Skocz do zawartości

[rower] Kross Level B8 2016- czy ktoś posiada?


raczo1009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad kupnem modelu B8 2016 Krossa. Szukam kogoś kto ma tą maszynę i jestem ciekawy opinii po dłuższym okresie użytkowania, chciałbym też skonsultować kwestie rozmiarów ram.  Wydaje się że aktualna obniżka cen jest dość kusząca :)  Dzięki za każdą informacje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez niemiłe doświadczenia? Ja mam 186 i właśnie planuje zakupić rozmiar M. Słyszałem, że osoby z większym rozmiarem stopy mogą ocierać butem o rozszerzony tylny trójkąt, dlatego muszę się do niego przymierzyć przed zakupem. Jak to wygląda w Twoim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Również mam B8 Rio. Wzrost 183 cm, rozmiar M - która i tak ma stosunkowo wysoko poprowadzoną górną rurę, mogłoby być niżej. Rozmiar "L" to był taki wóz drabiniasty, że nawet nie podchodziłem ;)

 

Z tym zahaczaniem nogi o tylne widełki, to jakieś bzdury. Też się początkowo tego przestraszyłem. Mam rozmiar buta 45 i nic takiego się nie dzieje. W tym momencie rower ma przejechane około 1000 km. Pytaj o co chcesz, postaram się odpowiedzieć.

 

Pozwolę sobie wkleić za kolegę Tomasza jego przeboje z firmą Kross:

http://www.forumrowerowe.org/topic/205990-reklamacja-dluga-droga-do-rio/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rozmiar buta to 46 i pozostaje mi sprawdzić przed zakupem jak to będzie wyglądało. Co do podlinkowanych historii z reklamacjami, zaczynam mieć wątpliwości czy aby ta firma jest godna uwagi. Z drugiej strony trzeba brać poprawkę, że ludzie prędzej napiszą o problemach z produktem, niż zaczną go chwalić. Swoją drogą, za rowery za 5 tysięcy oczekiwałbym lepszej dbałości o szczegóły i innego podejścia do klienta podczas reklamacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co rozumiesz przez niemiłe doświadczenia?

 

Założyłem taki temat, "Długa droga do Rio", rower po prostu jest krzywy, a Kross robi wszystko, żeby tego nie widzieć i unika jakiegokolwiek kontaktu, telefonicznego czy mailowego. Sprawa trafiła teraz do sądu konsumenckiego przy inspekcji handlowej. Będę aktualizował tamten temat jak będzie czym.

 

 

 

Jak to wygląda w Twoim przypadku?

 

Rozmiar 44 nie ociera. Nie widzę też takiego zagrożenia. To powiedział jakiś recenzent na youtubie i "chwyciło".

 

Ogólnie to świetny rower za tą kasę, dobry wstęp do poważniejszego potraktowania tej dyscypliny.

 

Inna sprawa to firma. Stało się tak, że dostałem wadliwy produkt. Sklep pomógł mi tak jak tylko mógł, ale producent ma to w d.. całkowicie. Mam rower za ~5k, na którym jeździłem dwa razy. Nikt w Krossie nie chce ze mną rozmawiać, żadnego dialogu. To nie jest mój jedyny Kross i byłem "fanem marki", ale strasznie się zawiodłem.

 

W kilku słowach: rower - super, polecam jeśli sprawny technicznie, producent - nie chcę już mieć nic więcej wspólnego z tą marką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak ja czytam te wasze pierdzielenie to płakać się chce bo inaczej tego nie można opisać. Rower dotarł, złożyłem, usiadłem i gdzie siedzę na ramie ? Nawet za przeproszeniem jajec nie dotyka ! Na S się przymierzałem i czułem się jak na rowerze dla dziecka. Także takie wpisy wprowadzające w błąd są idiotyczne. Tym bardziej ludzi, którzy nawet na rowerze nie jeździli.

 

Sory ale musiałem....

 

Co do samego roweru to jestem pozytywnie zaskoczony. Zrobiłem nim 30km (nie dużo) ale tak... jest bardzo skrętny co mnie zaszokowało, napend sram ? Nie wrócę już do konkurencji. Cisza, kultura pracy... zobaczymy jak będzie dalej. Bałem się napędu 2x10 ale tu także jestem miło zaskoczony kręci się na nim jakbym miał 3 blaty... Nie wiem nie rozumie hehe :) Mostek od razu ustawiłem w plusie. Hamulce na dotarciu ale i tak dwa razy mocniejsze niż w moim poprzednim krosie. Jedynie co bardzo mi nie odpowiada to gripy. Są twarde i nie wygodne. Przypuszczam, że tutaj trzeba zakupić rękawiczki. No i muszę pomyśleć nad platformami bo w spd nie lubię jeździć. Na tą chwilę to tyle. Geometria całkiem ok nie typowo leżąca.

 

img201fjf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Jak ja czytam te wasze pierdzielenie to płakać się chce bo inaczej tego nie można opisać. Rower dotarł, złożyłem, usiadłem i gdzie siedzę na ramie ? Nawet za przeproszeniem jajec nie dotyka ! Na S się przymierzałem i czułem się jak na rowerze dla dziecka. Także takie wpisy wprowadzające w błąd są idiotyczne. Tym bardziej ludzi, którzy nawet na rowerze nie jeździli.

 

Jestem 8 cm wyższy od Ciebie, mam rozmiar M (foto poniżej). W niektórych sytuacjach czuję się niezbyt komfortowo. W związku z tym ciężko jest mi uwierzyć, że ty przy swoim wzroście nie czujesz ramy na jajkach.

Polecam każdemu przymierzenie się do roweru i ocenienie samemu czy mu taka przestrzeń odpowiada.

b20874-u275_orig.jpg?1465305243

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria całkiem ok nie typowo leżąca.

 

To jest właśnie znak że rama jest duża, przy dłuższej ramie plecy i ramiona mogą wysiadać... rozmawiam sporo z ludźmi co mają Krossy i z tego co się dowiedziałem to rozmiar M- 19" w wer.  Level B jest odpowiedni dla 182-186, ale każdy jeździ na czym lubi. Ja mam dokładnie w butach 83cm długość nogi i 178 cm wzrostu i kiepsko się czułem na tej Mce :( .W wer. level R 19" jest ok. Szkoda, że Kross nie robi rozmiarów pośrednich 18" było by super.

 

Pixon łady ten Twój Rio:)

 

Teraz nie wiem czy nie pójdę w superfly 5 bo tam jest fajny rozmiar 17,5 /18,5 " który nawet mi pasuje. Co myślicie o tym rowerku względem B8?

Edytowane przez hudinii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...