Skocz do zawartości

[Wybór roweru] Lekki rower do 1500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

I tak bym musiała wymienić mostek na ruchomy bo jak wspominałam zależy mi na wyprostowanej sylwetce. Niestety przy takiej budowie ciała długie nogi i krótki tułów jestem bardzo pochylona na wszystkich rowerach typu cross.

 

Ostatni rower, który moim zdaniem jest godny uwagi to spartacuss cross 2.0  - jest regulacja wysokości kierownicy i jest tańszy od authora theme. Waga niby 13,3 kg

 

http://allegro.pl/rower-spartacus-cross-2-0-aluminiowy-shimano-i6558697321.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy mi na wyprostowanej sylwetce. Niestety przy takiej budowie ciała długie nogi i krótki tułów jestem bardzo pochylona na wszystkich rowerach typu cross.

 

A może ten Kross? Nic specjalnego jeżeli chodzi o osprzęt, mniejsze koła, taka mieszanka crossowo-terenowo-miejska, ale na pewno będziesz najbardziej wyprostowana z ww. wymienianych.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I ile do zyskania po zamianie na alu ? 15 dekagramów ? 20
myśle że lekko 300 gram....

Absolutnie bez regulowanego mostka!!!! to badziew i trzeszczy. Załóż po prostu taki jak ma być i kierownicę do siebie giętą - efekt ten sam....a waga dużo niższa.

Przymierz się w sklepie bo pozycja jest dobra. Pamiętaj że pozycja na proste plecy to nie jest ani zdrowo, ani wygodnie (ubijasz regularnie kręgosłup i łapiesz wiatr jak żagiel o sterowaniu nie wspomnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie bez regulowanego mostka!!!! to badziew i trzeszczy

To mój jest wyjątkowy chyba, bo nie trzeszczy  :P .

 

 

 

ciężka 16" 14,6 kg

Aaa, faktycznie, jest! 14 kg tylko nie piszą przy jakiej ramie. Nie widziałem tego.

 

Nawet nie wiedziałem, że są bardzo podobne na 28-kach. 

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przymierz się w sklepie bo pozycja jest dobra. Pamiętaj że pozycja na proste plecy to nie jest ani zdrowo, ani wygodnie (ubijasz regularnie kręgosłup i łapiesz wiatr jak żagiel o sterowaniu nie wspomnę. 

 

 

Przekonałeś mnie, faktycznie o tym nie pomyślałam.

 

Tak więc chyba wybiorę authora 17", Pan w sklepie zaproponował mi również model z amortyzatorem sądząc, że jest to potrzebny i ważny wydatek. Docelowo amortyzator jest ustawiona na 70 kg tak więc nie będzie wykorzystywał swojego potencjału ale coś tam amortyzować będzie? co ciekawa waga z amoryzatorem jest taka sama - model author linea

http://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/trekking_cross/author/40926/linea

 

Rower author linea  jest droższy od theme o 400 zł pytanie czy warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Po długich  i karkołomnych poszukiwaniach zdecydowałam się na zakup roweru Author Thema  w atrakcyjnej wyprzedażowej cenie 860 zł :)  Generalnie byłam też zdecydowana na zakup spartacusa 1.0 ze sztywnym widelcem za 800 zł ale były przekłamania na stronie producenta (nie znoszę kłamstwa i braku profesjonalizmu). Widzę, że nawet do tej pory nie zmienili błędnych informacji. 

Wracając jednak do samego Authora to rower ma wprawdzie niskiej półki sprzęt ale jak coś się zepsuje to z czystą przyjemnością dokonam wymiany na coś lepszego i oczywiście lżejszego :) Będę mogła wybrać sprzęt, który potrzebuje a nie który wciska producent. Rower został już ochrzczony i jestem  z niego MEGA zadowolona jest lekki i zwrotny.

 

Oto plusy:

-waga

-brak amortyzatora moim zdaniem bardzo duży plus dla osób o niskiej wadze, rower jest dzięki temu lżejszy, łatwiej się wjeżdża na krawężniki i jest zwrotniejszy

-bardzo wygodne siodełko

-piankowe chwyty kierownicy (plus dla wagi)

-obręcze aluminiowe i na szczęście niewzmacniane bo po co mi to jest (plus dla wagi??)

-regulowana wysokość kierownicy

-e bon 150 na zakup dodatków

 

Minusy:

-podstawowy osprzęt ale jaka cena taka jakość

-stalowa kierownica i korba,

 

I jeszcze taka ciekawostka stara merda 18" mojej mamy waży 13kg z amortyzatorem  bo wgłębnej analizie okazało się, że niemal wszystkie podzespoły są aluminiowe łącznie ze szprychami :):)

 

Dziękuje za pomoc i za wszelkie rady naprawdę były bardzo pomocne:) w przeciwieństwie do rad sprzedawców w sklepie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za podjęcie decyzji.

 

 

I jeszcze taka ciekawostka stara merda 18" mojej mamy waży 13kg z amortyzatorem  bo wgłębnej analizie okazało się, że niemal wszystkie podzespoły są aluminiowe łącznie ze szprychami :)
Pewnie była to 26 , a szprychy są ze stali nierdzewnej ;-))) No chyba że koła są systemowe Mavica- wątpię. 

Jeszcze raz pozdrawiam i nawijaj kilometry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za podjęcie decyzji.

 

 

Pewnie była to 26 , a szprychy są ze stali nierdzewnej ;-))) No chyba że koła są systemowe Mavica- wątpię. 

Jeszcze raz pozdrawiam i nawijaj kilometry.

 

Koła 28"  obręcze i szprychy zostały sprawdzone za pomocą magnesu więc na 100% nie była to stal. Zresztą autentyczna waga wspomnianej meridy to 13 kg z amortyzatorem sr suntour 3010( waga 2200 g). Mój rower wagowo podobnie wychodzi choć jest bez amortyzatora więc różnica musi tkwić w kołach ?  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...