Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie

[2017] Romet

nowości rowerowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
236 odpowiedzi w tym temacie

#221 syntetycznypiotr

syntetycznypiotr

Świeżak

• Użytkownik
  • 36 postów
  • Imię:Piotr
Garaż Rower

Napisano 05 lipiec 2017 - 14:17

Bez sensu jest ich pytać o dostępność, na FB pewnie odpowiada jakiś ludziobot marketingowy, powie to co chcecie usłyszeć albo co wypada. Tak jak ludzie pytali o te ceny na 2017, czy realne, no kurde faja co oni wam tam mieli napisać, że nie?.

Czas mnie nie goni a podoba mi się ten boreas, zrobią to zrobią nie to nie, kupi się co innego.

• 0

Reklama

Reklama

#222 szymku

szymku

Pro

• Użytkownik
  • 109 postów
  • Imię:Szymon

Napisano 07 lipiec 2017 - 19:14

Może i dorzucę swoje 3 grosze.

Dlaczego?

A dlatego, że od 3 tyg. jestem posiadaczem Huragana 3 2017.

Jak go kupiłem? Ano kilkudniowy reseach po internecie w celu szukania "najtańszej" katalogowej ceny a potem pytania o dostępność. Kilka sklepów potwierdziło potrzebny mi rozmiar. Finalnie kupiłem lokalnie w sklepie, sprzedawca tylko pośredniczył (sam nie wiele wiedział o atrakcyjności oferty Rometa). Zamówiłem go w czwartek po południu, a we wtorek już kręciłem nim pierwsze kilometry.

Przyznam - z rozmiarem kierowałem się przez pomiary w kalkulatora ( https://www.competit...culatorBike.jsp ), który jednoznacznie "wybrał"mi rozmiar, który okazał się idealny (a przyznam, że jest to moja pierwsza szosa).

I poza zachwytami nad ogólnym wrażeniem, kilka uwag:

- dostałem inne opony niż katalog (Schwalbe Durano -> Michelin Dynamic Sport)

- Inne piasty (oba Novatec, ale bardziej OEM-owe, choć dostępne w katalogu Novateca, są łącznie cięższe o 160g).

Po dość rozciągłej korespondencji z Rometem (sprzedawcy nie chciałem tu angażować, bo niczemu winny nie był), oczywiście mogłem zwrócić rower jako niezgodny z umową, ale za takie pieniądze jakie kupiłem - nic innego bym nie dostał to raz, a dwa wymieniony czy kupiony w innym sklepie byłby taki sam, z tymi samymi "nieoficjalnymi" zmianami.

Ostatecznie dostałem od Rometa na pociechę kilka gadżetów. Temat zamknąłem, bo z roweru jestem bardzo zadowolony.

Na drugiej jeździe przejechałem 120 km, a na czwartej, objechałem nim Tatry ( Tatry tour, czyli spełniamy nasze marzenie - Beskid Trail ). I jest w stałym "użyciu". Także rower od razu był mocno testowany i póki co zdaje egzamin wzorowo :).

Szymon

• 0

beskid-trail-forum.png  - najlepsze trasy rowerowe w Beskidach

#223 wojtas7

wojtas7

Master

• Użytkownik
  • 1918 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 09 lipiec 2017 - 14:50

Elektryki - to jest kwestia kilku lat maks i pojawią się rowery nie do odróżnienia czy ma baterie z silnikiem, czy nie. Wystarczy popatrzeć na telefony komórkowe sprzed 10 lat, a rozwój przyspiesza non stop.

A elektryk Rometa to taki sam jeden jedyny egzemplarz od targów do targów, od redakcji do redakcji, jak niebieski Fat - całkiem fajny rower, lekki, dobrze jeździł - ale też skończyło się na jednej sztuce.

• 0

pozdrawiam

#224 MT80

MT80

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 18 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 07:58

to jest kwestia kilku lat maks i pojawią się rowery nie do odróżnienia czy ma baterie z silnikiem, czy nie. Wystarczy popatrzeć na telefony komórkowe sprzed 10 lat

Problem w tym, że w dziedzinie baterii/akumulatorów niewiele zmieniło się. Stosunek pojemności do objętości praktycznie stoi w miejscu, a to ściśle wiąże się z wagą i estetyką rowerów elektrycznych.

• 0

#225 rynkov

rynkov

Świeżak

• Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 08:35

Ja od marca użytkuje Toola 2.0. Rower super. Jedyną wadą są przewody które obcieraja rame. Jeden od przerzutki drugi od sztycy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#226 MT80

MT80

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 18 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 08:48

Jedyną wadą są przewody które obcieraja rame.

