Skocz do zawartości

[stery] Jak założyć do Kalahari 580


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z założeniem sterów do Meridy Kalaharii 580 i zwracam się do Was z prośbą. Stery są oryginalne. Nigdy nie zakładałem sterów a w serwisie mowią ok. 25-30 zł i jeszcze nie będę tego widział, a jestem z tych co lubią "samemu".

 

Jeśli macie jakieś fotki czy instrukcje to będe wdzięczny :D

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze kiedyś musi być te pierwszy raz, a przynajmniej taki byłby mile widziany bo po co płacić za takie coś. co do tematu to jakie to są w ogóle stery, z tego co wiem to merida kalahari 580 ma stery na 1 i 1/8" niezintegrowane więc nie powinno być problemu. Do większości sterów jest dołanczana isntrukcja, ale do rzeczy...

no więc (o ile mam racje) najpierw musisz wbić miski/ bieżnie (różnie widziałęm) w główke ramy, potem nakładź do nich smaru i nałóż łóżyska, potem uszczeli, zakładasz amor itp.

napisz jakie to są stery a przynajmniej są co na 1 i 1/8 cala to moge zrobić zdjęcie instrukcji do sterów Tiogi (ja mam rame od Meridy Kalahari 510)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to oryginalne stery z Kalaharii. Na sterach jest napisane YST AHEADSET the industries for cane creek. Chę je założyć pod sztywny widelec ( dł. rury sterowej 22 cm). Tak więc trzeba będzie ją chyba przyciąć ( widelec jest jeszcze w drodze, bedzie w srode ). Na ile przyciąć sterówkę. Tak stery są na 1 i 1/8 cala. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umiesc zdjecie wszystkich czesci, to powiemy ktora gdzie wlozyc.

 

jesli nei masz doswiadczenie to wogle nie docinaj sterowki, tylko uzyj wiekszej ilosci podkladek. jesli most bedzie za wysoko po prostu przekladasz podkladke nad mostek. w ten sposob mozesz okreslic optymalno dla siebie wysokosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nabijanie misek to ja proponuje gumowy młotek. Nabijałem nim stery Accenta do ramy Unibike i chodzi wszystki jak należy. Co do składania to też nie wiedziałem co powinno iść pierwsze a co ostatnie,ale to rozkminiłem nabierząco. Gołym okiem widać co pasuje do czego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meridy maja stery zintegrowane.

 

Element 5 i 6 wbijasz w glowke ramy np. mlotkiem przez kawalek deski plaskiej powoli rowno dookladnie nie na sile totalnie jak sie boisz popros kogos kto tor obil bo rozbiejsz glowke albo krzywo wbijesz.

 

Element 2 nabijasz na rure sterowa amorka.

 

Jak na moj gust brakuje uszczelki od doly a 3 powinna byc cala nie rozerwana ale trudno , wkladasz amorka od gory dajesz 1 pozniej 3 i i 7 dekileke , na to podkladke jak masz jak nie mostek , na to znow podkladke i 4 i skrecasz sruba. Jak kasowac luzy to znajdziesz info na forum.

 

8 wbijasz w rure sterowa amorka to tez wymaga troche wprawy zeby rowno wbic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...