Skocz do zawartości

[Bikepacking] Mocowanie worka wodoszczelnego na widelcu.


Rekomendowane odpowiedzi

Może komuś się przyda drobna inspiracja. Na zdjęciach ukazałem mocowanie worka na dodatkowy bagaż (np. menażka, kartusz gazowy, żarcie, palnik) w worku wodoszczelnym mocowanym na widelcu. W moim wypadku są to dwa worki 1 litrowe - szukam delikatnie większych 2-3 litry. Mocowanie wykonane z koszyka na bidon z którego ściąłem front, przeszlifowałem pilnikiem i przemalowałem. Mocowanie przytwierdzone za pomocą dodatkowych opasek zakupionych w necie. Mocowanie symetryczne z dwóch stron widelca. Kosz kompletu 2x10 zł koszyk na bidon + 52 zł opaski.  Dodatkowo mocowanie ustabilizowałem taśma izolacyjną - całość trzyma się wyśmienicie.

e262a4aef70e4dc5.jpg45200dfe12ff9fcf.jpgd4738757fdbcb419.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Właśnie po to oryginały mają "skrzydełka" żeby nic nie latało. Tu w cięższym terenie zalecałbym łapanie taśmą (no dolną) za oba koszyki - wtedy efekt kręcenia na boki będzie znikomy.
Znam takiego co też mu się wydawało choć mówiłem... Przekonał się dopiero w trasie  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje rozwiązanie sprawdziło się w terenie - nic nie odpadło. Warunkiem jest jednak unieruchomienie troków, które można na stałe zamocować pod "koszykiem", przepuszczając pasek pod "koszykiem" w miejscu mocowania "koszyka" do opaski i wówczas śruba mocująca przechodzi przez pasek i unieruchamia go. Aby pasek nie strzępił się, można założyć w miejscu przejścia śruby stalowe płaskie oczko. Ja zrobiłem inaczej i troki zakładam dodatkowo pod bidonem z przodu (pomiędzy plecami koszyka a bidonem) - nawet pusty bidon unieruchamia troki niwelując przesuwanie - do tego bidon unieruchomiony jest trokiem. Oczywiście troki muszą być mocno ściśnięte. W poprzedni weekend przejechałem z tym patentem trasę z Bolesławca na Czeski Smrk korzystając głównie ze szlaków pieszych, więc trasa była typowo off-road a następnie zjechałem kamienistym szlakiem pieszym w Izery i przemknąłem częściowo poza szlakami turystycznymi do Szklarskiej Poręby i worki nie odpadły. Skłamałbym, gdybym nie powiedział, że myślę o bocznej obejmie, bo zredukuje ona trok do jednej sztuki i ustabilizuje worek, ale na razie jest ok. Trzeba tylko uważać, aby worki były maksymalnie wypełnione - im bardziej twarde, tym lepiej trzyma mocowanie i to jest jedyny minus rozwiązania.

8ea63d775b4aab05.png

2f93534948e3f5a9.png

4b5fef97c09f2903.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...