Skocz do zawartości

[Rower Scott Aspect 910] wyblakły wszystkie elementy - problem z gwarancją


ZibiSibi

Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę poinformować iż dostałem dziś maila ze sklepu abym przywiózł rower ,wszystkie elementy które zmieniły kolor zostaną wymienione na wolne od wad.

Moje wysiłki nie poszły na marne. Radzę aby wszyscy walczyli o swoje , nie może tak być aby firmy wciskały nam badziew za duże pieniądze.

Walcz o wymianę tych elementów z tytułu rękojmi. Muszą to wymienić ponieważ są świadomi iż jest to wadą. Ja jutro zawożę rower do wymiany wyblakłych elementów, łącznie z ramą.

Trzy tygodnie temu oddałem rower do sklepu w ramach reklamacji wyblakłych elementów (rama, siodło, kierownica, pancerze linek, felgi) krótko mówiąc wszystkie pomarańczowe elementy.  Dzisiaj właściciel salony poinformował mnie, że dostał odpowiedz mailową od SCOTTA, że wymienią mi tylko ramę pod warunkiem, że podpiszę oświadczenie zrzekając się wymiany pozostałych elementów, które podlegają normalnej eksploatacji.

 

Proszę o informację jak u was podeszli do tego tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy tygodnie temu oddałem rower do sklepu w ramach reklamacji wyblakłych elementów (rama, siodło, kierownica, pancerze linek, felgi) krótko mówiąc wszystkie pomarańczowe elementy. Dzisiaj właściciel salony poinformował mnie, że dostał odpowiedz mailową od SCOTTA, że wymienią mi tylko ramę pod warunkiem, że podpiszę oświadczenie zrzekając się wymiany pozostałych elementów, które podlegają normalnej eksploatacji.

 

Proszę o informację jak u was podeszli do tego tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim rowerze akurat to trochę moja wina bo często był zostawiany na słońcu i jedna strona jest mocniej wyblakła :) myślę że sam kolor nie wyblaknie podczas jazdy gorzej kiedy będzie zostawiany na słońcu na parę godzin w tygodniu

 

Wysłane z mojego SM-N910F

 

Postaw go odwrotnie to się wyrówna :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trzy tygodnie temu oddałem rower do sklepu w ramach reklamacji wyblakłych elementów (rama, siodło, kierownica, pancerze linek, felgi) krótko mówiąc wszystkie pomarańczowe elementy. Dzisiaj właściciel salony poinformował mnie, że dostał odpowiedz mailową od SCOTTA, że wymienią mi tylko ramę pod warunkiem, że podpiszę oświadczenie zrzekając się wymiany pozostałych elementów, które podlegają normalnej eksploatacji.

 

Proszę o informację jak u was podeszli do tego tematu?

 

Nie podpisywałem takiego oświadczenia.Podpisywałem listę wymienionych elementów. W załączniku przesyłam pismo które wyślij do sklepu i napisz w nim konkretnie że żądasz usunięcia wady z tytułu rękojmi, sklep musi to zrobić, nie może nie uznać rękojmi.

reklamacja-wymiana (2).doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ZibiSibi, dnia 18 Paź 2016 - 10:27 PM, napisał:   Michal79, dnia 18 Paź 2016 - 7:41 PM, napisał: Trzy tygodnie temu oddałem rower do sklepu w ramach reklamacji wyblakłych elementów (rama, siodło, kierownica, pancerze linek, felgi) krótko mówiąc wszystkie pomarańczowe elementy. Dzisiaj właściciel salony poinformował mnie, że dostał odpowiedz mailową od SCOTTA, że wymienią mi tylko ramę pod warunkiem, że podpiszę oświadczenie zrzekając się wymiany pozostałych elementów, które podlegają normalnej eksploatacji. Proszę o informację jak u was podeszli do tego tematu?   Nie podpisywałem takiego oświadczenia.Podpisywałem listę wymienionych elementów. W załączniku przesyłam pismo które wyślij do sklepu i napisz w nim konkretnie że żądasz usunięcia wady z tytułu rękojmi, sklep musi to zrobić, nie może nie uznać rękojmi. Załączone pliki  reklamacja-wymiana (2).doc   144 KB   15 Ilość pobrań

 

Dzięki za info.

Podnoszę rękawicę i pójdę w ślady. Szczerze to wątpiłem w taki obrót sprawy, ale jest o co walczyć :)

Gratuluję.

Ciekawe co "mój lokales" (czyt. sprzedawca Scotta) zrobi. Dam znać.

 

A tak na marginesie jaka była reakcja sprzedających?

- czy przyjęli reklamację z uśmieszkiem pod nosem?

- czy pełna profeska? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pełna kultura, powiedzieli że Scott podtrzymuje swoją wersję czyli  wymieni ramę a wszystkie pozostałe elementy linki siodło mostek itd na czarne ale oni sami wymienią wszystko na oryginał do danego modelu roweru.

 

Ciekawa jak u mnie wyjdzie, jak wspomniałem dam znac.

Jeszcze raz gratulacje i dzięki za info. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...