Skocz do zawartości

[Stalowy - nietypowy] czyli dużo opcji w jednym rowerze


Jurcyk

Rekomendowane odpowiedzi

Baranek nie jest lekarstwem na wszystko, wręcz przeciwnie (zaraz będą mnie hejtować).  

 

Z całym szacunkiem do mojego gravela to na retro MTB  bawię się dużo lepiej i czuję dużo pewniej. Prosta kierownica, twarde chwyty, brak rękawiczek. Podejrzewam że przyzwyczajenie robi swoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 180 cm i długość nogi 83 cm , chłopaki z Kony zarekomendowali mi rozmiar M/L czyli 55. To typowa hybryda, pozycja za kierownicą jest daleka od zrelaksowanej ale zgodnie z radami formułowiczów wstrzymam się przed zmianami kokpitu póki nie poćwiczę i nie zrobię wielu próbnych jazd w zmiennych warunkach i w zmiennym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te narciarze to stok w Rzeczce a w dali widok na słynny podjazd do schroniska Orzeł , gdzie odbyła się Stalowa Sowa. Dla mnie ideałem byłaby raczej Kona Sutra LTD, ale ta moja ma taki sam wideł i bodajże geo przodu.Oponki to Schwalbe Big Apple.Karolg, dla mnie geometria nie jest pod długie przejazdy, TT ma 590 mm, a mostek 90 mm, to raczej geo fitnessowe, ale baza kół jest duża 1090 mm , co przy modyfikacji kokpitu dałoby wyprawówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym zmienić kierę to raczej na Jones H-bar Loop lub Surly Open Bar .Ta ostatnia wymagałaby korekcji bo ma 25,4 mm ale jest z cromo i to też jest kuszące.

 

Jak już dojrzejesz ;) do eksperymentów to mam On-One Mary odezwij się to się dogadamy.

Ja na w pełni sztywnym Marin Pine Mountain z gripami ESI Extra Chunky i oponami 2,25 nie narzekałem w żaden sposób na ból rąk wręcz było komfortowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Karolg, dla mnie geometria nie jest pod długie przejazdy, TT ma 590 mm, a mostek 90 mm

 

Przy prostej kierze pewnie tak. Przy mocno wygiętej - coś a la jones, albo choćby miejskie jaskółkowate (ciągle szukam fajnego i taniego zamiennika jonesów..) - można chwycić węziej i wyciągnąć się mocniej. Albo szeroko i bliżej dla pewności w terenie lub komfortu. Tak to widzę, moje prywatne widzimisie. Ale ja już nie potrafię jeździć z prostą kierą co ma mniej niż 20 stopni backsweepu.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 16.09.2016 o 17:58, artoor napisał:

Ritchey Outback

Odgrzeje kotleciora, ktos widział gdzies w PL tego frameseta ? Idzie to kupic w jakiś przyzwoitych pieniadzach ?

Frameset SwissCross jest dostepny za 3,5k PLNów, ale rozmiary dla skrzatów i średnich.

 

jakby tak znalazla sie w tych pieniadzach jakas XLka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...