Skocz do zawartości

[Siodełka] Lekkie siodła Your Air Cammel/Flyxii/Selle Italia SLR - TEST


bloszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jako że załapałem bakcyla na odchudzanie roweru podzielę się z Wami tym, co testowałem/testuję/bądź będę testował (oczywiście w temacie można dodawać swoje opinie i recenzję nt. lekkich siodeł)

 

1. Your Air Cammel - waga realna 172 g (+-2g)

->FOTO<-

 

Zakupione na portalu aukcyjnym przyfrunęło do mnie from China :) koszt około 130 zł - zależne od kursu $.

 

Jest to siodło, które skończyłem testować po około 1,5 roku użytkowania (producent ostrzega że jest to siodło max. 1 lub dwa sezony). U mnie zakończyłem test po pojawieniu się minimalnego pęknięcia - pewnie siodło jeszcze posłuży. W/w siodło wytrzymało przy średnim użytkowaniu w kilku maratonach oraz codzienna jazda. Używane było w słońcu, deszczu, błocie, mrozach itp.

 

Skorupa siodła wykonana z "plastiku" przez wiele osób kojarzona z siodłem Virtu, które ma podobną budowę. Gdzieś wyczytałem że YAC jest twardsze - dlatego je wybrałem (choć przy mojej wadze około 78 kg nie byłoby pewnie różnicy). Jeżdżąc w spodenkach z wkładką nie odczuwałem dyskomfortu (przy pierwszych jazdach siedzenie musiało się przyzwyczaić jak do każdego siodła).

 

Plusy:

+ wygląda bardzo charakterystycznie

+ niska waga ws. do ceny

 

Minusy:

- przy bardzo częstym użytkowaniu może nie przeżyć nawet sezonu ...

 

2. Flyxii FLX-SD-1 Full Carbon waga realna 116 g (+-2g)

->FOTO<-

 

Siodło zakupione prosto od producenta Flyxii - Chiny około 115 zł - zależne od kursu $

 

Obecnie jestem na etapie testowania siodła (mój tyłek po przesiadce z YAC nie odczuł różnicy).

Siodło wykonane jest full carbon - pręty jak i skorupa, co daje 116 g. wagi.

 

Więcej napiszę po dłuższym teście.

 

3. Selle Italia SLR - waga realna 171 g (+-2g)

Siodło uzywane, ale w super stanie zakupione jako awaryjne w razie gdyby w/w carbon się rozsypał.Czekalem na flyxii i w miedzy czasie trafila sie okazja zeby kupic slr'ke.

->FOTO<-

 

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji :)

Edytowane przez bloszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...