Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie

[2017] Romet

nowości rowerowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
152 odpowiedzi w tym temacie

#101 modrzew

modrzew

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 3050 postów
  • Imię:Kamil
Garaż Rower

Napisano 06 styczeń 2017 - 12:39

Też jestem ciekaw co będzie w przypadku konieczności zamówienia jakichś części zamiennych, np. do zawieszenia, czy niedajże ramy... Choć oczywiście to dość rzadkie przypadki, ale już głupi hak wypadałoby mieć w razie czego od ręki. Chyba, że współdzieli go z innymi modelami.

Ja rozumiem, że cena czyni cuda, ale po takiej informacji producenta mocno bym się zastanawiał czy w ogóle brać ten rower. Jest to też jakiś komunikat do łowców okazji, że jak się nie ogarnęli parę miesięcy temu, to już nie mają na co liczyć, a ceny na stronie mają głównie dawać wysoką pozycję w wyszukiwarkach. Widocznie opłaca się sprzedać paredziesiąt sztuk ambitniejszej modeli z niską marżą żeby podbić sprzedaż tych podstawowych.

Tak czy siak, niech się dobrze jeździ :)
  • 0

Reklama

Reklama

#102 beskid

beskid

Emeryt

• Użytkownik
  • 8014 postów
  • Imię:Bartek

Napisano 06 styczeń 2017 - 13:11

Rama jest z katalogu więc nie tylko Romet ją ma. W razie czego przy dobrych chęciach nie powinno być kłopotu z zamówieniem nowej. Te ramy są bardzo solidne i sprawdzone. Uszkodzenie to raczej był by wynik kontaktu z drzewem lub jakiś pechowy nie dolot a to już jak by nie patrzyć problem użytkownika. Tym bardziej, że z pełną świadomością kupił co kupił. 

• 0

#103 wojtas7

wojtas7

Master

• Użytkownik
  • 1806 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 styczeń 2017 - 18:45

Tak jak Beskid pisze, rama jest z katalogu z Tajwanu i niejeden producent takie ramy ma - CTM ze Słowacji czy Head. Rama jest sprawdzona przez wiele osób - Motyka, w Srebrnej Górze przez sezon w wypożyczalni kilka Tooli jeździ i wszystko z nimi jest w porządku, znajomy też ma i chwali. Wichu wrzucił raz fotkę pękniętej ramy ale nie ma takiej fali reklamacji jak Krossa swego czasu czy Kellysa, albo takich wpadek jak odkrecające się śruby Krossa i tego typu choroby wieku dziecięcego.

Jeśli w ciągu 2 lat (gwarancja) stanie się coś  z ramą i producent nie będzie w stanie w rozsądnym czasie dać nowejj no to rozumiem że oddaje pieniądze. Mam nietypowego Treka Stache 8, z dożywotnią gwarancją. Wątpię żeby aktualnie byli w stanie załatwić mi taką samą ramę gdyby miała pękać... Pewnie by zaproponowali inny rower.

• 0

pozdrawiam

#104 HarveyDent

HarveyDent

Maniak

• Użytkownik
  • 585 postów
  • Imię:Harvey
Garaż Rower

Napisano 06 styczeń 2017 - 18:57

Mam nietypowego Treka Stache 8, z dożywotnią gwarancją. Wątpię żeby aktualnie byli w stanie załatwić mi taką samą ramę gdyby miała pękać... Pewnie by zaproponowali inny rower.

Trek da Ci "równoważną" ramę z aktualnej kolekcji. Przerabiałem to.

