Skocz do zawartości

[rower] Kupno MTB 27.5"


Cebulaa1

Rekomendowane odpowiedzi

Usuń spację i backslasha z końca , coś mi linki podmienia jak wklejam. Zobaczysz wtedy że model 7.1 na napędzie 1x i dobrych kołach waży realnie 10.01 kg. I teraz mi pokaż jedną część lżejszą/w takiej samej wadze  w 7.3. Wtedy uwierzę że 7.3 waży około 10 kg. Jak dla mnie jego waga to spokojnie 12 + 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower waży ok. 11 kg. Według mnie nie jest w tym wszystkim istotne czy to będzie 9,9 kg, czy 10,5 kg, czy też 11 kg. To są niewielkie różnice i nie chodzi tu tylko i wyłącznie o wagę, bo ta nie jest najważniejsza w rowerze. Jak chcesz mieć rower, który waży 6 - 7 kg to przerzuć się na carbonową szosówkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie temat karbonu nie nieaktualny. Nie rozważam go, nie chcę iść w większe koszty. Mogę zostać przy aluminium.

Zatem - wkleiłem geometrię rowerów obok siebie (Unibike Expert i Fuji Tahoe 1.1) - plik załączony. 

 

Na moje amatorskie oko geometria jest podobna. Kąty takie same, niektóre wymiary także. Jedyne różnice, które zauważyłem (Unibike podaje mniej parametrów geometrii) to:

 

  • Efektywna długość górnej rury: Fuji 11mm mniej,
  • Długość główki ramy: Fuji 5mm więcej,
  • Długość tylnego widelca: Fuji 3mm mniej,
  • Baza kół: Fuji 10mm mniej.
  • Kąt główki ramy: Fuji pół stopnia mniej (dzięki @piciu256)

Czy mi się wydaje, czy te dwie ramy są niemalże identyczne?

PS. Czy da się wkleić obrazek tak, żeby było widać jego podgląd?

post-200505-0-62680200-1474280856_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem KTM Ultra 1964. Rower mi się podoba. Nie jestem pewien tylko rozmiaru; co prawda krótka przejażdzka testowa na ramie 21 cali (koło 27,5) była fajna. Sprzedawca twierdził że ze względu na długie nogi i ręcę taki rozmiar powinienem mieć (mój wzrost to jakieś 180cm). Aktualnie mam giant'a 19,5 cala i jest trochę za mały i za krótki. Czy ktoś z właścicieli KTM mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami nt rozmiaru ich ram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...