Skocz do zawartości

[Wycena] Kands Maestro - miesięczny :)


Umpero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako, że jednak celuję w rajdy MTB to chcę sprzedać swój miesięczny Kands Maestro i kupić rower dedykowany do rajdów.

Rowerek na osprzęcie Alivio. Posiada jedynie obtarcie na prawej klamkomanetce.

Poza tym wszystko jak nowe. Posiada założoną spinkę na łańcuchu firmy SRAM.

Na chwilę obecną zdjęć nie posiadam.

Gwarancja, dowód zakupu wszystko jest.

Przejechane około 200 km.

Rama 19".

 

Ile mogę wziąć za ten rower ?

Edytowane przez Umpero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio to kupiłeś rower niedopasowany do potrzeb żeby go po miesiącu sprzedawać ...

Potem głupie pytanie o wycenę miesięcznego roweru ... mimo że sprzęty używane wycenia rynek ...

 

Wystaw na aukcje lub ogłoszenie z ceną wywoławczą to dowiesz się jak zareaguje rynek, spinka SRAM nic tu nie zmienia :) .

 

Pozdro 

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raczej nie akcentował bym "spinka sram"  bo to jest coś za parę zł i w nijak nie podnosi wartości roweru (ja kupowałem po 5 zł). Teraz jak chcesz sprzedać rower to nie sprzedaż go drożej niż 80% jego początkowej wartości, koniec sezonu, dużo promocji, mniejsze zainteresowanie i większa skłonność kupujących do mocniejszego negocjowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio to kupiłeś rower niedopasowany do potrzeb żeby go po miesiącu sprzedawać ...

Potem głupie pytanie o wycenę miesięcznego roweru ... mimo że sprzęty używane wycenia rynek ...

 

Wystaw na aukcje lub ogłoszenie z ceną wywoławczą to dowiesz się jak zareaguje rynek, spinka SRAM nic tu nie zmienia :) .

 

Pozdro 

 

Po raz kolejny gdy piszę na tym forum to jestem czymś zaskakiwany.

Pierwszy raz jak tu pisałem to było wielkie oburzenie, że chcę zbyt tani rower kupić i nikt nie będzie mi doradzał z tego powodu.

Teraz, że to głupie, że proszę o wycenę miesięczny rower. To ja się pytam po co jest ten dział? Aby wyceniać rowery nowe?

Natomiast co do głupiego gadania "dam pińcet" to można sobie takie gadanie między pośladki wsadzić i wciskać jak najgłębiej się da.

Nie robię sobie jaj pisząc na tym forum więc liczę, że ktoś też nie będzie sobie szydery robił.

 

Czy ja łamię jakieś punkty regulaminu tego forum swoimi tematami?

 

Co do wyceny to oczywiście tak zrobię, że wystawię na allegro.

Chciałem tutaj jedynie napisać w takim celu aby podjąć decyzję czy go w ogóle sprzedawać na podstawie tego co tu napiszecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pytam po co jest ten dział?

 

Z zasady do wyceny rowerów ... ale ...

No właśnie ale ... raczej dla rowerów które nie występują w specyfikacji fabrycznej lub są używane od dłuższego czasu i ich stan zużycia / wygląd może dalece odbiegać od fabryki.

 

Ty masz rower niemal nowy w fabrycznej specyfikacji ( za wyjątkiem spinki SRAM :D ) i pytasz ile jest wart ... wart jest mniej niż nowy.

Nie spodziewaj się że sprzedasz go w cenie zakupu ... a za błędy się płaci.

W przypadku prawie nowych mało używanych sprzętów dowolnego segmentu rynku jest to przeciętnie - 20% ... 

 

"Dam pińcet... " kolegi @@ZbyszekZmysichKiszek,  to będzie typowy tekst, który usłyszysz po odebraniu telefonu od potencjalnego zainteresowanego, który szuka okazji / jelenia.

 

Pozdro

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny gdy piszę na tym forum to jestem czymś zaskakiwany.

Pierwszy raz jak tu pisałem to było wielkie oburzenie, że chcę zbyt tani rower kupić i nikt nie będzie mi doradzał z tego powodu.

Teraz, że to głupie, że proszę o wycenę miesięczny rower. To ja się pytam po co jest ten dział? Aby wyceniać rowery nowe?

Natomiast co do głupiego gadania "dam pińcet" to można sobie takie gadanie między pośladki wsadzić i wciskać jak najgłębiej się da.

Nie robię sobie jaj pisząc na tym forum więc liczę, że ktoś też nie będzie sobie szydery robił.

 

Czy ja łamię jakieś punkty regulaminu tego forum swoimi tematami?

 

Co do wyceny to oczywiście tak zrobię, że wystawię na allegro.

Chciałem tutaj jedynie napisać w takim celu aby podjąć decyzję czy go w ogóle sprzedawać na podstawie tego co tu napiszecie.

