Skocz do zawartości

[piasty/kasety kompatybilność] zmiana piasty fh-rm30 na deore


vesco19

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Mam Meride matts tfs xc 100 z napędem tylnym:
piasta: Shimano fh-rm30 8rz
kaseta: Shimano cs-hg40-aw 8rz

 

Zamierzam wymienić piastę na jakąś Deore ale nie wiem czy wszystko będzie ze sobą współgrać. Na przykład moja stara piasta ma wypustki na bębenku proste a deore na środku każdej wypustki ma wgłębienie nie wiedzieć czemu. Weźmy np piaste fh-m590, na stronie Shimano można znaleźć (http://si.shimano.com/php/download.php?file=pdf/um/SI-3SY0A-001-POL.pdf) że jest ona kompatybilna z kasetą CS-HG61 ale czy naprawde nie będzie współpracować dobrze z cs-hg40-aw?
Wydaje mi się że rozstawy pomiędzy wypustkami są lub powinny być identyczne w każdej kasecie i bębenku piasty, więc każda kaseta 8rz będzie współpracować z 8rz piastą?
Załączam grafike dla ułatwienia zrozumienia o co mi chodzi.
Jeśli ktoś zna jakąś strone gdzie jest opisane o kompatybilnościach albo pomógł zrozumieć byłoby miło :)


 

post-200796-0-25623300-1475270253_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie pasować, te "wypustki" to tylko usunięty materiałw  celu obniżenia masy o kilka gram, szerokość bębenka jest taka sama, i dodatkowo potwierdzę ci z własnego doświadczenia że będzie działać, bo sam zrobiłem podobną przesiadkę- miałem takie same dziadostwo co ty, ale przeszedłem na deore m615, i działała o niebo lepiej więc jak najszybciej pozbądź się tego czegoś i montuj deorkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź :) A jeszcze takie pytanie co na przyszłość się może wiedza taka przyda (graficznie w załączniku przedstawiłem) szerokość bębenka i długość pomiędzy obręczami mocowania szprych są standardem w piastach i bez obawień można większość mocować podobnych piast?

post-200796-0-14592300-1475271888_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...