Skocz do zawartości

[AVID DB1] Wymiana klocków


spejson

Rekomendowane odpowiedzi

Jest gdzieś na forum taki ogólny temat? Jeśli nie to tutaj:

Zamierzam wymienić klocki w hamulcach AVID DB1, to co tam teraz siedzi to syf straszny, trze, buczy itd. przetarcie papierem ściernym pomaga na chwilę. Hample są praktycznie nowe (ok. 200 km). Chciałbym założyć klocki A2Z Eco półmetaliczne (chyba ze coś innego?). Nigdy tego nie robiłem i mam trochę obaw. Wiem, że nie mogę naciskać klamki po wyjęciu koła (bez tarczy między klockami). Coś jeszcze powinienem wiedzieć? Co mogę zepsuć?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naciśniesz klamkę bez tarczy między klockami to spowodujesz (w najgorszym przypadku) że będziesz zmuszony rozepchnąć klocki/tloczki a to nie jest równoznaczne z zepsuciem.

Tarcie może być spowodowane wieloma czynnikami, pierwszy z nich to deformacja/zadziory na powierzchni tarczy, drugi (stałe ocieranie) złe ustawienie zacisku i/lub awaria hebla (spuchnięte uszczelki i/lub zbyt duża ilość płynu w układzie). Sprawdź czy tłoczki pracują równo i czy cofają się po opuszczeniu klamki. Nawet niezbyt wiekowe sztuki potrafią źle działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tobo, obstawiam coś z klockami, ponieważ po przetarciu papierem jest jakiś czas ok, potem po mocniejszym hamowaniu (ileś tam razy), objawy wracają (no i rower nowy, ale jak piszesz jakaś super jakość to to nie jest i w nowym też może być kicha - KROSS LEVEL R4 2016 ).

gtb - dlaczego trzeba będzie ustawić zacisk I jak to zrobić?

Barć za to samemu czy raczej odpuścić dać komuś do wymiany? Na "oko" nie wydaje się to trudne.

 

Idę zaraz pooglądać jak to dokładnie z bliska wygląda. Tarczę przy okazji przetrę jakimś odtłuszczaczem.

Edytowane przez spejson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem zawleczkę, wyjąłem klocki (razem z tą całą blaszką / ramką), klocki przeczyściłem papierem, tarczę przemysłem benzyną ekstrakcyjną. Złożyłem i działa. Faktycznie proste. Dzięki panowie za zmotywowanie do spróbowania

Edytowane przez spejson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...