 

 

Nie ma się co unosić.Dla mnie patrzącego z drugiej strony faktycznie wyglądasz na gościa co nie do końca przemyślał Swój zakup bo po takim przebiegu sprzedaje rower a więc może zajść próba skrojenia Cie na kilka stówek ;)Sam się ustawiasz w takim świetle.Ja jeżdżę Lazaro a dla mnie to jeden ciul.Nawet niedawno był podobny temat Lazaro Integral z 2015 poszedł chyba wkońcu za 800zł przy cenie zakupu 1399zł i nie patrz jakoś bardzo na rocznik.Sam z ciekawości na wiosnę licytowałem Lazaro Integral z 2014 roku z masą gratów,łatek,dętek,kluczy,światełek i innych gadżetów poszedł za 590zł.Jak nie musisz to nie sprzedawaj bo nie licz na to że dostaniesz za niego 50zł mniej niż zapłaciłeś tylko kilka stówek mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co unosić.Dla mnie patrzącego z drugiej strony faktycznie wyglądasz na gościa co nie do końca przemyślał Swój zakup bo po takim przebiegu sprzedaje rower a więc może zajść próba skrojenia Cie na kilka stówek ;)Sam się ustawiasz w takim świetle.Ja jeżdżę Lazaro a dla mnie to jeden ciul.Nawet niedawno był podobny temat Lazaro Integral z 2015 poszedł chyba wkońcu za 800zł przy cenie zakupu 1399zł i nie patrz jakoś bardzo na rocznik.Sam z ciekawości na wiosnę licytowałem Lazaro Integral z 2014 roku z masą gratów,łatek,dętek,kluczy,światełek i innych gadżetów poszedł za 590zł.Jak nie musisz to nie sprzedawaj bo nie licz na to że dostaniesz za niego 50zł mniej niż zapłaciłeś tylko kilka stówek mniej.

 

W tym rzecz, że zakup był przemyślany. Rower miał służyć do jazdy po mieście, dojazdy do pracy, rodzinne wypady. Wszystko było przeanalizowane.

Któregoś dnia wyskoczyłem z żoną i dziećmi do na rodzinny rajd po Kampinosie. Wtedy złapałem małego bakcyle na jazdę bo takim terenie, zainteresowałem się rajdami MTB i doszedłem do wniosku, że chcę w nich startować. Jako, że co do wydatków to mam inne priorytety to posiadanie dwóch rowerów tylko dla mnie nie wchodzi w grę. Jeden muszę sprzedać.

Plany były inne, a w praniu okazało się, że wolę co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spokojnie do wiosny poczekał, przemyślał priorytety, ochłonął z zauroczenia. Na wiosnę podejmiesz tę słuszną decyzję. Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł. Przez ten miesiąc nawet dobrze roweru nie poznałeś, techniki, a już wybierasz się na rajd...

Wystawię na razie na olxach i lokalnych forach handlowych. Zobaczę czy ktoś daje zadowalającą cenę. Jak nie to poczekam do wiosny.

 

Używany to standardem jest 50% ceny sklepowej jezeli jego 'wartośc użytkowa' nie spadła. Spinke srama mozesz se wsadzić. Nie oczekuj że dla 200zl oszczędności ktoś wybierze twoja ofertę vs sklep.

Standardem to jest kultura i szacunek do drugiej osoby. Tego troszkę ci brakuje.

Się upierniczyliście tej spinki. W oczy kole to wyjdź jeden z drugim z tematu i nie czytaj zamiast szyderę uprawiać.

Będę chciał to w ofercie napiszę nawet, że łańcuch przeczyszczony i przesmarowany nowiuśkim olejem rzepakowym z biedrony.

 

Ja tak z ciekawości zapytam co to są te "rajdy MTB" ? :)

Może wystarczy kupić max szeroką oponkę jaką przyjmie rama tego Maestro ?

 

:)

 

Pozdro

Głównie tzw. pseudo MTB, Lotto Poland Bike Maraton czy Mazovia. Wypady do Kampinosu i takie tam. Nic na poważnie. Czysty fun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50% za miesięczny rower z przebiegiem 200 km? Bez przesady.

Nie będę tu nikogo bronił czy czepiał się czy to będzie 50 czy 51 czy 52%.Pewnie masz rację co do większości rowerów nie zgadzając się z tym bo jak by ktoś wystawił taki rower marki Scott,GT czy Giant za połowę ceny to by się ludki rzuciły aż miło.Ale tu mamy poprostu Kandsa i nie spodziewam się kokosów.Co oczywiście nie znaczy też że rower jest nic nie wart.

@Umpero Zmień opony,przejedź się raz na maraton i zobacz czy w ogóle Ci się to spodoba.Ja jeżdze swoim crossem drugi rok i na swoim poziome wytrenowania nie muszę mieć roweru mtb by wjechać na pagórki,kamienie,las czy piach.

Edytowane przez fala77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się upierniczyliście tej spinki. W oczy kole to wyjdź jeden z drugim z tematu i nie czytaj zamiast szyderę uprawiać.

Będę chciał to w ofercie napiszę nawet, że łańcuch przeczyszczony i przesmarowany nowiuśkim olejem rzepakowym z biedrony.

