Skocz do zawartości

[klamki do hamulców] Odświeżenie gum na klamkach


Rekomendowane odpowiedzi

Mam w swojej szosie białą owijkę i czarne gumy zakrywające metalowe klamki od hamulców. Gumy z wiekiem i brudem zaczęły tracić czerń a ja chcę przywrócić im dawny kolor. Jakich środków najlepiej do tego użyć, aby gumy były bardziej czarne ale nie brudziły owijki? (czernidło odpada, a płynami do mycia już myłem) Plak do karoserii? Coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam w swojej szosie białą owijkę i czarne gumy zakrywające metalowe klamki od hamulców. Gumy z wiekiem i brudem zaczęły tracić czerń a ja chcę przywrócić im dawny kolor. Jakich środków najlepiej do tego użyć, aby gumy były bardziej czarne ale nie brudziły owijki? (czernidło odpada, a płynami do mycia już myłem) Plak do karoserii? Coś innego?

 

Tak na krótko to Plak (albo inny) spray do plastików samochodowych.

 

Na dłużej to kiedyś gumę regenerowały dwie doby w nafcie ale czy skutki reakcji ze spocona skórą  można tak usunąć to nigdy nie sprawdzałem.

 

KJ

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia elementów gumowych nie tylko w samochodzie ale i rowerach, motocyklach oraz w domu używam tego preparatu

 

http://www.pielegnowacauto.pl/adbl-tire-and-rubber-cleaner-500ml.html

 

Jest świetny. Nawet zużytą zbrązowiałą gumę potrafi doczyścić i przywrócić oryginalny wygląd. Nawet po myciu mocnym APC sprawiającym wrażenie już czystego użycie preparatu powoduje jeszcze zabarwienie na brązowo piany -- czyli czyści już niby czyste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...