Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie

[damper] nr części do blokady

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 EdiFelson

EdiFelson

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 8 postów
  • Imię:Edi

Napisano 30 wrzesień 2016 - 15:16

Witam. Potrzebuję numeru zestawu/"kit'u" do przerobienia dampera fox float ctd (rocznik 2013) id: CC7S, z obsługi manualnej na wersję "remote". Manetka jest już w posiadaniu, ale niestety zestaw o który powyżej pytam, jest totalnie niedostępny, jedynie gdzieś w necie można trafić na zdjęcia takiego "uchwytu linki z rolką". Na stronie foxa ( Bike Help Center | FOX ) po ID, jest manual jak przerobić/poskręcać taki zestaw, ale numeru części/zestawu brak...(?)

Dzięki za wszelkie sugestie. 

Załączone pliki

• 0

Reklama

Reklama

#2 Kowal1986

Kowal1986

Maniak

• Użytkownik
  • 335 postów
  • Imię:Tomek
Garaż Rower

Napisano 30 wrzesień 2016 - 23:06

Pisz do Fox-a. My z kapelusza numerów katalogowych nie wyczarujemy.
  • 0

#3 EdiFelson

EdiFelson

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik
  • 8 postów

Napisano 01 październik 2016 - 20:40

Tomku...nic nie wniosłeś do sprawy.

Liczyłem, że jakiś pasjonat "złota rączka" się trafi....i rozkminia temat......czyli grzebie i ogarnia te tematy.

Póki co dzwoniłem do "Gregorio" (oficjalny przedstawiciel fox/poland), i rozmowa zaszła do nikąd... Pan poprosił o model/ID produktu po czym stwierdził, że jednak muszę napisać maila z zapytaniem, i wyjaśnił jak 5 latkowi, że to w ogóle skomplikowana operacja....to co chcę zrobić czyli "zremotować" damper. Czyli wnioskuję że chcieli by żebym wysłał damper, a oni mi go zremotują za bagatela 0,8 czy 1k.......(wrrrr)

• 0

#4 Kowal1986

Kowal1986

Maniak

• Użytkownik
  • 335 postów
  • Imię:Tomek
Garaż Rower

Napisano 04 październik 2016 - 18:35

Nie odbieraj mojego posta złośliwie, ale nie napisałeś, że kontaktowałeś się z Foxem. Ponadto musiałbyś mieć niezłe szczęście by trafić tu na forum kogoś, kto przebrnął przez tą samą operację w tym samym damperze i zna te numery. Niestety dokumentacje na stronie Fox-a, są kiepskie i znalezienie tam numerów kat. graniczy z cudem.

Jeśli polski dealer nie będzie Ci pomagał to pisz do Stanów. Jeśli operacja jest nieopłacalna kosztowo to nie zostaje nic jak jakaś samoróbka jak na tym filmiku https://m.youtube.co...h?v=6_tCZM_zc9I
  • 0

#5 arekhs

arekhs

Świeżak

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 06 październik 2016 - 23:50

Żeby zamontować manetkę musisz zmienić cały eyelet (808-17-124-KIT) cena ok 600-800zł

• 0

#6 EdiFelson

EdiFelson

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik
  • 8 postów

Napisano 26 październik 2016 - 11:48

Kowal1986, dnia 04 Paź 2016 - 7:35 PM, napisał:
Nie odbieraj mojego posta złośliwie, ale nie napisałeś, że kontaktowałeś się z Foxem. Ponadto musiałbyś mieć niezłe szczęście by trafić tu na forum kogoś, kto przebrnął przez tą samą operację w tym samym damperze i zna te numery. Niestety dokumentacje na stronie Fox-a, są kiepskie i znalezienie tam numerów kat. graniczy z cudem.

Jeśli polski dealer nie będzie Ci pomagał to pisz do Stanów. Jeśli operacja jest nieopłacalna kosztowo to nie zostaje nic jak jakaś samoróbka jak na tym filmiku https://m.youtube.co...h?v=6_tCZM_zc9I

Polski dealer „chce pomóc” ok.900-1000zl i może się by udało to zrobić, ale raczej nie będę reflektował.  No ewentualnie cena katalogowa takiego dampera u dealera PL to jedyne 2550zl :-o :-(
Natomiast FOX USA totalnie mnie olał i nie odpisał w ogóle (od 3tygodni). 

Napisano 06 październik 2016 - 23:50
Żeby zamontować manetkę musisz zmienić cały eyelet (808-17-124-KIT) cena ok 600-800zł

I to jest  dołująca :-( , ale bardzo satysfakcjonująca odpowiedź.
 Zapytam tu o jeszcze jeden aspekt, być może dla większości oczywisty:
„Eye to eye” – to długość montażowa,(w moim przypadku 200mm), natomiast co oznacza i jak bardzo istotny jest drugi wymiar?
Bo mój damper to „200x51”, a znalazłem zamiennik (inny model) o wymiarze 200x57, czy on będzie pasował? Dzięki za sugestie.

• 0

Reklama

Reklama

#7 Fenthin

Fenthin

Emeryt

• Mod Team
  • 7174 postów

Napisano 26 październik 2016 - 12:05

Drugi parametr to skok tłoka. Mnożysz przez przełożenie ramy i dostajesz realny skok zawieszenia. Jeśli założysz damper o zbyt dużym skoku - elementy zawieszenia mogą o siebie uderzyć i będzie smutno.

• 0

#8 arekhs

arekhs

Świeżak

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 26 październik 2016 - 12:06

Damper o skoku 57mm można stosunkowo niskim kosztem przerobić na 51mm.

• 0

#9 EdiFelson

EdiFelson

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik
  • 8 postów

Napisano 26 październik 2016 - 12:12

hmmm....dużo "rzęźbienia i sztukowania" (?) Masz na myśli jakąś normalną przeróbkę, dokupienie części czy coś?

Bo jeżeli będzie to sztukowanie, a nie konkretna przeróbka to już lepiej zesztukować mój, czyli dorobić/przerobić uchwyt linki ( ) pozdrower

• 0

#10 arekhs

arekhs

Świeżak

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 26 październik 2016 - 12:54

Trzeba dotoczyć tulejkę dystansową i zamontować :)

Pokaż ten damper który znalazłeś

• 0

#11 EdiFelson

EdiFelson

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik
  • 8 postów

Napisano 27 październik 2016 - 16:21

http://tiny.pl/gcmfk

• 0

#12 arekhs

arekhs

Świeżak

• Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 27 październik 2016 - 16:35

Taki damper można bez problemu przerobić na 200x51mm. Nie ma na puszce oznaczenia jaki to Tune, ja bym się zapytał o to sprzedawcę przed zakupem.

• 0

Reklama

Reklama

#13 EdiFelson

EdiFelson

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik
  • 8 postów

Napisano 29 październik 2016 - 16:27

Potrzebuję 2 wymiarów, jeśli byłby ktoś mi w stanie zmierzyć suwmiarką (przy damperze foxa CTD w wersji remote):

-średnicę krążka,

i średnicę krążka we frezie....

Mam na myśli niebieski krążek do którego mocowana jest linka.

Z góry dzięki. Pzdro 

• 0

Reklama

Reklama

#14 EdiFelson

EdiFelson

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik
  • 8 postów

Napisano 06 listopad 2016 - 10:57