Toola gratuluje bo zacne wozidło. Niczym yeti :) No i wiadomo: czerwony=najszybszy :woot:  

• 1

W terenie: Stockli Beryll RSC
Na szosie: Rose Pro SL-2000

#105 gtb

gtb

Master

• Użytkownik
  • 2513 postów
  • Imię:Tomek
Garaż Rower

Napisano 06 styczeń 2017 - 19:10

Rama jest z katalogu więc nie tylko Romet ją ma.

rama jest z katalogu z Tajwanu

To jak wiecie to dajcie namiary na te katalogi/producentów , sam mam ich Mustanga i chętnie nabył zapasowy hak pod sztywną oś. Jak pytałem o jego zakup to stwierdzili , że haki przychodzą razem z ramą i nie mają na zapas , nie chcieli tez zdradzić dostawcy/producenta (powiedzieli tylko , że z Tajwanu) a jak zapytałem co by było w razie uszkodzenia (miałem jeszcze wtedy teoretycznie gwarancję na swój rower) nastała cisza i temat się urwał .

• 0

#106 HarveyDent

HarveyDent

Maniak

• Użytkownik
  • 585 postów
  • Imię:Harvey
Garaż Rower

Napisano 06 styczeń 2017 - 20:06

Jak to coś typowego to duża szansa że tu znajdziesz

Aliexpress.com: Kup 1 23 Numer Uniwersalny Racing Jazda Na Rowerze MTB Szosowe Rower

Numer 22 42 Stop Przerzutka Wieszak MTB Mountain Bike Kolarstwo Szosowe Rower

Uniwersalny Numer 1 21 Rower Stop Przerzutka Wieszak Hak Ogon Racing Kolarstwo G

• 0

W terenie: Stockli Beryll RSC
Na szosie: Rose Pro SL-2000

Reklama

Reklama

#107 gtb

gtb

Master

• Użytkownik
  • 2513 postów
Garaż Rower

Napisano 06 styczeń 2017 - 20:19

Sęk w tym , że typówka to nie jest (sztywna oś z gniazdem na nakrętkę i przykręcany na 2 śruby).

Przeglądałem neta , Alli , ofertę Pilos'a , K2 z Kołobrzegu i nic nawet podobnego nie znalazłem , a chętnie bym coś takiego położył na półkę - na wszelki wypadek.

21846043430420903575.jpg

• 0

#108 Piotrekrower

Piotrekrower

Świeżak

• Użytkownik
  • 25 postów
  • Imię:Piotrek.

Napisano 06 styczeń 2017 - 20:49

Trek da Ci "równoważną" ramę z aktualnej kolekcji. Przerabiałem to.

Toola gratuluje bo zacne wozidło. Niczym yeti :) No i wiadomo: czerwony=najszybszy :woot:  

Taaak, ale Stache od roczika 2016 w górę to 29+, a wcześniej był 29''.

Znam sytuację, że ktoś kupił 100 lat temu, w erze dinozaurów i telefonów z kablem Treka na kołach 26'', rok temu pękła rama, dali cały nowy rower z obecnej kolekcji na podobnym poziomie. 

Mi się JiG zawsze podobał, a w obecnej cenie jeszcze bardziej, ale za dużo już tych rowerów mam  :teehee:  pozatym, pewnie nawet gdybym pojechał do centrali Rometa i obrzucił wszystkich pracowników żywą gotówką nie mógłbym tego roweru kupić, choć sam bym im pokazał, gdzie stoi w magazynie.

• 1

#109 lkomarnicki82

lkomarnicki82

Pro

• Użytkownik
  • 125 postów
Garaż Rower

Napisano 06 styczeń 2017 - 23:52

A czy ktoś ma lub widział Mustanga 29 3? Specyfikacja 2016 i 2017 jest chyba taka sama ale cena 2017 jest rewelacyjna 4699 zł.
Mocno się nad nim zastanawiam ale ciekawi mnie czy też będzie taki problem z dostępnością.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
  • 1

#110 blackiwan

blackiwan

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 992 postów
  • Imię:Daniel
Garaż Rower

Napisano 07 styczeń 2017 - 00:21

Sęk w tym , że typówka to nie jest (sztywna oś z gniazdem na nakrętkę i przykręcany na 2 śruby). Przeglądałem neta , Alli , ofertę Pilos'a , K2 z Kołobrzegu i nic nawet podobnego nie znalazłem , a chętnie bym coś takiego położył na półkę - na wszelki wypadek.

