Skocz do zawartości

[rower] Kross Dust 1.0 - potrzebne porady


sz_on

Rekomendowane odpowiedzi

hej
myślę nad rowerem Kross DUST 1.0
link do strony producenta: http://www.kross.pl/pl/2016/trail/dust-1-0

 

otóż mogę go kupić taniej niż na stronie Krossa o jakieś 1000-1200zł taniej wtedy mieści się w założonym budżecie ~3000zł
rozmiar M (wzrost 172cm waga 76kg)
z czasem wymieniłbym napęd na 2x10

Moje pytanie czy to dobry wybór, jeśli chcę jeździć 4fun po leśnych ścieżkach (typu Las Wolski - Kraków) oraz brać udział w maratonach XC też 4fun nie na wynik ;)

Dzięki z góry za porady i jeśli macie coś do zaoferowania w tej cenie to śmiało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalogowo 500zł
ale dusta 1.0 mogę mieć za 3200 nie 4499 więc różnica jest większa.

są jeszcze
dust 2.0 3900zł - OBECNIE NAJBLIZEJ JEST ten model bo cena do osprzętu jest lepsza niż dust 1.0
dust 3.0 za 5500zł
soil 1.0 za 5500zł

tylko czy soil 14,7kg z pełnym zawieszeniem to nie za ciężko na maratony?
dla przykładu:
dust 3.0 ma 12kg,
dust 2.0 13,2kg,
dust 1.0 13,6kg :)

tylko wątpliwa jest sprawa z wyłożeniem 5500zł raczej do 4000zł ze wszystkim bo jeszcze kask, buty, pedały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy soil 14,7kg z pełnym zawieszeniem to nie za ciężko na maratony?

dla przykładu:

dust 3.0 ma 12kg,

dust 2.0 13,2kg,

dust 1.0 13,6kg :)

 

 

 

Pewnie, że ciężko, w dodatku nie był skonstruowany do takiego użytku, ale jak ktoś jest masochistą, to czemu nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj o rabat na Dust 2.0 i tyle. Te podstawowe modele to tylko taki wabik na niezorientowanego klienta co chce "hardkorowy rower" a jeździ po parku.

Soil nie jest rowerem do maratonów i tyle w temacie. Choć oczywiście jeżdżąc jak napisałeś "4fun", to możesz startować na czymkolwiek. Widziałem już na takich imprezach i ścieżkowce i enduraki i fatbajka na dodatek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dust 2.0 jest za 3900 z przesyłką a mogę go sprawdzić bo mam dystrybutora krossa pod blokiem także pewnie jutro jakaś jazda testowa i zobaczymy jak siądzie :)

Jazda całkowicie 4fun, maratony też ale myśle że soil dla mnie będzie przerostem formy nad treścią ;)

Dust 2.0 starczy a może na przyszłe lato dojdzie jakiś myk-myk i mleko i będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...