Skocz do zawartości

[kierownica szosowa] Kompaktowa kierownica z mocowaniem 25,4


Poochaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie do fachowców od szosówki. Mam przyzwoitą szosówkę gianta, w której jedyny problem to taki, że ma staroświecką kierownicę, która dla mnie jest za długa. Ma za duże wyprzedzenie/zasięg i w górnym chwycie jestem za bardzo wyciągnięty. Z moich pomiarów wynika, że ten parametr ma w okolicach 135 mm. Wygodnie jedzie mi siędopiero wtedy, kiedy ręce mam cofnięte z 3,4 cm. Myślę, że pasowałaby mi kierownica, która ten wymiar ma w okolicach 95-100 mm. I teraz pojawia się problem, bo rower już trochę lat ma i kierownica tam zamontowana jest w starszym standardzie, bodajże 25,4 mm. Czy znajdę coś pokroju kierownicy kompaktowej w tej średnicy? Wszystko jedno, nowa, używana, byleby była tani, bo i rower już mocno budżetowy? A jakby jeszcze byłą srebrna... Ktoś robi jeszcze takie kierownice? Gdzie tego szukać? Większość używek wygląda tak jak i moja i geometrię tez ma taką bardziej starszego typu. Ktoś cos podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dużo. Ale jeżeli przez zasięg należy rozumieć odległośc między osiami od osi mostka/mocowania kierownicy do osi w najdalej wysuniętym punkcie, to tyle właśnie wynosi... Tą ritcheya widziałem, tylko wysyłka z zagranicy, poza tym mam wrażenie, że ona też trochę bardziej staroświecka. Dzięki za tego promaxa, napiszę. Czyli mówisz, że ta moja jakoś mocno nietypowa, czy po prostu stara geometria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...