Skocz do zawartości

[2017] nowy smart sam


cervandes

Rekomendowane odpowiedzi

Nowość w ofercie Schwalbe, stare Smart Samy znikają z oferty. Nowy bieżnik i nowe rozmiary aż do... 2,6"

 

http://www.schwalbe.com/en/offroad-reader/smart-sam.html

 

 

Zwijane na większe koła tylko w wersji Double Defense, ciężkie jak smok.

 

Wersja najlżejsza zwijana na koło 26" przy szerokości 2,25 625g.

Edytowane przez cervandes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Drugi sezon pomykam na SS Plus i nawet sobie chwalę. Te nowe wyglądają na trochę lepsze w teren, ale jednak z większymi oporami na asfalcie. Żeby pomykać tylko na tych środkowych klockach trzeba by jeździć na wysokim ciśnieniu, a za tym nie przepadam. Wielkość klocków poza środkowymi zwiastuje większe opory, ale jak będzie w rzeczywistości - nie wiadomo. I tak zaplanowałem po obecnych SSP zamontować nowszą wersje Vittorii Mezcal. Jednak zważywszy na wolne ścieranie obecnych gumek do wymiany dojdzie dopiero za kilka sezonów, a do tego czasu może pojawią się jeszcze ciekawsze modele kapci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Od wczoraj mam nowego Smart Sam 28x1.4 (HS476) na tyle. Tak na szybko w porównaniu do innych opon, które mialem w przełaju:

  • Świetna mieszanka. Trzyma się pokrytej lodowym szronem szosy o wiele lepiej niż CX Comp.
  • Niesamowicie komfortowa, ładnie pracuje. Co prawda przy tej szerokości i ciśnieniu 4 bar to niektórzy by się za głowę złapali, że to beton a nie opona, ale od CX Comp jest lepsza
  • Stawia pomijalnie większy opór niż Schwalbe Marathon Green Guard i CX Comp
  • Trzyma wymiar (35C to rzeczywiście 35mm w najszerszym punkcie)
  • W zakrętach, czy to w lesie czy na szosie, pozwala na wiele więcej niż Marathon i CX Comp.
  • Podczas hamowania zapewnia wprost rewelacyjną kontrolę nad rowerem. CX Comp miało tendencję do uciekania w bok.

Podrawiam ekipę CTBike!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starego Smart Sama miałem w rozmiarze 29x2.1, nowego mam w 28x1.4 więc to zupełnie inna opona i nie bardzo idzie je porównać co do własciwości jezdnych. Wykonanie pasków odblaskowych i samego bieżnika jednak jest o klasę lepsze.

Waga 28x1.4 wedle specyfikacji to 475g, waga realna to 490g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...