Skocz do zawartości

[Potówka] - jesień, wiosna


galos

Rekomendowane odpowiedzi

BaaBaa Merino z Enduro jest git. Na zimno nie ma nic lepszego niż Merino. Ciepłe, oddycha, nie śmierdzi i grzeje nawet jak mokre. Dodatkowo całkiem łatwe w utrzymaniu - mimo, że wełna, nie przeszkadza normalne pranie 40 stopni. Bardzo porządne Merino robi też Icebrakeer, ale Endura jest bardziej rowerowo uszyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam wełnę. Jest droższa ale ma same zalety. Nowoczesne metody tkania wyeliminowały drapanie, to już nie są gryzące sweterki od babci.   Wełniane bluzy i T-shirty mogą mieć różne grubości materiału. Popularna Endura w serii BaaBaa stosuje gramaturę około 180g czyli optymalnie na zimę i jesień. Wełna zapewnia pewną termoregulację i co najważniejsze grzeje także gdy jest mokra, czyli gdy się spocimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mocno się pocisz, to wełna na potówkę się nie nadaje. Naciągnie wilgoci(potu) i robi się kilka razy cięższą, mokrą szmatą, która długo schnie. Do tego jest mało trwała.

Testowałem różne i do  intensywnego wysiłku tylko syntetyki. Wełna merino ma pewne zalety, ale uważam że jest przereklamowana i za droga.

 Nie śmierdzi, to fakt, dlatego najbardziej nadaje się na długie spokojne wyprawy, gdzie nie ma możliwości przeprania ciuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od gramatury wełny, polecałem grubszą Endurę bo nadaje się na zimę, po prostu wełna najlepiej grzeje, nawet jak jest mokra. Cienka wełna (gramatura ok. 120 g) nic nie wchłania, a w dotyku jest bardzo komfortowa.Jeśli chodzi o schnięcie, schnie szybciej od syntetyków o porównywalnej grubości, a nawet gdy jest mokra jest w niej ciepło. Trwałość to tylko kwestia poprawnej konserwacji czyli prania w odpowiednich detergentach i w letniej wodzie. Co do długich wypraw pełna zgoda, wełna jest idealna. Owszem wełna mogłaby być tańsza, ale jest teraz modna, za jakiś czas może trochę potanieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zakupić jakąś przyzwoitą potówkę z długim rękawem na chłodniejsze dni. Kompletnie się na tym nie znam, może ktoś doradzi jaką kupić ??

 

Jaki budżet? Jakie temperatury? Jest mnóstwo, różnej odzieży termoaktywnej. Od naprawdę cienkiej po modele z warstwą przeciwwiatrową z przodu oraz modele dość ciepłe, które nadają się do jazdy poniżej zera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy także pamiętać o dobrej ochronie przed wiatrem, przy obecnych temperaturach starcza mi potomka, jest całkiem gruba 4f na to daję koszulkę rowerową bo innej nie mam czasem bluzę i softshel z Lidia, jedyny jaki trafiłem że trzy tygodnie temu, który jest naprawdę XL i to naprawdę daje rade.

Oczywiście merynos polecany jest bardzo ok ale ja osobiście wolę syntetyki plus dobra ochrona od wiatru bo spocisz się zawsze a jak Cie przewieje to masz tydzień z banki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...