Skocz do zawartości

[Latarka] Gdzie najlepiej kupić zestaw? (Convoy2+)


Loczeski

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

okazało się ze najciemniej pod latarnią, odezwał się sklep gdzie kupiono tego Fenix-a i okazuje się ze mają na stanie jeden oryginalny kompletny taki zestaw zasilający tą latarke i mogą mi go sprzedać.
 

 

No skoro mogą sprzedać to kupiłem :) i od teraz mam już tyle "prądu" do tej latarki co sobie zaplanowałem.

bg8xo2.jpg

 

I powinno mi to wystarczyć na pokonywanie po 'ciemności" tej oto trasy.

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

 

 

 

 

 

Zdecydowanie lepiej mieć 2 lub więcej przy sobie. Niewiele ważą, a zawsze masz pewność, że światła nie zabraknie i można w każdej chwili wymienić na naładowane. Co ważne obyś nie pomylił i nie zaopatrzył się w te z zabezpieczeniem, które do CV się nie nadadzą (sterownik i rozmiar/ długość ogniwa). 

 

Pozdrawiam, Grzegorz 

Kurka wodna, zamówiłem 2x http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=5256

Widzę że tu pin płaski a  winnych jest pin wystający i maja inną długość :yucky:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kurka wodna, zamówiłem 2x Sklep Batimex :: NCR18650B Panasonic 3400mAh 12.6Wh Li-Ion 3.7V 18.5x65.3mm Widzę że tu pin płaski a  winnych jest pin wystający i maja inną długość

 

Bo takie mają być,wymiar pasuje,S2+ nawet większą tolerancję przyjmie.

 

 DejBlGW.jpg

 

Z wystającym pinem,jak tu,to w ogniwach z zabezpieczeniem.

 

SbXFIdv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prąd ładowania. Czyli np. ogniwo o pojemności 2000mAh na ustawieniu 1A bedzie się ładować ~2h, a na ustawieniu 0,5A ~4h

 

Pobożne życzenia.

 

W praktyce wygląda to tak:

Pojemność x 1,4 / prąd ładowania = czas ładowania

2450 x 1,4 / 200mA = 17 godzin

lub

Pojemność akumulatorka/(prąd ładownia x 0,72) = Czas ładowania.

2450mAh/(200mA x 0,72) = 17 godzin

 

Ładując prądem 1 C, straty wynoszą 10%.

Ładując prądem 1/10 C, straty wynoszą 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dostałem propozycje - mam sprzedać Convoy-a a w to miejsce kupić sobie o np takie coś  lub temu podobne Czołówka Zebra Light H600   Czołówka Zebra Light H600 Mk II | Brytan

 

No to Convoy sprzedany.

Wspomnianej czołówki w Kraju nie idzie kupić, no to na testy i czy to będzie już to o co mi chodzi kupiłem na OLX takie coś 

Skilhunt H02 NEW - nautral

​Po niedzieli będzie, pogoda niezła to może uda się sprawdzić w terenie co i jak :)

Filmik nie mój, za to ten odcinek to trasa moich częstych wypadów rowerowych.

 

 

jka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy się rozbiegają 

Przekopiuje to co wkleiłem w tamtym temacie

 

 

 

a sprzedałem Convoy-a z z reflektorem OP / później z kolimatorem 20x60 bo były po prostu bezużyteczne i tyle albo aż tyle.   Za to na tą chwilę kupiłem sobie to w to miejsce czołówka Skilhunt H02 New, docelowo będzie coś z tego Armytek Wizard (Pro) lub Zebralight H600w Mk II

 

 

 

 

eżeli miałeś convoya bez kolimatora i odpowiadało ci to świecenie,na początku skilhuntem możesz być rozczarowany.

 

Liczę się z tym ze mogę być rozczarowany, stąd dopisek że kupiłem na tą chwile ot był do kupienia od ręki. docelowo będzie któraś z tych wymienionych, i tutaj już nie mam obaw bo tą Zebralight H600w Mk II widziałem w akcji.

 

jka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dzisiejszej wieczorowej jeździe wyciągnąłem z szafy kask "orzeszek" i Skilhunt  trafi na niego :) ot już wszystko przygotowane.

 

2ai1nah.jpg

 

A jako zabezpieczenie jakby coś się stało w czasie jazdy z Fenix-em na kierownicę/do plecaka, trafił taki zielony ConvoyS2+ tym razem goły bez modyfikacji.

 

2jcc3g6.jpg

 

I na tą chwilę u mnie to koniec z zakupami latarkowymi na rower.

 

jka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "trytki" to taka prowizorka, chcę sprawdzić czy to w ogóle zadziała sprawdzi mi się i stąd tak to na szybko zrobiłem.

Docelowo miały by być takie zapinki z rzepem al jak widać znalazłem tylko po 2 takie same kolorystycznie,   

Musze dokupić jeszcze kilka w jednym kolorze, albo te założę na przemian :)

 

11ieb92.jpg

 

jka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...