To chyba jest to : 39-710129 Author | Haki i akcesoria do ram, Części | Velo

• 0

#111 maciej83

maciej83

Maniak

• Użytkownik
  • 671 postów
  • Imię:maciej
Garaż Rower

Napisano 07 styczeń 2017 - 00:34

Taaak, ale Stache od roczika 2016 w górę to 29+, a wcześniej był 29''.

Znam sytuację, że ktoś kupił 100 lat temu, w erze dinozaurów i telefonów z kablem Treka na kołach 26'', rok temu pękła rama, dali cały nowy rower z obecnej kolekcji na podobnym poziomie. 

Mi się JiG zawsze podobał, a w obecnej cenie jeszcze bardziej, ale za dużo już tych rowerów mam  :teehee:  pozatym, pewnie nawet gdybym pojechał do centrali Rometa i obrzucił wszystkich pracowników żywą gotówką nie mógłbym tego roweru kupić, choć sam bym im pokazał, gdzie stoi w magazynie.

JIGa kupil kolega Daniel33mc z tego forum ze 2 miechy temu wrzucał info w temacie o 29erach :)

• 0

#112 wojtas7

wojtas7

Master

• Użytkownik
  • 1806 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 07 styczeń 2017 - 09:54

A widzieliście gdzieś hak do Toola? To rama z katalogu Astro więc teoretycznie nie powinno być problemu?

• 0

pozdrawiam

Reklama

Reklama

#113 beskid

beskid

Emeryt

• Użytkownik
  • 8014 postów

Napisano 07 styczeń 2017 - 11:12

To jak wiecie to dajcie namiary na te katalogi/producentów , sam mam ich Mustanga i chętnie nabył zapasowy hak pod sztywną oś. Jak pytałem o jego zakup to stwierdzili , że haki przychodzą razem z ramą i nie mają na zapas , nie chcieli tez zdradzić dostawcy/producenta (powiedzieli tylko , że z Tajwanu) a jak zapytałem co by było w razie uszkodzenia (miałem jeszcze wtedy teoretycznie gwarancję na swój rower) nastała cisza i temat się urwał .

I to co piszesz to jest jedna z największych patologii rynku rowerowego. Każdy producent powinien we własnym interesie dodawać do produktu zapasowy hak. Tym bardziej w tego typu sprzęcie. Jeśli nie to dać wyrażne info, że w razie "w" postara się załatwić lub we wlasnym zakresie przed zakupem zakupić albo wiedzieć gdzie taki bajer jest do kupienia. Trzeciej opcji nie ma bo ja wtedy odstępuje od zakupu. 

• 1

#114 Pidzej

Pidzej

Maniak

• Użytkownik
  • 237 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 07 styczeń 2017 - 11:47

IMO patologią jest też to że tych haków są setki rodzajów jak i ceny czasami (stówka za kawałek alu). Tak jakby nie mogło być np. kilkunastu standardowych typów, do kupienia byłyby w każdym rowerowym.

• 2

u7171y2016v3.gif

#115 c1ach

c1ach

Master

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2427 postów
Garaż Rower

Napisano 07 styczeń 2017 - 12:01

Ale przecież tak właśnie jest. Każda marka ma swoich kilkanaście standardowych typów :D Idziesz do dilera danej marki i tam mają, chyba że mówimy o Romecie, który produkuje nawet odśnieżarki i pewnie niedługo wejdzie na rynek tosterów.

• 0

Moje wycieczki rowerowe na YT
GT i-Drive 3.0 - na ścianie  |  Kona Honky Tonk - stalowa fanka bluesa | GT Sensor - zając szarak | Mongoose Rockadile LE

#116 gtb

gtb

Master

• Użytkownik
  • 2513 postów
Garaż Rower

Napisano 07 styczeń 2017 - 12:20

To chyba jest to : 39-710129 Author | Haki i akcesoria do ram, Części | Velo

Też nie to :(

IMO patologią jest też to że tych haków są setki rodzajów jak i ceny czasami (stówka za kawałek alu). Tak jakby nie mogło być np. kilkunastu standardowych typów, do kupienia byłyby w każdym rowerowym.

