Skocz do zawartości

[Latarka] Gdzie najlepiej kupić zestaw? (Convoy2+)


Loczeski

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jesteś w stanie sam zrobić moda na lepsze chłodzenie to

http://www.banggood.com/Convoy-S2-CREE-7135x-8-5-Modes-LED-Flashlight-1x18650-Black-p-954829.html

http://www.banggood.com/360-degree-Bicycle-LED-Flashlight-Torch-Bracket-Mount-Clamp-Holder-Antiskid-p-74645.html

http://www.banggood.com/LiitoKala-Lii-100-0_5A1A-Li-ion-Ni-MH-USB-Battery-Charger-p-1058806.html

 

Akku w Polsce - np. forum światełka powinno być najtaniej. Jak kupisz w Chinach to wyślą paczkę statkiem i będziesz czekał miesiącami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W standardzie podłoże z diodą do piguły jest przyklejona bliżej nieokreślonym glutem który słabo przewodzi ciepło. A ponieważ w tym sterowniku AMC7135 *8 leci 2.8 A w diodę to w trybie 100%  dość łatwo można ją ugotować. Dodatkowo wraz ze wzrostem tempertury spada wydajność diody.

Rozwiązanie to nie używać trybu 100% kiedy latarka nie jest chłodzona pędem powietrza lub kupić ze słabszym sterownikiem np 2.1 A

 

Podstawowy mod termiczny obejmuje:

- odklejenie podłoża od piguły, wypolerowanie i przyklejenie na pastę termo

- pasta termo na gwinty piguły

 

Po modzie nie przegrzeje się na 100% nawet w bezruchu.

 

Dodatkowo na sprężynkę od strony wyłącznika należy podlutować kawałek krążka i plecionki miedzianej. Zapobiegnie to samoczynnemu przełączaniu trybów pod wpływem wibracji i zminiejszy opór prądu który powoduje sprężyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szukam latarki Convoy 2+ w zestawie z ładowarką, akumulatorem i uchwytem do kierownicy.

 

W czwartek lub piątek przyszło do mnie takie coś.

 

2ec0mqt.jpg 

 

255ht12.jpg

 

Kupowałem komplet takie coś o czym piszesz z tym że wziąłem od razu 2 akumulatorki

 

Kupowałem jak Koledzy podpowiadają na Swiatelka PL. od Dariusz70 

 

Tutaj tak na szybko przekopiowałem to co zamawiałem, ale lepiej było by napisać że udawałem że zamawiałem bo dla mnie to czarna magia i ot po prostu wybierałem i klikałem.

 

Convoy S2+(obudowa czarna, grafitowo/szara

 

Fabrycznie jest czarna gumka na włączniku. Na życzenie wymieniam na zieloną fosforyzującą.

 

Dioda barwa neutralna (4C)

 

Driver z zabezpieczeniem termicznym :3way

 

Ładowarka dwukanałowa automatyczna Heseny HXY-2A 

 

Duży i mocny uchwyt, możliwość obracania co 90st.

 

2x Nowe Panasonic 3,4Ah

 

Klips

 

jka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem jestem kompletnym laikiem i nie wiem co to jest kolimator a nie chce mi się szukać wyjaśnienia w "goglarce" .

 

Napisałem tylko do Dariusz70 na tamtym forum że potrzebna mi latarka do pracy + rower i dostałem propozycje, z której wybrałem to co napisałem.

 

Tak że nie mogę odpowiedzieć czy jest w niej czy nie ma kalimatora a głupio mi pisać i pytać.

 

Ta latarka miała służyć do pracy + rower ale wychodzi na to że do pracy jest mi już nie potrzebna, i zostanie jako taka zapasowa na rower bo moją podstawową na rower jest ten FenixBT30R (zaznaczony strzałką)

 

16bndp2.jpg

 

Przykro mi ze niewiele pomogłem odnośnie kalimatora.

 

jka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

Zdecydowanie od Darka. Sam brałem 2 lata temu i wszystko działa sprawnie do dziś. Bardzo porządna robota i można sobie powybierać z różnych dodatków, ogniw, kolimatorów, etc. Polecam. 

 

 

Jaka cena zestawu?

 

Wątek jest w sklepiku na "światełkach": http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=14000&sid=0d46bb705848ca80cad33fb5acbd035e 

 

Pozdrawiam, Grzegorz  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda porównanie tego feniksa w trybie turbo 1200 lumenow z convoyem puszczonym na 100%, duza roznica w jasności?

Kolimator ma za zadanie rozproszyć swiatlo np ze swiecenia punktowego kolimator 20x60 zrobi na ścianie prostokąt swiatla wąski na wysokość i szeroki na boki. To tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda porównanie tego feniksa w trybie turbo 1200 lumenow z convoyem puszczonym na 100%, duza roznica w jasności?

 

Na tą chwile sam nie odpowiem na to pytanie, ja jeszcze z tym nie jeździłem w ciemności, czy i kiedy pojadę nie wiem.

Samo sprawdzanie w mieszkaniu czy z okna nic mi za wiele nie powiedziało.

 

Jedno jest pewne Fenix świeci szerzej, światła różnią się barwą ale nie wiem jak to określić, po swojemu napiszę że "Convoy" dla mnie świeci jakby bardziej "zimno"

To tyle odemnie, jak temat jeszcze będzie gdzieś wisiał a ja zdążę sobie to posprawdzać to coś napiszę.

