Skocz do zawartości

[2017] Merida


MD11

Rekomendowane odpowiedzi

Też nie wiem co to za polityka Meridy bo np Big Nine 800 rozmiar 19' nie będzie już w ogóle dostępny tj został wyprzedany a sezon przed nami.

 

Widzicie - dobrze pisałem:

 

Poza tym w Niemczech i UK ta Merida jest wyceniona w przeliczeniu na prawie 9k PLN, to też może o czymś świadczyć. Moim zdaniem to jest hit sezonu :)

 

Zeszły na pniu. ;)

 

A tak poważnie to planowałem wstępnie, że go kupię jesienią albo zimą. Roczniki 2015 i 2016 cały czas wiszą w sklepach z rabatami rzędu -30%.

Co za ludzie. Drugi Romet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szkoda, że na zdjęciach nie widać, czy tam wejdą zębatki 38x28.

W kontekście braku rowerów to już mało przydatna informacja, ale może komuś się przyda - producent twierdzi, że zębatki 38x28 wchodzą do tej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nawet wiem gdzie. :) Myślę, że cena jest ok. Normalnie oczekiwałbym rabatu rzędu -20%, ale biorąc pod uwagę niższą cenę wyjściową w tym roku oraz słabą dostępność, to może być ciężko o lepszą cenę. Pewnym punktem odniesienia jest poprzedni rocznik: bikeatelier.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat bo rozważam zakup .Nine 800 2017. Wiem ze jest problem z dostępnością ale być może uda mi się ten rower dostać.

 

W finale zestawiam go z Trekiem Superfly 6 2017, który wyszedłby mnie kilka stów taniej, rower służyłby do ścigania się w maratonach. Merida rozmiar 17", Trek 17,5" - 174cm /69kg.

 

- Oba rowery mają sztywne osie przód + tył (z tego co widzę)

- Trek ma zdaje się nieco lepszy napęd (Sram GX jest czymś pomiędzy SLX a XT?), oba rowery to 2x11

- Nie znam hamulców Treka (Sram Level T) - dobre?

- Merida ma ostrzejszy kąt podsiodłowy, ostrzejsza jest również główka ramy .Nine powinien być zwrotniejszy, tym bardziej że obniżenie suportu względem Treka wynosi prawie 1cm (0,7 dokładnie), Trek może nadrobić pewnością na zjazdach

- Trek jest jednak niższy (niżej szczyt główki ramy, głównie przez fakt że przy tym samym skoku =100mm Reba jest krótsza niż Fox)

- ...oraz lżejszy 11,45 Treka vs 11,8kg Meridy (choć na zdjęciach Merida jest z pedałami a Trek bez - może to jest przyczyną różnicy, tak czy tak na wagę nie patrzę uznając że jest bardzo podobna)

 

Pozycja w Meridzie będzie chyba nieco niższa na siodełku (przez większy BB drop), ale wyższa na kierownicy (dłuższy Fox). Na Treku odwrotnie. Oba mają już sztywne osie, podobnej klasy osprzęt, podobne wagi. Skoro już podpiąłem się pod temat, proszę o Wasz komentarz dot. moich przemyśleć i ewentualną pomoc w tym ciężkim wyborze :)

Edytowane przez HJK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był maglowany w tym wątku oraz w sąsiednim: https://www.forumrowerowe.org/topic/213721-rower-co-wybrac-z-trzech-kandydatow/, więc sugerowałbym je przeczytać. Są tu dywagacje na temat wagi oraz trochę informacji o zastosowanych technologiach.

 

Odnośnie sztywnych osi to Merida ma boosta - możesz o nim przeczytać w tym poście: https://www.forumrowerowe.org/topic/209964-boost-dlaczego-umozliwia-krotsze-tylne-widelki/?do=findComment&comment=1903991 i ogólnie w tamtym temacie.

 

Co do geometrii to za bardzo bym się do tych milimetrów nie przywiązywał, bo jest pewna tolerancja, a nawet pamiętam, że na stronie Treka jest błąd dla rozmiaru 19.5". Podają tam główkę ramy 10 cm, a w rzeczywistości jest tak samo, jak w Meridzie 19", czyli 11 cm.

 

Nie wiem, skąd wziąłeś informację o tym, że Fox jest dłuższy od Reby. Producenci podają, że Reba ma 506mm, a Fox 503.7mm (+/- 5mm), czyli w praktyce tyle samo:

https://www.sram.com/rockshox/products/reba-rl

http://www.ridefox.com/help.php?m=bike&id=803

 

Niemniej jednak w teorii różnice w kątach i wymiarach powinny działać tak, jak piszesz. Trek jest trochę dłuższy, więc pozycja na nim powinna być nieco bardziej wyciągnięta przy mostku o tej samej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek z tyłu nie ma sztywnej osi wczoraj przymierzyłem się do Treka rozmiar 18,5 (mój wzrost 177) i rama jest akurat. Aż taki długi w rzeczywistości nie jest. Merida jest nie osiągalna obdzwoniłem chyba całą Polskę i nic. Mierzyłem rocznik 2016 z Meridy i przy ramie 17 przekrok jest strasznie wysoko, praktycznie siedziałem na ramie. Nie wiem jak w nowszym modelu jest z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...