Bo ta patologia biznes się nazywa i nastawiona jest na wyciąganie kasy z naszych portfeli co by kupić "ich" produkt z "ich" dystrybucji *.

Podobnie jest z felgami do aut (różne rozstawy śrub , osadzenie , ET) jakby nie można tego ujednolicić.

* nie dotyczy (jak widać) Rometa

• 0

#117 maciej83

maciej83

Maniak

• Użytkownik
  • 671 postów
  • Imię:maciej
Garaż Rower

Napisano 07 styczeń 2017 - 12:23

Tak ustawą wprowadzić obowiązek produkowania tylko kilku standardowych haków:P Przecież to od nas zależy co kupimy jak nie podoba nam się producent szukamy takiego który spełnia nasze wymagania. To jest rynek konsumenta a nie producenta - tylko trzeba wiedziec co sie kupuje

• 0

#118 gtb

gtb

Master

• Użytkownik
  • 2513 postów
Garaż Rower

Napisano 07 styczeń 2017 - 12:31

@maciej83 tak po części masz rację , ale to jest trochę chore , żeby przed zakupem wszystkiego sprawdzać czy producent danego produktu wywiąże się ze swoich obowiązków wobec klienta a takie rzeczy niestety wychodzą dopiero po fakcie - w momencie zakupu wszystko wygląda różowo.

• 1

#119 beskid

beskid

Emeryt

• Użytkownik
  • 8014 postów

Napisano 07 styczeń 2017 - 12:59

Tak ustawą wprowadzić obowiązek produkowania tylko kilku standardowych haków:P Przecież to od nas zależy co kupimy jak nie podoba nam się producent szukamy takiego który spełnia nasze wymagania. To jest rynek konsumenta a nie producenta - tylko trzeba wiedziec co sie kupuje

Sprowadzasz sprawę do absurdu. Wiadomo jak musi wyglądać tylny trójkąt i nie jest kłopotem zrobić tak by rodzajów haków było kilka czy nawet jeden dla danego typu roweru. Żaden inny element w rowerze nie sprawia tyle kłopotów w zakupie a jest bardzo podatny na uszkodzenie. Rowery kosztują furmankę kasy i jak uważasz, że przez taką pierdołę trzeba z czegokolwiek rezygnować bo producent to debil to masz fajne podejście. Debil w tym sensie, że ciężko jest zamówić "reklamówkę" haków i mieć to na magazynie. Woli wkurzonego klienta z tekstem; Panie ale hak jest jak 1:1 w sensie z rowerem i więcej nie mamy. W przypadku nie wywiązywania się producenta z obowiązku naprawienia szkody to znaczy braku jakiejkolwiek części zamiennej powinny być konsekwencje włącznie ze zwrotem kasy za rower. Jak by jeden z drugim stanął przed takim dylematem to by zamówili nie reklamówkę tylko taczki omawianego przedmiotu. 

A co do ustawy to ja bym im do$%^@&ił takie obwarowania, że by ich ścisnęło za jądra. Włącznie z ustawowym dość krótkim czasem na naprawy gwarancyjne. Oddajesz rower i za tydzień góra dwa masz go mieć z powrotem. Dalsze ociąganie powinno być obwarowane uzgodnieniem i zgodą klienta. 

• 0

Reklama

Reklama

#120 woojj

woojj

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1382 postów
Garaż Rower

Napisano 07 styczeń 2017 - 14:38

zawsze można hak po 150 zrobć tak jak w cannondalu.... ale on się łamie raz na 10 lat... (u mnie tak było). Większość haków w standardowych ramach (z chińskich katalogów) to "miętki" szmelc. Pozostaje wykonanie na zamówienie wg wzoru z lepszego materiału. Są firmy które dorabiają haki 60-100 zł. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nowości rowerowe