Skocz do zawartości

[Stalowy - nietypowy] czyli dużo opcji w jednym rowerze


Jurcyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, już parę miesięcy szukam roweru. W sierpniu sprzedałem rower Agang Gangsta 7.29. Moje poszukiwania ewaluowały od fulli Canyona i Treka poprzez HT Treka do ...rowerów na ramach stalowych, i jako ,że już 2 lata temu skończyłem 50-tkę szukam roweru wygodnego ale nie trekingowego ,raczej wyprawowego, bo baranek zapewnia wygodną pozycję i więcej opcji zmiany chwytów.Tutaj mam kilku faworytów, wybaczcie za wrzucanie do jednego worka: Genesis Coix de Fer, Genesis Tour de Fer, Kona Sutra LTD, Marin Four Corners, Genesis Vagabond. Ten ostatni to już prawie MTB, no ale koła zawsze można zmienić na węższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi na stronie Cotica juz bylem, Salsa Fargo 2 ma baranka ale jest on jakis nietypowy ,jakby splaszczony.Mam pytanie co do jazdy po asfalcie.Moim Agangiem raczej sie męczylem, czy Vagabond bedzie szybciej i lepiej pomykał na tym podłozu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moja wersja Gienka Vagabond :yes:

 

441368cced47c738.jpg

 

Kierownica to Salsa Woodchiper, taka jak w Fargo (aktualne jest wersja 2, czym się różni, nie wiem).

Przy odpowiednim ustawieniu wszystkie chwyty są bardzo wygodne. Przydałoby się podgięcie do góry dolnych chwytów, ale nie jest źle.

Dzieki za zdjęcie , świetny rower a tą kierownicę dokupileś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pomocą kolegi Kazafaza Export :002: Kupiłem frameset, jeszcze raz wielkie dzięki :thanks:

Reszta poskładana samodzielnie, kierownica upolowana na forum.

Ja kupię raczej rower i bedę stopniowo wymieniał częsci.Tradycyjnie zacznę od kół w wersji bezdetkowej.Jak oceniasz jakość samego framsetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj przymierzałem się do Speca Sequoia w rozmiarze 56 i wykonałem jazdę próbną , pozycja , jaką zająłem za kierownicą nie była wygodna, byłem za bardzo rozciągięty przy górnym chwycie na klamkach (stosunek stack do reach wynoszący 1,47 jest jednak miarodajny). Ogólne wrażenia dobre : wersja najtańsza wyglada super w kolorze czarny mat, bardzo ciekawa kierownica, siodło i owijka z materiału jakby guma z bawełną , waga bardzo duża , raczej do odchudzenia.Opony Speca wygladają zacnie ale nie miałem możliwości sprawdzenia ich właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z tą wagą to chyba jednak coś u nich nie ta. Podnosiłem kiedyś awola - lekkie to nie było. Inaczej - ten rower był po prostu ciężki :)
Ile masz wzrostu jeśli można wiedzieć?

W Sekwoji dali długo mostek i ujemnie ustawiony. Nie wiem czy miałeś takie ustawienie? Wg mnie na mostku można by ugrać skracając go i ustawiając na odwrót. Pewnie nie było możliwości na miejscu pozmieniania co nie co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przy 180mm 56 cm jest w sam raz bez wyciągania za bardzo do przodu (sam przy 176-7 celowałbym w 56cm)
Ja bym pokombinował - siodło przód-tył, mostek krótszy jeśli nie zamierzasz ostro katować w terenie, kierownica wyżej itd Ale to jeśli nie masz innego wyboru rowerów.
Czarny ze stalowym widłem też mnie się podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, Sekwoja w rozmiarze 56 waży ok 13,5 kg całość. Jak kto ciekawy dokładnej wagi, po weekendzie mogę zważyć :)

 

Dla mnie (176 cm) rozmiar 56 byłby ideolo. Pozycja raczej komfortowa, choć nie tak, jak w AWOLu. 

 

Siodło to Phenom, ale w takim "dżinsowym" wykończeniu, tak jak owijka. Wygląda to to bardzo fajnie, ale podejrzewam, że dłonie i spodnie szybko wytrze : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...