Skocz do zawartości

[siodło] siodełko rowerowe selle c2


Women

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od twojej budowy. Każdy jest inny i kupowanie siodełka bez mierzenia to nieporozumienie, chyba że wiesz dokładnie jakiego potrzebujesz i to spełnia wymagania...

 

Nawet w specyfikacji jest opisane:

 

WŁAŚCIWOŚCI:

 

  • WĄSKI rozstaw kości kulszowych
  • ŚREDNIE pochylenie miednicy.

SYSTEM IDMatch - S2: - Siodło jest rekomendowane dla rowerzystów.

 

Druga sprawa twardość. Im twardsze tym lepsze. Dupsko boli, ale do czasu, a różnica kosmiczna (sam ostatnio dobierałem w VeloArt).

Nie kupuj w ciemno. Jesteś z Gdańska i na pewno w twojej okolicy jest jakiś punkt który dobiera precyzyjnie i profesjonalnie siodło (np. Żuchliński w Gdyni).

W Selle Italia ID Match kosztuje w okolicach 150zł. Jeśli zdecydujesz się na siodło od razu u nich to zapewne te pieniądze zostaną wciągnięte w cenę siodła.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podepnę się pod temat.

Szukam siodła dla mojej żony. Aktualnie ma Selle Royal Seta Female Custom. Stęka, że za twarde. Kupiłem jej nakładkę żelową, ale raz wygląda to makabrycznie, a dwa tyłek jeździ jej po całym siodle razem z tą nakładką. Rower to Kross Level F6, więc MTB. Generalnie jeździ po lasach i wertepach, szutry, trochę asfaltu by dojechać do miejscówki. Raczej spokojna jazda. Aktualna szerokość siodła to około 16 cm.

Znalazłem coś takiego http://www.decathlon.pl/siodo-rowerowe-flx-gelflow-id_5919000.html

Zastanawiam się czy będzie dobre.

Sam niedawno wywaliłem wersję męską z mojego Levela A8. Też nie byłem na nim w stanie wytrzymać. Mam teraz WTB Volt pro i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...