Skocz do zawartości

[Scott Scale 740 vs XTC Advanced 27.5 1.5 LTD] karbon vs alu - dylemat


WoWojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, wszystko robią Chińczyki i Tajwańczyki. Często w tych samych fabrykach. Niemniej jednak, dla pewnych firm robi się inaczej niż dla innych ;)

To był taki żarcik tylko, chociaż przyznam, że jestem Scottofilem :) Ale to o uznawaniu gwarancji przez Gianta to słyszałam z dość zaufanego źródła, natomiast co do gwarancji od Scotta - to jestem przykładem doskonale obsłużonego klienta. Pękła mi główka ramy w Scale 70 (26cali), skorzystałam z okazji żeby mieć 27 cali i za dopłatą dostałam nową ramę, nie dość, że 27 cali to jeszcze wyższy model - Scale 740... :) <3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że nie ma już do wyboru żadnego zadowalającego gotowego roweru kosztującego ok 10 000 zł (z rabatem 20% -> 8 000 zł)?

 

Hej,

mam bardzo podobny dylemat tyle, że Focus -> Giant ale to nie ważne. Pytanie jest czy to standard, że od ceny katalogowej dostaje się aż 20% rabatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rożnica między węglem a alu jest na tyle duża, że do Alu nie wrócę nigdy. Ani na szosie ani na MTB. Po 2 latach na węglu jak wsiadłem na alu to się tylko w tym utwierdziłem. 27.2 sztyca również dużo daje i jak dla mnie jest to jedno z ważniejszych kryteriów przy ramie MTB.

 

Gratuluję zakupu ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale jest jeszcze coś takiego jak sztywność ramy. Co z tego, że rama jest lekka jak brakuje jej sztywności? Patrz też na długość gwarancji na ramę u różnych producentów, to o czymś wydaje mi się świadczy. A Giant nie podaje wagi na polskiej stronie zupełnie z innego względu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...