Skocz do zawartości

[9500] Kross Level A9


GrudiLee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

projekt zupełnie nowy, nie podaję jeszcze wagi części, gdyż nie wszystkie mam zważone a i za kilka dni część zostanie zmieniona na lżejsze.

 

Pierwszy krok wymiana kowadła RS XC 30 na lekki 567 g chiński carbonowy wideł, wybór padł na BXT- powód, taperowana rura, ciekawa stylistyka, niezła waga i dobra cena - 292 zł z przesyłką.

 

Już do mnie lecą: siodło, sztyca, kiera - wszystki chiński carbon (sztycę i siodło mam już w szosie i po 2,5 k kilometrów wszystko działa super).

 

Następny krok to wymiana kół dętek i opon.

 

Pozdrawiam

 

 

post-181418-0-46370200-1475689651_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

minął rok i znów coś tam kombinuję:

- nowe opony - Medusa

- napęd 3x10 zmodyfikowałem na 1x10 (koszt 130 zł) i działa elegancko nawet na 20 % ziemnych podjazdach i na szybkich zjazdach, jest super.

- czekam na nowy amor (sztywny widelec będzie zakładany okazyjnie)

 

Niebawem dalsze przeróbki,

miłego dnia

F

 

 

post-181418-0-70381000-1507625997_thumb.jpg

post-181418-0-59990600-1507625998_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

fajny rower, zawsze podobały mi się białe rowery i konkretna waga

 

optycznie lepiej wygląda wg mnie z amorem niż sztywnym widelcem, czemu jednak odszedłeś od sztywnego widła i tak z ciekawości ludzkiej ile dałeś za SIDa

 

jak sprawuje się zębatka a2z i długo trwała aż ramię korby Deorki starło się, też przechodzę na 1x10 w moim projekcie ale to już poczekam na zimowe wyprzedaże, teraz szkoda mi kasy

 

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

fajny rower, zawsze podobały mi się białe rowery i konkretna waga

 

optycznie lepiej wygląda wg mnie z amorem niż sztywnym widelcem, czemu jednak odszedłeś od sztywnego widła i tak z ciekawości ludzkiej ile dałeś za SIDa

 

jak sprawuje się zębatka a2z i długo trwała aż ramię korby Deorki starło się, też przechodzę na 1x10 w moim projekcie ale to już poczekam na zimowe wyprzedaże, teraz szkoda mi kasy

 

pozdrawiam

 

Cześć,

dzięki.

Sid na allego 999 zł no mega cena po docięciu rury sterowej waga Sid-a 1370 gram. Uwaga ważne jest to opcja z odwrotną blokadą co oznacza, że cały czas jest zablokowany na sztywno a dopiero po pociągnięciu manetki otwiera się miękkie działanie (dowiedziałem się o tym dopiero po odebraniu) ale dla mnie to akurat super bo na asfaltowych dojazdach do miejscówek mam zablokowane a jak wbijam w teren to zaciągam manetkę i jest pełna amortyzacja.

 

Wybrałem amor bo szykuję się na 2018 na wyścigi a tu lepiej się sprawdza amor niż sztywny widelec. Sztywny widelec pewnie pójdzie do sprzedaży lub pod inny projekt.

 

Zębatka a2z no mega ja wybrałem rozmiar 32 (środkowy blat miałem 34) z tyłu mam kasetę 10-tkę i jestem mega zadowolony. Po za tym że lżej to oczywiście mniej kombinowania po prostu strzelasz jedną manetką lżej lub ciężej i tyle. koszt 140 zł i 30 min pracy (zdjęcie korby, przedniej przerzutki, blatów, montaż a2z. Nic po za zdjęciem blatów i założeniem a2z nie robiłem a wszystko działa super. Zrobiłem test na singlach i na podjazdach po ziemi - nachylenie 15-20% i żadnych kłopotów.

 

Pozdrawiam

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...