Skocz do zawartości

[2017] Kross


pawel2208

Rekomendowane odpowiedzi

Trasa nie składała się z samych podjazdów ale także i zjazdów. To na zjazdach full dawał wyrażną przewagę. jak spojrzysz poza wieksze spektrum niz tylko 2 pierwsze miejsca w kategorii kobiet i męzczyzn, to w kategori kobiet 2i 3 był sztywniaki a w meżczyzn 3 był na sztywnym. Full nie gwarantował sukcesu, Absalon faworyt do medalu zajął dopiero 8 miejsce, tak samo było z Jolanda Neff która odpadła w rywalizacji o medal mimo posiadania fulla i zostła wyprzedzona przez dziewczyny na HT.Osobiście trzeba przyznać, że to jest sukces Krossa że przygotował rower na którym Maja zdobyła medal olimpijski.

 

Dokładnie tak jak piszesz tylko nie ma zgody, że fulle miały wyrażną przewagę. Właśnie nie miały absolutnie żadnej co widać z przekroju całego wyścigu kobiet. Maja nawet na niektórych sekcjach jechała lepiej od Rissveds do momentu kiedy brakło jej siły. Doskonale pojechały też dwa HT z Batty i Pendrel. Bardzo dobrze, że Kross nie tworzy czegoś co na dzisiaj zaczyna być całkowitym bezsensem. To co jest bonusem i to sporym na trudniejsze odcinki to myk myk i w zupełności to wystarczy by wygrywać każde zawody. Na trudniejsze wyścigi jak ma już być nowocześnie przydał by się sztywniak ale z ciut większym skokiem i trochę innymi kątami. Wjedzie wszędzie a zjedzie sporo lepiej od każdego fulla xc. Waga nie jest problemem bo nie ma szans by był cięższy od jakiegokolwiek fulla. Tym bardziej gdyby do fulli xc zaczęli dokładać myk myki. 

 

Do malkontentów to Maja zdobyła na Krossie srebro na Olimpiadzie a gdyby nie g...ne koła miła by też medal w Novym Meście. Trzeba być nie poważnym bo cokolwiek zmieniać. 

Edytowane przez beskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi. Skoro trasy są coraz bardziej zjazdowe, to IMHO bardziej przyda się bardziej zjazdowa geometria a nie tylko dodanie z tyłu zawieszenia, zresztą o dość małym skoku i najprawdopodobniej ustawionego dość twardo. Jakoś sztywniaki AM czy enduro bez problemu znajdują własne miejsce, za to na te trasy gdzie się jeździ nimi nikt nie pakuje się z premedytacją z fullem XC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja tam nie wiem... Jak dla mnie to jest takie sztuczne podgrzewanie atmosfery... Ludzie będą czekać na nowego R8 bo ma Rebe i 1x11 zamiast korzystać z zimowych wyprzedaży, a Kross raczy wypuścić nową kolekcję w kwietniu... a do tego czasu coś się wymyśli.

 

Śmieszna sytuacja. Na fotografiach wyglądają jak dwa te same rowery, natomiast jeden ma Rebę, drugi Recona. Podejrzewam kolejne błędy w specyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ale jak patrzę na te modele Grist lub Smooth Trial to ślinka leci :D  Co za lowridery!  Kross się inspirował chyba NS Bikes.   Ciekaw jestem bardzo jakie ceny będą tych cacek do śmigania po bezdrożach.  Nowy Dust 3.0 też niczego sobie. Lepsze lacze, amor oraz hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, Kross jest polską firmą, ale rowery ma chińskie, więc nie widzę problemu, żeby nowa kolekcja była najpierw dostępna w angielskiej wersji językowej. Działają konsekwentnie tworzą taki "polski" miszmasz :)

Jest bardziej polski niż się większości wydaje. Rowery że średniej i wysokiej półki są projektowane od podstaw w pl (włącznie z ramami). Tak samo jak wielcy współpracują przy projektowaniu z zawodowcami ale też że szerszą społecznością rowerową (właściciele są ścigantami, bardzo cenią każdą konstruktywną krytykę jak się z nimi pogada na evencie to faktycznie o ile budżet pozwala wdrażają odpowiednie zmiany).

Oczywiście budżetówki czyli np. B6 to poza malowaniem chińszczyzna w sosie własnym.

Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Reba w Krossie. Ciekawe czy poprawią specyfikację dodając ją w opisie czy po zakupie okaże się, że golenie nie są czarne tylko srebrne ale to nie jest cecha zmieniające właściwości użytkowe roweru a producent ma prawo do zmiany specyfikacji blablabla... i zamiast Reby dalej będą Recony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odnośnie Mai - zobaczcie transmisję z Andory ok 40 minuta jakie OTB zaliczyła i jak jechała na zmęczeniu i jak to drewnianie wygląda. Makabra.

