Skocz do zawartości

[części carbonowe] opinie o chińskich carbonowych częściach


mikolajpod

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

a następnie poszukaj oryginałów

Przecież temat dotyczy produktów chińskich. Czyli z góry oczywiste jest, że nie markowych :|

Nie pytam też o opinię na temat kierownicy z ali za dwa dolary z logo Rotchey czy choćby Bontrager, bo to na milę śmierdzi a także było wałkowane tu i tam.

Gdybym chciał zapytać / zakupić Ritchey'a, FSA czy coś w tej półce cenowej nie szukałbym w Chinach i nie pisałbym o tym tutaj.

(Znaczy ja bym może i chciał, ale hajs się nie zgadza :P )

 

 

niepokojąco niska waga jest tych produktów i z tego względu raczej bym tego nie kupił

O, jest i odpowiedź na moje pytanie. Jakiś konkret. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież temat dotyczy produktów chińskich. Czyli z góry oczywiste jest, że nie markowych :|

"Oryginałów" to nie to samo co "markowych". Chiński szpej, czegokolwiek byśmy nie dotknęli dzieli się na trzy grupy:

- produkowany dla zagranicznych marek 

- produkowany przez ichnie marki 

- chińszczyzna 

 

Chińszczyzna udaje oryginały. Czy to marek zachodnich, czy chińskich. Tak, podrabiają nawet swoich.

 

Nie pytam też o opinię na temat kierownicy z ali za dwa dolary z logo Rotchey czy choćby Bontrager, bo to na milę śmierdzi a także było wałkowane tu i tam.

Rzecz w tym, że właśnie o to pytasz. Czy sądzisz, że

ten szpej: http://www.rxlsl.com/product/RXL---SL---Full---Carbon---Fiber---MTB---Bike---Bicycle---Riser---Flat---Handlebar---Carbon---Fiber---Seatpost---Aluminum---Package---Carbon---Stem-.html

różni się czymkolwiek od tego: http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/689699462/Green-New-FSAkForce-font-b-carbon-b-font-Bicycle-Handlebar-stem-font-b-seatpost-b-font.jpg

No dobra, ma inne naklejki. Spójrz jednak, że ten "producent" ma tylko takie produkty. "Inspirowane" produktami marek Ritchey, FSA i 3T. Klasyka chińskich podróbek. Nie wiem też, czy szukałeś podróbek na Aliexpress. Zrobią Ci napis, jaki tylko chcesz.

 

I gdybyś przeczytał ostatnie zdanie mojej poprzedniej wypowiedzi ze zrozumieniem, wiedziałbyś czego się czepiamy. Chiński węgiel a węgiel-chińszczyzna to dwa zupełnie inne tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiński węgiel a węgiel-chińszczyzna to dwa zupełnie inne tematy.

To akurat rozumiem. I tego dotyczyło moje pytanie kierowane do kogoś, kto miał z tym styczność lub posiada rzeczową wiedzę na temat jakości tych produktów. Czy RXL to produkt chiński czy chińszczyzna.

 

 

Rzecz w tym, że właśnie o to pytasz.

Nie. Pytam o klamoty produkcji chińskiej z naklejką czy tam nadrukiem "RXL" a nie "FSA".

A to, że są podobne... no cóż. Nie chciałbym w swoim MTB kierownicy w kształcie karbowanej frytki :P

Albo z naklejkami w kotki czy serduszka.

Pytam o rzeczową opinię na temat jakości a nie czy uczciwie stosują taki a nie inny design, bo ten mi akurat bardzo pasuje.

 

 

Nie wiem też, czy szukałeś podróbek na Aliexpress

Przeglądałem. Nie szukałem. Trudno przeoczyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie napisałem to ja napisało to kilka osób w tym temacie i jeszcze wspomniał Fenthin kilka postów wyżej.

Chińskie produkty dzielimy na:

 

- produkowany dla zagranicznych marek 
- produkowany przez ichnie marki 
- chińszczyzna

 

Wnioski :

 

te ostatnie mijamy szerokim łukiem 

te drugie powiedzmy flyxii mówimy ,że jest na temat tej firmy dużo pozytywnych opinii i produkty są dobre

i te trzecie powiedzmy "orginały" tu tylko narzekamy raczej na cenę 

 

I teraz nie oszukujmy się najwięcej produktów tych które są testowane  domowym sposobem czy kupimy je w atrakcyjnej cenie są to produkty te ostatnie czyli zwykła CHIŃSZCZYZNA .

Bo jeśli duże grono jak twierdzi to Montell zachwala chińskie produkty a sam napisał ,że chodzi tu o konkretne firmy to temat Chiński karbon i go zachwalanie jest nie na miejscu bo powinien być założony nowy wątek powiedzmy "sprawdzone chińskie marki , które robią dobre chińskie komponenty czy części z carbonu" a nie wlewać do jednego gara całego rynku chińskiego.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie. Pytam o klamoty produkcji chińskiej z naklejką czy tam nadrukiem "RXL" a nie "FSA". A to, że są podobne... no cóż. Nie chciałbym w swoim MTB kierownicy w kształcie karbowanej frytki Albo z naklejkami w kotki czy serduszka. Pytam o rzeczową opinię na temat jakości a nie czy uczciwie stosują taki a nie inny design, bo ten mi akurat bardzo pasuje.

 

A odpowiedź jest ta sama, co widać w dwóch linkach.

