Skocz do zawartości

[jazda 20km] Czy to dobry czas?


Evanios

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli lubisz przez kilka godzin wdychać spaliny przejeżdżających samochodów i przyjmować znaczną porcję decybeli, to kup sobie szosówkę. Ale wątpię abyś na tym dobrze wyszedł w kwestii zdrowotnej.

Jeśli chcesz pojeździć nieco z dala od cywilizacji (np. wśród pól, łąk, lasów, wokoło jezior), po różnego rodzaju nawierzchni i dojechać praktycznie do każdego zakamarka to polecam rowerek MTB o średnicy kół 27,5" i szerokości opon 2,2".

Co do średniej prędkości to na MTB nie chodzi o to kto jak szybko przejedzie. Liczy się wytrzymałość i kondycja. Możesz oczywiście żyłować i zrobić czasówkę na szosie przez np. 1 godz i wyjdzie Ci nawet i 28 km/h średnia ale zrób sobie wypad w teren np. 6-8 godzinny to wątpię abyś miał średnią większą niż 20 km/h (no chyba że będziesz cały czas jechał po dobrym asfalcie, z wiatrem i w miarę po równym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę właśnie po wsiach z dala od samochodów, lecz droga w niektórych miejscach jest podziurawiona, a w niektórych równiutka.

Skoro poruszasz się po terenie mieszanym to szukaj roweru typu "cross" - dobry na asfalt jak i wiejskie ścieżki.

Pierwszy lepszy  dla zobrazowania  http://allegro.pl/rower-orkan-5-0-hydraulika-deore-xt-wyprzedaz-i6462646976.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Cross jest to taki kompromis - coś jak SUV w przypadku samochodu, a wiadomo że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego ( tu oczywiście trochę przesadzam ).

Coś za coś - większy komfort na dziurach, ale za to wyższa masa i większe opory toczenia na asfalcie względem fitness'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do roweru, moim zdaniem fitness ma tylko sens na dojazdy do pracy itp. Z barankiem masz więcej pozycji, co przy dłuższych dystansach jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Na twoim miejscu, za taką cenę kupiłbym jakiegoś crossa - pójdziesz w stronę mtb, to założysz trochę grubsze opony i jakoś się przeturlasz aż kupisz prawdziwego mtb. Podobnie jak pójdziesz w stronę szosy - za to z fitnessa pół- mtb nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jedziemy po ortografii to pani od polskiego twierdziła, że nie z przymiotnikami piszemy razem czyli: Nieostro.

Czyżby się coś przez ostatnie dekady zmieniło?

 

 

Ale "ostro" to nie przymiotnik.

 

 

Prawda, ci nie zmienia sytuacji, że piszemy nieostro razem

Tak czy siak dla mnie to czarna magia. I tak jest lepiej od czasu istnienia internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dżizas co za wyczyn taka średnia na takim dystansie... w ten sposób ćwiczysz jedynie sprint, na większy dystans by cię zjedli. A autor ma jeszcze dużo czasu na poprawę sprawności ;)

Jak dla mnie temat wyczerpany- jedyne co się w nim pojawia to dyskusja dyslektyków i "nie chwalenie" się średnią.

 

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...