Również myślę że powinni iść w stronę rowerów jak Ghost Asket - z tego co wiem jedyny aktualnie rower poniżej 10kg, karbonowa rama, koła 27,5, myk myk, kąty 68 główka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w b8 na zdjęciach to recon, teraz na 2017 wszystkie wersje amorków gold będą miały czarne lagi, zarówno recon jak xc

 

nie rozumiem tylko czemu kross wszystko klepie na 1x, nie każdemu ten typ napędu pasuje a szczególnie klientom na taki rower jak B7 czy B8, no ale oszczędność monety i wagi z którą kross w aluminiowych konstrukcjach jest na bakier wzięła górę

 

jak dla mnie KROSS rozwojowo stoi w miejscu, brak carbonowego fulla do xc i szosy areo to nie wiem z czym oni chcą podbijać świat, a można by było bo Maja robi im gigantyczną reklamę ten sztywniak na którym zdobyła srebro widać że ciekawa konstrukcja ale to trzeba iść za ciosem bo za 2-3 lata nikt nie będzie pamiętał w świecie na jakim rowerze zdobyła to srebro a tu można by budować rozpoznawalność mając to czego dzisiaj ludzie chcą

 

no i 3 sprawa brak FATbike, może to nisza, może trochę śmieszny rower, ale sorry żeby topowa Polska marka nie podjęła tematu zrobienia roweru który od ostatnich 3 lat jest na ustach wszystkich, przecież to nie jest jakaś mega skomplikowana konstrukcja mają DUSTa wystarczy mu poszerzyć trochę tylnie widełki i FATbike jak ta lala, tu trzeba działać na zasadzie mają inni mam i ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to Kross wcale nie stoi w miejscu jak piszę kolega powyżej tylko idzie obecnie w innym kierunku niż PRO.  Wypuszcza przecież w tym roku masę nowych modeli do Trailu, w tym model GRIST na 27.5+ oraz stalowe dwa rowery z nowoczesną geometrią jak i zmodyfikowany Soil.  W poprzednim roku wypuścił zupełnie dwie nowe konstrukcje, które zbierają dobre recki. Ich obecna polityka, marketing czy po prostu to co wypuszczają na rynek  trafia do wielu takich osób (w tym ja), które chcą mieć rower do bardziej zwariowanej jazdy bez spiny i ścigania.   Z tego co wiem to Kross dość mocno angażuję się w rozwój "kolarstwa ścieżkowego" w naszym kraju (np. Enduro Trails), więc wysyp masy modeli tego typu rowerów nie dziwi.   Na temat napędów 1xXX nie chcę sie wypowiadać bo nie testowałem. Uważam, że w podstawowych modelach powinna być jednak przerzutka z przodu. Kto wie, może z super sukcesami jakie osiąga Maja zaczną za moment iść również z typowymi rowerami dla PRO?  Trzeba poczekać .

Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olek19 naprawdę sądzisz, że dzisiaj ludzie oczekują czegoś takiego jak full xc?? To samo dotyczy powoli zdychającego fatbike'a. Nie tedy droga i fajnie, że nie robią tej kupy. Poza tym jest Grist, Smooth Trail, poprawiona geo w HT więc jak można napisać, że stoją w miejscu. No chyba, że na zasadzie "chcesz uderzyć to kij sam wpadnie w ręce". 

 

Co do napędu to raz moda a dwa jadą jak zwykle na pi...nym Sramie, który "zabił" przednią zmieniarkę. 

Edytowane przez beskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross Moon 3.0

 

Zółto/ Zielony- wygląda okropnie, nie wiem kto zestawiał te kolory, ale nie należy się za to nawet order z ziemniaka  :sick:

 

Ogólnie ta kolorystyka jakaś taka średnia, część wygląda naprawdę "odpustowo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest kolekcja na stronie w naszym języku oraz podane ceny. Np.: Soil EX jest za 11k, a Grist 2.0 niestety też obciążający kieszeń - 8k, ale się nie ma co dziwić skoro na pokładzie reverb i drogie opony. Ciekawe jak reszta :)

Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, nie ma najwyższego modelu R. Seria B jest bardziej rozbudowana. Ciekawostka. I nawet najdroższy R9 nadal jest jakiś taki ubogi w porównaniu do modelu z 2014 roku http://www.kross.pl/pl/2014/mtb-xc-275quot/level-r9, gdzie był Rock Shox 30 Gold Solo Air i Avidy DB3. Teraz tylko RockShox Recon Silver RL Air i BR-M396, jedyny plus to sztywne osie w kołach.

I mają dwa rodzaje ram karbonowych, obydwie chyba nowe, w droższych D84 Carbon SL, w tańszych T784 Carbon. Porównując R10 i R11, które zdaje się różnią się tylko kołami, to droższy karbon jest lżejszy aż o 200g.

Edytowane przez paul997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chińczyk http://www.modusnakano.com/

 

może i nie jest złe tylko pewnie dostanie bębenka czy jakiegoś adaptera będzie graniczyło z cudem, tak jak do formula które wszyscy wielcy trek/giant/scott namiętnie montują, znajomy ostatnio musiał cała nową piastę od prywatnej osoby kupić chcąc wymienić bębenek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...