Opinii na temat tej konkretnej "marki" możesz wcale nie znaleźć gdyż chińskie metkownie potrafią wyprodukować tysiąc nowych dizajnów które możesz zindywidualizować a chiński rynek alibabowy to nie tylko producenci ale też konfekcjonerzy, czyli naklejkujący produkt kupiony od innego majfrenda.

Gdy ja pytałem na aliexpress o ramę to sprzedawca (nazywający się tam producentem) musiał ściągnąć ramę w interesującym mnie rozmiarze.

 

Patrzę na mostki i wyglądają całkiem znośnie.

Ich waga nie jest zbyt niska (120 gramów podane w opisach dla mostka 70 mm to nie jest mało). Są wersje full karbon i wersje alu-karbon, możesz wybrać w przypadku mostków wersję taką, która powinna być zdecydowanie bardziej przewidywalna niż bez alu wkładu. Taką technologię stosują bez wstydu znani producenci, z powodzeniem.

 

Gdybym się nie bał o swoje życie to bym kupił :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostków full carbon nie polecam, puszczają gwinty na łączeniach z carbonem, mostki sa ładne  ale waga jest wieksza od alucarbon.

Również nie polecam pedałów Wellgo KC001, kupiłem 3 komplety  bo wyglądały fajnie i dobrze trzymają buta,  2 komplety rozsypały sie po 1-2 miesiącach ostatnia sztuka jeszcze dycha ale już  zaczynają łapać luzy.

Ugieta oś szybko łapią luzy prawdziwe ścierwo szkoda waszego szmalu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montell, tu nie ma co śledzić, mi wystarczyły te 3 próby domowe. Coś co trzaska pod obciążeniem 100kg zamiast wytrzymać 150 wielokrotnych prób, z założenia nie spełni moich oczekiwań i nawet setka zadowolonych użytkowników tego nie zmieni.

 

Po co więc udzielasz się w temacie, który Cię zupełnie nie dotyczy? Autor zadał konkretne pytanie: Czy ktoś może z czegoś korzystał i może polecić/odradzić zakup?

Skoro nie masz takich doświadczeń, to Twoje dywagacje są zupełnie zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montell, ale o co ci chodzi? Temat i tak stał się zbiorem własnych przemyśleń kilkudziesięciu autorów, a dopiero od 8 strony można wyciągnąć pewne wnioski na podstawie pewnych testów użytkowników i ja osobiście wyczytuję z nich więcej niż opinie 10 osób, które użytkują chiński produkt w niewiadomy nikomu sposób. A co kto zrobi po kolejnych 10 pozytywach, to jego sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że logo jest podobne, jednak nie zmienia to faktu, że każdy choć odrobinę rozgarnięty wie, że nie jest to ani ritchey ani fsa. W dalszym ciągu nie rozumiem co ten producent kradnie (jak wyżej ktoś to zarzucił)

Kradnie pomysl, kopiujac to co ktos inny wymyslil. Bo nie ma naklejki, tzn ze jest juz OK?

Te dwie aero kierownice, jedna to pomysl Cervelo Aero, notabene produkowana przez 3T, a druga to 3T Aeronova.

Akurat mam te dwie kierownice w domu (oryginaly).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kradnie pomysl, kopiujac to co ktos inny wymyslil. Bo nie ma naklejki, tzn ze jest juz OK?

Te dwie aero kierownice, jedna to pomysl Cervelo Aero, notabene produkowana przez 3T, a druga to 3T Aeronova.

Akurat mam te dwie kierownice w domu (oryginaly).

 

Czy Cervelo Aero opatentowało kształt, że żaden inny producent nie może produkować kierownic zbliżonych wizualnie? Jeśli tak, to zwracam honor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska o czym Wy kurna piszecie. Temat był już wyjaśniony w kilku postach. Użytkownicy konkretnych chińskich firm , które mają dobre opinie według tych co je użytkują jest mizerna. W kółko się przewija kilku zagorzałych użytkowników a może bardziej zwolenników.Większość kupuje zwykły chiński produkt o którym nic nie może powiedzieć. 

Ale wszystko spowodowane jest tym ,że to jest sprawa małej kasy i ludzie ryzykują.

Ciekawe dlaczego nie kupują i nie chwalą samochodów chińskich?

 

Każdy chce mieć swój wymarzony karbonowy rower o bardzo niskiej wadze i kupuje to co kupuje. Znamy ceny orginalnych produktów. . . . . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Cervelo Aero opatentowało kształt, że żaden inny producent nie może produkować kierownic zbliżonych wizualnie? Jeśli tak, to zwracam honor.

To sa bardzo specyficzne konstrukcje, tylko produkowane przez 3T.

I nie sa zblizone wygladem, tylko wygladaja jak oryginaly. I na tym w wiekszosci opiera sie sprzedaz takich produktow, na udawaniu, ze cos czyms jest.

 

W powyzszym przypadku mamy do czynienia z mniej bezczelnym ale caly czas ze rznieciem.

Niech taki producent, wymysli cos od siebie i sprobuje to sprzedac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Przyznaję Ci rację. Też nie lubię podróbek, a te są do oryginałów bardzo podobne.

 

Z drugiej jednak strony w tak charakterystycznej konstrukcji jak kierownica nie ma zbyt dużego pola manewru jeśli chodzi o kształt. Zawsze jest ktoś pierwszy.

Kiedyś jeździło się na krótkich i prostych kierownicach, ktoś wpadł na pomysł długich i giętych. Były średnice 25,4mm, ktoś wymyślił 31,8mm. Takie przykłady można mnożyć.

Nie nazwałbym tego kradzieżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...