My tylko przewidujemy co może pomyśleć potencjalny zainteresowany.

A oferty w których jest mowa czy o nic nie wartych detalach typu spinka czy z bełkotem o profesjonalizmie po prostu nie wyglądają dobrze i już. A jak chcesz sprzedać z jak najmniejszą stratą musisz się postarać i zadbać o to by nawet samo ogłoszenie wyglądało dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada jedynie obtarcie na prawej klamkomanetce.

Czyli nie jak nowy, bo taki nowy towar podlega wymianie.

 

Nowy Kands Maestro ze sklepu widzę obecnie 1299,00 (1329 z wysyłka kurierem).

 

Podsumowując moim zdaniem TAK REALNIE nie dostaniesz więcej niż 900-1000zł. Nie zmieniłoby to jakbyś dorzucił nawet wachlarze, lampki i inne tego typu akcesoria. Klienta głównie rower obchodzi. A cena teraz będzie jeszcze spadać, bo jest coraz więcej wyprzedaży jesiennych. Wiadomo za rok wchodzą nowe kolekcje i trzeba wypierać z magazynów stare i w ich miejsce "narty wsadzić". Już będą się pojawiać rowery na rok 2017 powoli, chyba że sklep ekspozycji nie ma zimowej rowerowej.

 

HMM... 200km, miesiąc rowerem i nagle zauroczenie czymś innym. To się nazywa słomiany zapał, bo 200 km to bardzo mało. Ja swoim Kandsem Maestro 200km zrobiłem w pierwszych trzech dniach wsiadając na rower po dłuuuuuuuuugiej przerwie. Bo więcej wykręcić nie miałem czasu.

 

Przeszedł wiele modyfikacji, nawet pedały SPD już ma i jestem bardzo zadowolony. I w lekki las i w asfalt. MTB na miasto słabo. Głównie pompuje wysokie ciśnienie koło piątki i mijam niektóre szosy z uśmiechem. Ale co kto lubi. 

 

Może przejrzyj oferty na allegro i być może ktoś chce się wymienić rowerem o podobnej wartości zakupowej? Widziałem jakiś czas temu ale w drugą stronę, że ktoś chciał MTB na szosę.

 

Oczywiście życzę Ci abyś jak najmniej był stratny, oceniłem po prostu sprawę realnie. Bo chyba ktoś wspominał, że zazwyczaj ktoś woli dopłacić i kupić całkowicie nowy ze sklepu. To jeszcze nie jest bardzo wysoki segment cenowy żeby się ktoś zastanawiał nad używka z potencjalnym ryzykiem, gdy różnica nie jest olbrzymia.

 

 

 

Wystaw na aukcje lub ogłoszenie z ceną wywoławczą to dowiesz się jak zareaguje rynek, spinka SRAM nic tu nie zmienia .

 

Pamiętaj że na wielu portalach takich jak Allegro, aukcja i cena jest wiążąca. Więc jak ktoś wylicytuje za 50zł to należy za tyle puścić. Aukcja jest wiążącą umową cywilnoprawną i jakby ktoś pobiegł do sądu, że nie chcesz wydać mu towaru to oczywiście to wygra bez komplikacji. Jeżeli ktoś pisze w aukcji, że może się rozmyślić jak go cena sprzedaży nie satysfakcjonuje to daje tylko popis nieznajomości prawa i regulaminu Allegro.

 

Dlatego należy ustawiać cenę minimalna jaka nas interesuje, jeśli taka funkcja w danym portalu istnieje. 

 

Piszę to tylko dlatego, żeby nie było że ktoś kupi go za PIŃSET i nie było płaczu że ktoś tu miał racje haha. 

Edytowane przez Sm4rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Że tak powiem: 

 

 

z ceną wywoławczą

 

 

Jakoś tam nigdzie nie widzę że wywoławcza ma wynosić 1 zł ...

Niech wystawi za 900, 100 czy 1100 ... jego broszka ... cena ma wysondować zainteresowanie.

jak wystawi za 1,1k zł i przez tydzień nikt nie zadzwoni czy nie napisze to od razu wiadomo ze takie "okazje" rynek ma w ici ... 

Wystawi za 900 rozdzwoni się telefon z ofertami po 700 - 800 i wybierze najwyższą ofertę jeżeli w ogóle będzie go satysfakcjonowała 

 

Od złotówki wystawiamy tylko wtedy gdy towar chce się koniecznie sprzedać i cena nie ma znaczenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Jakoś tam nigdzie nie widzę że wywoławcza ma wynosić 1 zł

Od złotówki wystawiamy tylko wtedy gdy towar chce się koniecznie sprzedać i cena nie ma znaczenia.

 

Pozdrawiam

Jest jeszcze mozliwosc wystawienia aukcji od 1zl z cena minimalna. I to chyba najlepsza opcja w tym przypadku. Jesli aukcja nie osiagnie ceny minimalnej to nie ma obowiazku sprzedazy a licytacje widac.

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...