wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co do 2.6-2.8 aż 40mm obręcz? 30mm jest wystarczająca w 100%.

 

Musisz mieć po kilka mm luzu na bokach, bo koło/opona pracuje + dochodzi do tego błoto itp, Widelec 29 powinien 27,5 do 2,8 zmieścić spokojnie jak chodzi o przód(może i 3.0 wejdzie nawet, ale to w widelcach Enduro już raczej)

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy szerszej obręczy, opona powinna się zrobić minimalnie niższa, za to szersza.

Dużo zależy od opony.

 

Możesz kupić pierw 1 oponę np 2.8 i sprawdzić z tyłu i z przodu jak się mieści, potem kupić kolejna 2.8 lub na przód 3.0, albo na tył 2.6 - w zależności od tego jak będzie z wolnym miejscem.

Ja bym obręcze dał 30mm, nie ma co przesadzać - tym bardziej że wątpię że z tyłu wejdzie szersza jak 2.6, a obręcz 40mm i opona 2.6 trochę będzie już na wyrost.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu to zależy od widelca. Generalnie w widelcach 29 100mm 2.4 to max.

 

Więcej będzie problemem ze względu na łącznik. Zwykle on ogranicza wysokość/szerokość opony.

 

Nie ma sensu dawać szerszych w peaku, bo musi być luz na błoto, bicie itd.

 

A z tyłu ograniczeniem jest dolny widelec. Nie wejdzie nic z 650 w plusie. Bez zresztą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przyda Ci się info: obręcze szerokość wewnętrzna 35mm + trailblazer 3.0 - najszersza szerokość "po klockach" około  73,5mm, rocket ron 2.8 analogicznie - około 70mm. Trailblazer mieści się w epiconie 29" i nie ociera ale tam jest z 80mm miejsca na oponę, recon ma z 75 chyba(?). Co do piasty zwróć uwagę, że djambo 2016 z tyłu nie ma boosta, nowy podobno ma mieć, więc może się okazać że będziesz miał piastę do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Akurat WTB Trailblazer 2.8 nie jest taka szeroka. Tu masz porównanie m.in. do Ardenta 2,4

https://www.flickr.com/photos/46413317@N06/16834322573/

Więc pytanie, czy jest sens zmieniać? Czy nie lepiej kupić na obecne koła Ardenty 29x2,4? ;)

Edytowane przez beskidbike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie z peaka ścieżkowca/enduro ma średni sens bo ta rama jest papierowa w porównaniu z ramami do tego stworzynymi. Poza kwestiami dot. wytrzymałości również suport przesunie się jeszcze bliżej zimii. No chyba, że ktoś będzie się podczas zjazdu delektował techniką i celebrował każdy napotkany kamyczek ale przy takim założeniu to i przełajem w góry można jechać. Jak mi się zdarza fajna tego typu trasa to nie wytrzymałbym przejechać tego spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...