Skocz do zawartości

[amortyzator przedni] RS Reba - skrzypienie


niuti

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

 

 

taki oto problem:

 

kiedy najadę gwałtowniej na przeszkodę albo ugnę amorek na "sucho" słychać skrzypienie amora. Nie zawsze, ale więcej niż 50% przypadków. Ktoś wie o co chodzi? Amor jest nowy 2016, miał serwis dolnych lag, więc smarowany był i olej wlany również. Po każdej jezdzie brunox na niego. wtf ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rebie nie ma co skrzypieć nawet na sucho. Masz jakieś nagranie tego dźwięku? Przejechałeś chociaż że 200km w terenie? Czasami zawory tłumika wydają różne przeraźliwe dźwięki. Czy ten nagły wjazd w przeszkodę na zablokowanym był? Sprawdź czy przy skrajnym niskim tłumieniu odbicia też te dźwięki się pojawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michuuu - suchy? robiłem serwis nawet dolewałem oleju do dolnych lag. Zakładam że góry jako nowość nie muszę robić.

 

@vcdmike - nie robiłem nagrań, aż tak do tego nie podszedłem :) Przejechałem na nim 500 albo i więcej km. Wjazd nie był na zablokowanym, skrzypi nawet na sucho przy ugięciu tyle, że gwałtownym i silnym. Podobnie w ternie, mała przeszkoda ok. gwałtowniej czy większa czasem skrzypnie. Pokręce tłumieniem i zobaczę.

 

@Fonika - jak to sprawdzić?

Edytowane przez niuti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij widelec, sprawdź stery - czy jakaś miska nie jest luźna albo krzywo wbita, wyczyść i przesmaruj porządnie stery, po złożeniu upewnij się że masz wystarczająco dużo podkładek żeby stery nie miały luzu. 

Amorem się nie zajmuj bo w rebie naprawdę nie ma co skrzypieć, nawet jakby nie była nasmarowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już taki temat. http://www.forumrowerowe.org/topic/203754-amortyzator-rock-shox-sid-rl-strzelajacy-klikajacy/ 

Problemem jest połączenie korony z górnymi goleniami. Tworzą się tam minimalne luzy. Ponoć cierpi na to większość nowych RS-ów i można to reklamować. Mam to samo w moim Sidzie z 2016r. Jeszcze tego mnie reklamowałem, bo potrzebuje rower, ale zimą zobacze czy uznają.

Edytowane przez blackiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę - dlatego piszę. Dla mnie to jest środek do XCMa czy XCRa ale nie do amorków typu Reba

 

czyli ujnia z tym Brunoxem....ehhh człowiek się całe życie uczy. Nada się to do czegoś ?

Swoją drogą po co ? po to że miał właśnie smarować a nie działac w drugą stronę.

 

Ale wracając do tematu, jak to się ma do tego, że jadąc i podrzucając koło przednie (tak jakbym chciał jechać na jednym kole) właśnie skrzypi....a tak przynajmniej było w ostatnią sobotę a nie zaobserwowałem tego a przynajmniej nie ciągle tak jak do tej pory czyli na ugięciu amora.

 

 

Był już taki temat. http://www.forumrowe...acy-klikajacy/� Problemem jest połączenie korony z górnymi goleniami. Tworzą się tam minimalne luzy. Ponoć cierpi na to większość nowych RS-ów i można to reklamować. Mam to samo w moim Sidzie z 2016r. Jeszcze tego mnie reklamowałem, bo potrzebuje rower, ale zimą zobacze czy uznają.

 

ale mi nie klika tylko skrzypi....musiałbym coś nagrać żeby zobrazować to bo chyba trudno to sobie wyobrazić

Edytowane przez niuti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czym przecierać golenie? Chusteczkami dla niemowląt? Psikanie na ściereczkę i przecieranie lag w jaki niby sposób szkodzi amortyzatorowi? Ja rozumiem, że masa ludzi nadal psika na amorek, ugina go wciągając specyfik pod uszczelki i wyciera nadmiar - oni szkodzą. Ale ci co używają brunoxa do delikatnego nasączenia ściereczki jaki błąd popełniają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...