Skocz do zawartości

[blokada na kierownicy] Jak rozkręcić tą część?


OnionBro

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznijmy od tego że mam amor Manitou Skareb Platinum(jeśli to coś da). Wziąłem się za rozebranie go, blokada na kierownicy nie działa bo najprawdopodobniej linka zacięła się w środku. Próbowałem już rozkręcić tą część na zdjęciu trzymając klucze w zaznaczonych na zielono miejscach. Wiem już że składa się to z więcej niż 3 części ale linka się napięła jak już zobaczyłem drugi gwint (w okolicy zaznaczonej na czerwono) i trzyma wszystko w jednym kawałku. Tu pojawia się moje kolejne pytanie: Czy jedynym wyjściem z tej beznadziejnej sytuacji jest przecięcie linki na manetce i jeśli będę musiał ją wymienić, jak grubej muszę do tego użyć? Tej od przerzutki, tej od hamulca czy jakiejś konkretnej do sztućców?

Zdjęcie i zdjęcie.

Edytowane przez OnionBro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ściąganie linki w tym modelu musisz zawsze zaczynać od jej poluzowania - inaczej linka będzie cały czas napięta i nie dasz rady rozebrać tłumika.

Ściągnij końcówkę do zabezpieczania linki np. łapiąc kombinerkami (niebieska strzałka), następnie odkręć śrubkę na manetce, która trzyma linkę (czerwona strzałka), jak widzisz nie trzeba nic przecinać

manetka.jpg

Dopiero teraz z luźną linką możesz spróbować rozkręcić tłumik.

Mimo, że linka nie jest przecięta to sam fakt zacinania świadczy o tym, że warto ją wymienić, zastosuj zwykłą linkę do przerzutki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej odpowiedzi oczekiwałem. Bóg ci w dzieciach wynagrodzi. 

Dopiero teraz z luźną linką możesz spróbować rozkręcić tłumik.

Jednak problem jest nierozwiązany, po rozkręceniu wszystkiego na części pierwsze pozostała jeszcze ta rurka pod "kapslem" lewej lagi, tam wszystko się zaczęło i kończy. To stąd nie mogę jej wyciągnąć, linka rusza się max 0,5 cm w górę i w dół. Próbowałem dłubać igłą w miejscach zaznaczonych na czerwono ale nic to nie dało, w miejscu zaznaczonym na pomarańczowo znalazłem zardzewiałą i połamaną 2 razy sprężynę.

IMG201610_arxawrn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...