 

A teraz nie odemnie :) pożyczyłem te dwa światełka Kolegom i coś tam z nimi przejechali po ciemności :) z tego co mi powiedzieli to wychodzi że Fenix zjada Convoy-a i nie tylko z butami tak mi to przekazano, ale jest ale, nikt by go nie kupił (cena) jednak mieć go czemu nie warto by było :) bo światło jest super, jednemu Koledze pasuje np. to że akumulatorek jest osobno na kablu, drugiemu nie i wolałby by był to tak jak ma Fenix BC30.

Ot takie opinie sobie zebrałem, a jak ja to ocenię trzeba poczekać.

 

I znowu nie za wiele pomogłem, ale daleki jestem od pisania dla samego pisania.

 

Zapomniałem, OK przyjrzę się czy mam jakiś kolimator.

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

 

 

Jedno jest pewne Fenix świeci szerzej, światła różnią się barwą ale nie wiem jak to określić, po swojemu napiszę że "Convoy" dla mnie świeci jakby bardziej "zimno"
 

 

To właśnie zależy jaką diodę przy zakupie w Convoy'u wybierzesz (o jakiej barwie), a wybór jest bardzo szeroki. Podobnie z kolimatorami (szerokością i zasięgiem). Myślę, że podstawowym wyznacznikiem będzie to, że to są 2 ZUPEŁNIE RÓŻNE źródła światła. Fenix typowo na rower (nie ma żadnej możliwości wyboru), a Convoy to typowe EDC (uniwersalna latarka) i na rower i przy domu/ obejściu. Co komu tam pasuje ;) Dla mnie zaletą Convoy'a jest właśnie wspomniana wcześniej uniwersalność, mały rozmiar, zasilanie z aku 18650, możliwość wyboru barwy światła, szerokości (kolimatorów), etc. Taka bardziej uniwersalna rzecz :) 

 

Pozdrawiam serdecznie, Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej lampce nie mam kolimatora ona jest z reflektorem OP - takie coś doczytałem w informacji od Dariusz70

Już pisałem do Dariusz70 czy da rade wstawić jakiś kolimator i nie ma problemu koszt śmieszny bo całe 5 zł za kolimator 60x20

 

Tak że nie będę się zastanawiał tylko wysyłam latarkę do niego, skoro polecacie takie rozwiązanie.

 

 

 

To właśnie zależy jaką diodę przy zakupie w Convoy'u wybierzesz (o jakiej barwie),
 

Tutaj wybrałem o czym wspominałem Dioda barwa neutralna (4C)

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jka, kolimator 20x60 sprawi że będziesz miał szerszy rozkład światła. Reflektor OP daje światło bardziej skupione przez co wiązka światła dociera dalej, z kolimatorem wiązka jest rozszczepiona i przez to realny zasięg światła jest mniejszy niż w przypadku OP. Kwestia tego jakie źródło światła jest Ci potrzebne, niestety coś za coś - zasięg kosztem doświetlonych boków.

Jeden z kolarzy szosowych, który rozwija duże prędkości zdecydował się na OP i jest zadowolony, ale on jeździ po asfalcie i interesuje go to co przed nim (czyt. czy nie ma dziur w jezdni).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne Dzięki - super i jakże obrazowo mi to wytłumaczyłeś, szkoda że  przed zakupem tego nie wiedziałem.

Może wybór byłby całkiem inny.

 

Tyle co skończyłem rozmawiać z Kolegą który ma takie światełko i przyznam się namawia mnie na nie.

Lub na modyfikację mojej w podobny sposób.

 

Latarka EDC X1 3x XP-L, 3x Nichia ext 3.0 1800lm

 

http://allegro.pl/latarka-edc-x1-3x-xp-l-3x-nichia-ext-3-0-1800lm-i6333341792.html.

 

Jeździmy w tym samym terenie, coś na ten temat jest tutaj.

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/196811-trasa-trasa-mtb-pomorze-slupsk/

 

Kolega powiedział mi że bardziej przyda mi się w tym terenie coś szerszego, a mając już Fenix-a po prostu zrobię sobie  drugie przydatne mi światełko.

 

Jeszcze raz Dzięki za fajne wytłumaczenie tego wszystkiego :)

 

jka 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywo widziałem to:  Najmocniejszy model EDC X1 3x XP-L extended 3.0 HE  towłasnie jako pierwsze było porównywane do tego Fenix-a przez tych moich Kolegów, i opinia jaką podałem wcześniej dotyczyła tego modelu, że Fenix zjada je na dzień dobry.

 

Przyznam się że myślałem o tym modelu, ale napiszę uczciwie cena trochę mnie przeraziła bo 260 zł w tym czasie nie bardzo pasowało mi dać, bym nie potrzebował latarki do pracy to i Convoy'a bym nie kupił, najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że okazało się iż latarka nie jest mi w pracy potrzebna :) a nawet jak już to w zupełności wystarczy mi taki maluch :)

Fenix E05

 

2j0xrpe.jpg

 

I zostałem ze światełkami :) na kierownicę o po prostu z tym co widać na tej fotce.

 

2n9ghte.jpg

 

 

jak

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaki kolimator? Czy bez?
 

 

 

 

Jak pisałem jestem kompletnym laikiem i nie wiem co to jest kolimator

 

Teraz już jestem pewien :) że jest z kolimatorem, bo latarka wczoraj wróciła po modyfikacji, tz. założeniu kolimatora 20x60 i teraz to wygląda tak.

 

 

2elgz0w.jpg

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...