Skocz do zawartości

[korba] SLX 3 tarcze - przeróbka na 2 blaty


Xonix29

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadujesz?

Nie zgaduje tylko piszę to co już robiłem, nie opieram się na kogoś fantazjach tylko na swoich próbach. Zresztą nie zawsze udanych :)

Czy blat 38T będzie ocierał to zależy od budowy ramy, ale jeszcze nie miałem z tym problemu.

Co do przerzutek to zdecydowana większość 2 biegowych to pojemność 10T. Jedynie któryś tam model z XT, Deore ma pojemność 14T

Inaczej jest w 2X10 Tam 14T jest sporo. I tu można wybierać i spokojnie zakładać wszystko co jest w ofercie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cassette spacing for the 11-40T is 11-13-15-17-19-21-24-27-31-35-40, while for the 11-42T it's 11-13-15-17-19-21-24-28-32-37-42.

 

XT M8000 will share the same chain as Shimano Ultegra 6800 11-speed, which is a Sil-Tec coated model.

O tym wydarzeniu w branżowych kuluarach plotki krążyły od miesięcy. Dziś kurtyna została zrzucona – poznajcie pierwszy na świecie napęd 1x12, który wyszedł oczywiście spod ręki firmy SRAM – amerykańska marka zaprezentowała nowe grupy XX1 Eagle oraz X01 Eagle.

SRAM zaprezentował swoją największą nowość na rok 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie opieram się na kogoś fantazjach tylko na swoich próbach.

Ale te próby najwyraźniej mają się nijak do specyfikacji producenta. Pomyliłeś się o 4 zęby, nie 10, a 14, taką najczęściej pojemność mają przednie przerzutki MTB systemów 10 rzędowych. Pojemność 10 mają ale w 11 rzędach. Niewielka różnica gdyby nie fakt, iż pytający pyta:

 

 

dam rade przerobić na 2x10?
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie rozumiem dlaczego się pomyliłem??

No jak to?  Jakie konfiguracje zębatek mamy w korbach 2x10? 36/22, 38/24, 38/26, 40/28, 42/30. Może czegoś jeszcze nie wymieniłem. Jak sam widzisz, mamy od 12 do 14 zębów różnicy pomiędzy zębatkami. Gdyby pojemność przedniej przerzutki wynosiła 10, to korby 36/22 i 38/24 ta nie była by w stanie obsłużyć, a z pozostałymi na dwoje baba wróżyła.

 

Dopiero w 11rz korby 2rz mają 10 zębów różnicy, mamy układy 34/24, 36/26, 38/28. I tu już pojemność przerzutki mamy 10.

 

Przykład pierwszy z brzegu:

http://kastor-bike.pl/p/746/1084/przerzutka-przod-shimano-deore-xt-fd-m785-2rz-top-swing-przerzutki-przednie-mtb-trekking-przerzutki-przednie-czesci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedział mój św. pamięci sąsiad: to jest tak popier###one, jak moje życie.

Temat przeróbki olałem, trzeba kupić korbę, ale to co się dzieje przy doborze korby i przerzutki do niej to masakra. 

Zobaczymy co wyjdzie koledze z tematu przeróbki na 2x10 z kasetą SunRace, bo to ciekawe rozwiązanie by było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to?  Jakie konfiguracje zębatek mamy w korbach 2x10? 36/22, 38/24, 38/26, 40/28, 42/30. Może czegoś jeszcze nie wymieniłem. Jak sam widzisz, mamy od 12 do 14 zębów różnicy pomiędzy zębatkami. Gdyby pojemność przedniej przerzutki wynosiła 10, to korby 36/22 i 38/24 ta nie była by w stanie obsłużyć, a z pozostałymi na dwoje baba wróżyła.

 

Dopiero w 11rz korby 2rz mają 10 zębów różnicy, mamy układy 34/24, 36/26, 38/28. I tu już pojemność przerzutki mamy 10.

 

Przykład pierwszy z brzegu:

http://kastor-bike.pl/p/746/1084/przerzutka-przod-shimano-deore-xt-fd-m785-2rz-top-swing-przerzutki-przednie-mtb-trekking-przerzutki-przednie-czesci.html

 

Tak wiem o tym . Tylko nie wiem gdzie się pomyliłem. Przecież napisałem że przednie 11sp to są 10T z małym wyjątkiem.  A 10sp to już dowolna sprawa. Dajesz mi przykład korb w konfiguracji standardowej a ja dodatkowo podałem inne rozwiązania.

A no, ten pomysł z 11-40 jest super

Dodatkowo na bardziej wymagające zawody do mojego 11-36 będę zakładał to

http://www.probikeshop.pl/produkt/ebatka-octane-one-2015-booster-42t

A 17-stkę wywalam. Z przodu już pisałem że mam 36-28 na zwykłej korbie Acery na zamkniętym suporcie. Wsio działa jedyny zły objaw to spadanie łańcucha na niższy bieg jak kręcisz do tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zakładając nowego tematu, czy korbę m660 (42, 32, 24) dam rade przerobić na 2x10? zakładając blaty dedykowane do korby m675? (38, 26). Rozumiem, że jeśli tak to czeka mnie również wymiana przedniej zmieniarki.

 

 

 

 

Tak będziesz musiał zmienić przednią przerzutkę. Tylko przednie przerzutki mają za zwyczaj pojemność 10T.

Tak więc między dużym a małym bletem nie może być więcej niż 10 zębów różnicy ale spokojnie taka przerzutka obsłuży i 12T

 

W tym poście odpowiedziałeś chłopakowi błędnie, zgadza się? Tu jest nieprecyzyjna/niepoprawna odpowiedź, która może doprowadzić do błędnych wniosków.

Potem się już poprawiłeś i teraz jest OK  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym poście odpowiedziałeś chłopakowi błędnie, zgadza się? Tu jest nieprecyzyjna/niepoprawna odpowiedź, która może doprowadzić do błędnych wniosków. Potem się już poprawiłeś i teraz jest OK

A kurcze inaczej to miałem sformować. Masz rację namieszałem. Autor ma 10sp więc nie wpakował bym go w koszta :) uff Przepraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...