Niestety Romet przyoszczędził na gumowych osłonkach pancerzy w miejscach kontaktu z ramą. Podobnie jest w moim Mustangu.

• 0

Reklama

Reklama

#227 wojtas7

wojtas7

Master

• Użytkownik
  • 1918 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 lipiec 2017 - 10:32

Problem w tym, że w dziedzinie baterii/akumulatorów niewiele zmieniło się. Stosunek pojemności do objętości praktycznie stoi w miejscu, a to ściśle wiąże się z wagą i estetyką rowerów elektrycznych.

Na pewno nie stoi w miejscu. Rozwój rzeczywiście jest wolniejszy niż np. w elektronice i miniaturyzacji, ale mimo wszystko baterie są coraz lepsze/mniejsze. Dużo ludzi twierdzi że stoimy przed rewolucją, baterie do samochodów napędzają rozwój.

• 0

pozdrawiam

#228 MT80

MT80

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 18 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 10:38

Dużo ludzi twierdzi że stoimy przed rewolucją

Twierdzą tak od wielu lat, czyli od czasu gdy śledzę branżę elektroniczną. Przynajmniej raz w roku zapowiadany jest przełom w dziedzinie produkcji akumulatorów i na tym się kończy. Samsung, w swoim Note 7, chciał nagiąć prawa fizyki w oparciu o dotychczasową technologię i w sumie dokonali postępu, ale na polu urządzeń zapłonowych :) Oby czegoś takiego nie serwowano w rowerach, bo pożar między nogami to jedna z ostatnich rzeczy o jakich marzę ;)

• 1

#229 kipcior

kipcior

Maniak

• Użytkownik
  • 274 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 10 lipiec 2017 - 10:58

Rama z ołowiu, w środku bateria atomowa i można budować rowery z napędem 2WD ;)

• 2

#230 gocu

gocu

Maniak

• Użytkownik
  • 395 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 12:47

Niestety Romet przyoszczędził na gumowych osłonkach pancerzy w miejscach kontaktu z ramą. Podobnie jest w moim Mustangu.

Takie gumowe osłonki i tak mi się nigdy nie sprawdzały, pękały, spadały, przesuwały sie... O wiele lepiej nakleić w newralgicznym miejscy ramy przezroczystą nalepkę ochronną.

• 0

#231 MT80

MT80

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 18 postów

Napisano 10 lipiec 2017 - 16:26

O wiele lepiej nakleić w newralgicznym miejscy ramy przezroczystą nalepkę ochronną.

Tak też zrobiłem Rometowi. W szosówce mam natomiast wspomniane gumki i sprawują się doskonale.

• 0

#232 nognog

nognog

Maniak

• Użytkownik
  • 251 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 26 sierpień 2017 - 19:01

Romet chyba w 2018 mocno idzie w gravele: 

19985840_126928441244366_117937291110278

20634859_713381975525341_150761720403879

19533741_779588125537186_222959271105108

• 0

Reklama

Reklama

#233 kipcior

kipcior

Maniak

• Użytkownik
  • 274 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 26 sierpień 2017 - 19:15

3 modele to pewnie będzie dostępne po 5 sztuk czyli łącznie jakieś 15. Rzeczywiście mają rozmach.

• 0

#234 nognog

nognog

Maniak

• Użytkownik
  • 251 postów

Napisano 30 sierpień 2017 - 21:22

Romet rowery katalog 2018.pdf - Google Drive

Na papierze wygląda to baaaardzo ciekawie. 

Ale jak to wyjdzie to zobaczymy.

• 1

#235 gtb

gtb

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 3477 postów
  • Imię:Tomek
Garaż Rower

Napisano 31 sierpień 2017 - 07:46

Ciekawie i nieciekawie, w Orkanie 5 zabrali największy jego atut czyli amor (zamiast powietrznego NCX dali uginacza NEX) , Mustangi też pokastrowali (3 bez Reby , w 1 zabrali jedną koronkę z tyłu). Ciekawe jak będzie z cenami choć z drugiej strony lepiej żeby były gorsze i dostępne niż lepsze wirtualne tak jak jest to z modelami tegorocznymi.

• 0

#236 Rulez

Rulez

Emeryt

• Użytkownik
  • 18052 postów
Garaż Rower

Napisano 03 wrzesień 2017 - 00:40

To pewnie będą gorsze i niedostępne ...

• 0

Reklama

Reklama

#237 mike78

mike78

Maniak

• Użytkownik
  • 200 postów
  • Imię:Michal

Napisano 03 wrzesień 2017 - 11:54

tak pokombinowali z osprzetem, ze spada oplacalnosc zakupu rometa..kiedys pełne deore, teraz to pociete i jakies piasty z acera. niech spadają.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nowości rowerowe