Skocz do zawartości

[2017] Kross


pawel2208

Rekomendowane odpowiedzi

M, więc 19 " i koniec tematu.

ma www i w katalogu:

B+ M=17=44

B12 M=17=44

B11 M=17=44

B10 M=17=44

B9 M=17=44

R10 M=17=44

R9 M=17=44

R8 M=17=44

R7 M=17=44

 

w katalogu

B8 M=19=48

B7 M=19=48

 

na www

B8 M=19=48

B7 M=17=48

 

Przy takim zestawieniu danych Twoja 100% pewność nieomylności pracownika Krossa jest dość niedojrzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Przecież jest tu mowa o B8, więc co Ci się nie zgadza :icon_question::bye2:

Dobra skoro próbujesz na siłę czepiać się szczegółów, to przyczepię się i ja : przepisujesz te tabelki, czy jak :icon_question:, bo w ostatnim przykładzie piszesz 17 " = 48 cm, a to nieprawda, co już Ci uświadamiał Arni, a może się po prostu pomyliłeś Panie nieomylny :icon_question:

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz 17 " = 48 cm, a to nieprawda,

No brawo Watsonie, skoro wszystkie sportowe Krossy mają "M=17=44" nawet bliźniacze aluminiowe R7/R8 i "17 " = 48 cm, a to nieprawda" to może "B8 M=19=48" to też nieprawda.

Jak tego też nie rozumiesz to się poddaję. :-)

 

Jeszcze cytat z pod filmu na YT:

 

"polphastg wsz hej, proponuje przymierzyc sie do ramy jezeli masz mozliwosc, mam 179cm i dokladnoe ten model w rozmiarze M i faktycznie jest na styk, wymienilem sztyce na taką z offsetem, siodlo na maksa do tyłu" i dla mnie idealna, ale na 183 chyba faktycznie lepsza L"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwi ci co pierniczą te "Wasze" durne cyferki i mają możliwość przymierzyć się do roweru. Kross to jednak chyba nigdy nie wyjdzie na prostą. Jak nie pękały ramy to nie trzymali specyfikacji. Teraz niby namiszali z rozmiarami. Zgroza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@KrissDeValnor, Koledze @@sli chodzi o to, że wszystko wskazuje na to, że również w B8 rozmiarówka wygląda tak:
M = 17"
L = 19"

i na filmie jest rozmiar M = 17" (pisał o tym już wcześniej). Jak dla mnie to rzeczywiście ma rację, więc zwracam mu honor.

 

Tak czy inaczej dla 100% pewności proponowałbym zawsze i wszędzie operować rozmiarem w calach, a przede wszystkim zakończyć wątek rozmiarówki Krossa w tym wątku. :)

 

Napisałem do Krossa, żeby poprawili tabelki dla B7 i B8.

Edytowane przez MD11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@ MD11

Ja niestety nie zwracam koledze honoru, bo ewidentnie M = 19 " w tym przypadku - będą w sklepach, to pójdziecie i się przekonacie, chociaż nie, bo masówka to niższe modele, a ten będzie w większości sklepów dostępny na zamówienie.

Tu podobno jest dostępny właśnie rozmiar M i mimo niezgodności literowych oznaczeń w opisie i danych technicznych, to przecież sklep nie wysyłałby rozmiarów od czapy, bo za dużo byłoby zwrotów, no może przesadzam, bo przeciętny Kowalski ma jednak częściej za duży rower i nie grymasi : https://www.goride.pl/mtb-29/kross-level-b8-2017?gclid=Cj0KEQiA9P7FBRCtoO33_LGUtPQBEiQAU_tBgMc_4iq40qQYGIKU1Ro-bOJ_5K1YxO6PTJ4eRtZ2VpkaAk9H8P8HAQ

@ polphastg

Większość będzie droższa, jednak za 4 k można mieć np. : http://ambike.pl/rower-mtb-27-5-romet-mustang-trail-r17.html

Co prawda 120 mm Gold, ale sztywne osie i prawie pełny SLX ( oprócz piast ), więc cena bardzo dobra.

Porównaj sobie wyższe modele obu producentów i sam oceń kto daje więcej za mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie i oglądałem B8 w rozmiarze M. I mogę potwierdzić że w B8 2017 rozmiar M = 17 cali = 44cm na 100% i koniec dyskusji;)

Sam mam 174cm wzrostu i rama jest w sam raz, w kroku może chciałbym mieć więcej luzu ale jest z 2-3cm zapasu.

Ogólnie rower robi dobre wrażenie ale wkurzają oszczędności typu brak manetki amortyzatora, niski model hamulców, opony schwalbe najniższej serii active line, siodło też nie najwyższych lotów.

Mi trochę brakuje też wewnętrznego prowadzenia przewodów i mocowania direct mount pod ewentualną przednią przerzutkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat siodełek to jak dla mnie mogliby w ogóle nie montować, podobnie jak niektórzy producenci sprzedają rowery bez pedałów. :) Każdy ma inny tyłek i siodełko trzeba dobrać indywidualnie. Z reguły fabrycznie montowane są siodełka o szerokości ok. 135 mm, które dla mnie są za wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie i oglądałem B8 w rozmiarze M. I mogę potwierdzić że w B8 2017 rozmiar M = 17 cali = 44cm na 100% i koniec dyskusji;)

Sam mam 174cm wzrostu i rama jest w sam raz, w kroku może chciałbym mieć więcej luzu ale jest z 2-3cm zapasu.

Ogólnie rower robi dobre wrażenie ale wkurzają oszczędności typu brak manetki amortyzatora, niski model hamulców, opony schwalbe najniższej serii active line, siodło też nie najwyższych lotów.

Mi trochę brakuje też wewnętrznego prowadzenia przewodów i mocowania direct mount pod ewentualną przednią przerzutkę.

 

Podejrzewam że jakby dodać do tego roweru manetkę+lepsze hamulce to cena nie wynosiłaby 4999 tylko 5499 albo i jeszcze więcej. Zrobiłaby się przepaść cenowa między B7 a B8.

 

Mnie osobiście brak manetki od widła cieszy - manetki są awaryjne, drogie i działają zero-jedynkowo. W mojej opinii przydają się od "ostrego xc", do zastosowań typu maratony (w szczególności te w górach) są mało przydatne.

 

Siodło to sprawa indywidualna i tak jak MD11 mówi - dupę każdy ma swoją. A opony i tak się zużyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdro,że u was są już te rowery bo w Toruniu cisza i cisza...

 

Pozycję na rowerze możesz spokojnie sprawdzić na B7/B8 z 2016. Jak się jeździ na rowerze też, bo różnicy w rozstawie kół i wysokości suportu, podczas jazdy próbnej wokół sklepu raczej nie poczujesz.

Edytowane przez sli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

mocowania direct mount pod ewentualną przednią przerzutkę.

O to dziwne, bo w B8 Rio były do ramy dospawane uchwyty pod direct mount. Wydaje mi się, że za daleko się posunęli z myślą o napędzie jednorzędowym. Niby tragedii nie ma, bo zawsze można zamontować przerzutkę z obejmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...