Skocz do zawartości

Cały napęd - upgrade taniego treka z 3/7 na 2/9, 3/9 niemal w cenie roweru


Rafix

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką podstawę, tylko model z 2013 roku.

http://www.romet.pl/Rower,ORKAN_10_M,10,490,619,13798,2014.html

 

Przerzutka przód Toruney, klamkomanetki i tylna przerzutka Altus pozostały bez zmian.

Osprzęt się trochę różni, bo go wymieniałem:

- suport Shimano zamiast Thun, niestety też na kwadrat

- koła z piastami Novatec NT-802SB (tył) na kasety 8-10rz

- kaseta Sora 7rz (13-25) z 2 podkładkami (2,56 + 1 mm) - nietypowo ze względu na bardziej odpowiadające przełożenia niż w kasetach MTB

- przednia korba Altus (48-38-28)

- SPD Deore

- łańcuch Shimano chyba HG71

 

Raczej nie zdzieram ani nie łamię napędów, większość jeżdżę po szosie, czasem tylko po cięższym jak na treka terenie. Generalnie w tym napędzie co mam przeszkadza mi za duży skok na kasecie na 5-6-7 oraz to, że praktycznie nie wykorzystuję 1-2 na kasecie (czyli chyba marnuje napęd). Generalnie przełożenie 3/7 (czyli 48T przód 13T tył) jestem wstanie wykorzystać tylko z lekkiej górki lub przy tylnym wietrze, i niżej niż 1/3 (28T przód, 21T tył) nie schodzę

 

Myślę o wymianie na 2/9 lub 3/9 z jakieś wyższej grupy niż Altus, oczywiście wymieniamy klamki, manetki, linki (o zgrozo, wewnętrzne prowadzenie), korba, suport, łańcuch, przerzutki i kasetę.

Nie mam za bardzo pomysłu czy bawić się w suporty Octa czy Hollowtech, czy będzie pasować, ani czy brać "zębatki" MTB, przełajowe czy zmiksować MTB i szosę, nie wiem też czy 2 blaty z przodu wystarczą, czy na przełożeniu 1/1 dam radę się przebić przez miejsca, które teraz łykam na 1/3. O wagę raczej nie specjalnie mi chodzi, bardziej o sprzęt adekwatnie dobry do ceny.

 

Może sami robiliście podobne modyfikacje i macie już jakiś pomysł na wymianę?

Powiedzmy, że mógłbym wydać ok 1000 zł wliczając to narzędzia do przedniej korby (mam tylko narzędzia do ściągania korby na kwadrat i wykręcania suportu na kwadrat i do kasety) i narzędzia do zaciskania końcówek linek, przeciągania (o ile trzeba kombinować) i ucinania pancerzy. Jeszcze muszę hak do przerzutki wymienić, ten jest delikatnie wygięty (to są chyba grosze).

Wszystkie części mają być nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...