Skocz do zawartości

[amortyzator] Aion RL-R / RC


pavvelll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chce kupić aiona ale nie wiem, jaki dla mnie będzie bardziej funkcjonalny.
Jeżdżę (hardtail) głównie po singlach i górach, gdyż mieszkam obok wspaniałej Srebrnej Góry z nowo otwartymi trasami enduro, oraz 500 km odcinkiem tras "MTB sudety" :)
Do wyboru mam 2 opcje:
RL-R - Blokada skoku na kierownicy + regulacja tłumienia odbicia
RC - Regulacja tłumienia odbicia + regulacja kompresji
Wim, że są lepsze (TA-RC) ale waham się między tymi dwoma. Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka kompresja się przydaje przy agresywniejszej jeździe, bo możesz ustawić żeby wideł działał idelanie tak jak tego chcesz, nie wiem jak działa to w suntour, ale w manitou są to blaszki które się dodaje/usuwa i dzięki tmeu regulujesz jak duże musi być uderzenie aby umożliwić pełny przepływ oleju, przy blokadzie działa to jak zawór blow off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się w necie o wszystkich możliwych opcjach amortyzatorów, aż mnie oczy bolą. Tak, że teorie znam wiem co co robi, ale powiecie, które są naprawdę przydatne , a które to pic. Teraz jeżdżę na radionie więc nie mam doświadczenia z nowościami. Wydaje mi się, że wezmę RC2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popychacz tłoka to jest to co poniżej fotka przedstawia ze sprężynami tzw negatywnymi. Gdyby nie ten popychacz to nie miał byś do czego przykręcić dolne lagi

Auron ma taką końcówkę z oringiem co na zdjęciu, zaś Aion nie ma żadnej koncówki z oringiem, tylko ma koniec jako prosta rurka z gwintem pod śrube imbusową M6

 

ccbfd8ef005c6750gen.jpg

 

PORÓWNANIE

Po lewej to Aion zaś po prawej to Auron

f1302a.jpg  f879a.jpg

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czyli w przypadku amortyzatora RC z regulacją powrotu i kompresji(wolnej?)przy lądowaniu przy skręceniu /rozkręceniu tej kompresji amortyzator zachowa sie tak samo bo na nagle uderzenia(skakanie) ma wpływ tylko szybka kompresja ? Ktora w takim amortyzatorze jest ustawiona defaultowo i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...