Skocz do zawartości

[Jaki gwint suportu] Jaka różnica pomiędzy 1.37x24 a 1.37x24T


Mieszko3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie odnośnie gwintu suportu BSA.. Otóż jaka jest różnica pomiędzy gwintem 1.37''x24 a 1.37''x24T - nigdzie nie mogę znaleźć co oznacza to nieszczęsne T??

Chce wymienić w moim rowerze korbę i przejść z mocowania na kwadrat na wielowypust (octalink). Rower posiada gwint BSA 1.37''x24T. I trudno jest znaleźć odpowiedni suport - większość posiada oznaczenie 1.37''x24...  Widziałem w jednym sklepie internetowym suport Shimano BB-ES25 - na zdjęciu widać, że na suporcie jest podany gwint "BC1.37x24 zaś sprzedawca w opisie podaje 1.37''x24T (BSA)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzysz otwór ∅ w ramie tam gdzie to wkręcisz. 1"=25.4. Wymiar wynosi ∅D ÷ 25.4 =

 

Skok gwintu calowego to ilość wierzchołków tego gwintu na długości 1 cala = 25.4 mm. Jeśli długość elementu jest mniejsza od 1" to na długości o 50% mniejszej będzie 12 wierzchołków gwintu. Ustawiamy suwmiarkę na 12.7 mm liczymy ilość wierzchołków. Do pomiarów profesjonalnych używa się wzorców grzebieniowych do sprawdzania skoku w kształcie szablonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...