Skocz do zawartości

[rower] Kross Level B8 2016- czy ktoś posiada?


raczo1009

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Krossa M B8 przy wzroście 176 cm i rama wbijała się mocno w krok i nie jeździło się na nim zbyt komfortowo więc odesłałem do sklepu.

Jakoś ciężko uwierzyć że komuś rama się nie wbija w krok przy takim wzroście.Polecam sklep rowerowy https://www.sklep.eurorower.pl/

Jak by komuś rozmiar nie spasował "M" to można oddać w tym sklepie.Cena spoko 3600 zł. Obsługa rewelacyjna. Rower odesłałem na ich koszt a kasę wpłacili po kilku dniach na konto :)

Rower generalnie spoko ale wolę zmianę przełożeń przerzutek u shimano niż u sram bo nie lubię zmieniać przełożeń samym kciukiem bo dla mnie to nie wygodne.

Jak to komuś nie przeszkadza lub nawet tak woli to w tej cenie rower można polecić.

Na 176 cm tylko "S" dla mnie na kołach 29 calowych.Przymierzałem w sklepie ostatnio Cube S i był w sam raz.

W sklepie we Wrocku jak chcieli wcisnąć rower rozmiar M i rama wbijała mi się w krok, to mówili że tak ma być :) bo sprzedawca o moim wzroście na 176 cm ma też "M" więc od razu mówię że można tak jeździć po mieście ale jak ktoś by się wybrał na trudniejszą trasę gdzie naglę trzeba zeskoczyć z roweru itp to będzie problem.

Edytowane przez Matys1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu nie ma jak się jeździ po szutrach, asfalcie. Jak zacznie używać rower zgodnie z przeznaczeniem to można się zdziwić.

Osobiście dwa razy na szczęście tylko się otarłem o górną rurkę (aż ciepło mi się zrobiło) i w czasie trudnego technicznie podjazdu. Długość nogi na boso mam 84cm rama 17".

Ale nie życzę Ci tego doświadczenia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W sklepie we Wrocku jak chcieli wcisnąć rower rozmiar M i rama wbijała mi się w krok, to mówili że tak ma być :)

 

Taa we Wrocku miałem podobnie wciskali co było na sklepie, jeśli chodzi o fachowe podejście to nie polecam sklepu roweria "Bary" ul. Zwycięska. P ojechałem tam po Krossa jak by mogli to by mi rozmiar L sprzedali a mam 178cm wzrostu - bardziej wyglądali na sprzedawców z media marktu, ale jak to sie mówi biznes to biznes . Pozdrawiam panów ze sklepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem kross level b8, zakupiłem w tym samym sklepie co kolega osis25.

Przy wzroście 178cm rozmiar M wydaje mi się idealny. Krótko mówiąc rower jest świetny. Sram GX wymagały małych regulacji ale teraz pracują bardzo dobrze.

Rower z osprzętem (pompka+bidon+saszetka+pedały+licznik) waży 13,9kg więc jak na rower 29" za 3599zł jest to całkiem niezły wynik. Ogromnym plusem są sztywne osie.

Polecam się zaopatrzyć w dobre łyżki do opon , bo nowe schwalbe rapid rob są cholernie trudne do ściągnięcia, a ja już w drugiej trasie złapałem kolec akacji :)

Ogólnie w tej cenie nie ma nic lepszego na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZGodzę się w 100% jedynie z czego jestem nie zadowolony to opony :/ są bardzo głośne na asfalcie natomiast lube ten dźwięk :P mają duże opory toczenia na asfalcie. Chętnie bym je zmienił na coś innego 70% asfalt 30% teren. Polecacie coś ? Może założę nowy temat. Druga sprawa zastanawiam się nad gięta kierownicą bo ta za cholerę mi nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jestem posiadaczem nowego Krossa B8 rio. Nie chciałem zakładać nowego tematu więc się podepnę pod ten. Z nowym sezonem planuje zmienić opony na Saguaro w rozmiarze 2,2 czy ktoś z posiadaczy zmieniał opony na szersze? Boję se ze tylna opona może ocierać o ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Posiada ktoś z was B8 2016 rozmiar L i mieszka w Warszawie? Chciałbym na próbę wpiąć swój but Shimano XC61L o rozmiarze 47 i sprawdzić czy cholewka nie będzie ocierać o tylne widełki. Mogę podjechać - postawię flaszkę albo słodkie wino w zamian za pomoc. 

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...