Skocz do zawartości

[Siodło] XC na dłuższe trasy 20-50km


Chamelleon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam siodełka do xc ale na dłuższe trasy powyżej 20km. Uzywam obecnie jakiegoś marketowego siodełka Gianta ale po ostatniej trasie prawie 30km po drodze żwirowo-skalnej stwierdzam, że jest ono kompletnie nie przystosowane do takiej jazdy.

Jeżdżę na nim od ponad roku po mieście i jest ok ale na trasy powyżej 10-15km po wertepach i mniejszych skałkach się kompletnie nie nadaje. W sumie po 20km nawet na zwyczajnej asfaltówce też ciężko na nim usiedzieć.

Nie chcę wydać majątku ale nie chcę też kupować kolejnego badziewia za 60zł. Szczerze to nawet nie wiem, w jakim kierunku siodełka szukać.

Siodełko pod 85-90kg, 1.75m. 

Z góry dzięki za propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, to dobór odpowiedniego rozmiaru. Ale przy trasach poniżej 50 km, to spodenki z wkładką powinny spokojnie wystarczyć, nawet z kiepskim siodełkiem. 

Dopóki nie wymyślą takich bojówek to podziękuję. :)

 

Prostata nie bardzo ale po prostu zad boli.

Przeważnie jeżdżę na kilkudziesięcio-kilometrowe wycieczki w teren ale z miasta więc najpierw 20km asfaltówką do obiektu docelowego (powiedzmy jakieś górki czy las), 10km na terenie obiektu i z powrotem 20km asfaltówką. Najgorsza jest droga z powrotem bo ciężko już wysiedzieć tak poślady bolą. Tego co obecnie używam to Giant Connect, gabarytowo chyba jest dobre i do 20km na nim się spoko jeździ ale powyżej to już ból w d***. :)

Mam na maxa do tyłu bo inaczej kolana mnie bolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...