Skocz do zawartości

[Amortyzatory Fox Float] -zdalna blokada manetką.


Tco99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam…

Jazda na rowerze wciągnęła mnie na dobre…..szosa,cross,trekking…a teraz kupiłem  coś do jazdy po górach. Zakupiłem „fulla” który posiada amortyzację Fox’a. Chciałbym zainstalować manetkę do blokady obydwu amortyzatorów. Manualna ich zmiana podczas jazdy jest upierdliwa .Dopiero zaczynam ,więc proszę o pomoc . Jak za rozsądną kasę to rozwiązać. Propozycje różnych sklepów  i dealerów Fox’a kosztują sporo. Prawie 20-25 %  wartości roweru.

Poniżej dane amortyzatorów:

Z przodu oznaczony kodem „CZ9X”….info ze strony ridefox’a…….

2016 Performance Series 32 FLOAT 29 120 FIT4 3POS 15QRx100

2016, 32, A, FLOAT, 29in, P-S, 120, 3Pos, FIT4, Met Blk, 10391/10393 Logo, 15QRx100, 1.5 T, 44mm Rake, OE

Z tyłu  oznaczony kodem “C2QL”…. ”….info ze strony ridefox’a…….

2016 Performance Series FLOAT

 2016, FLOAT DPS, P-S, A, 3pos LV, Canyon, M30 - Nerve AL 29, 7.250, 1.750, 0.8 Spacer, CL, RL, Climb F, 10393/10391 Logo

 

O ile z przednim amortyzatorem sprawa wydaje się prosta(około 500 zł) to z tylnym jest większy problem. Sam koszt części to około 200 euro ( + kasa za usługę). Wydaje się nie opłacalne.

Myślę o ewentualnej zamianie tylnego amortyzatora na przystosowanego do sterowania z manetki.

Tylko…. co w to miejsce?. Oryginalny ma wymiary( z opisu)  7250-lenght i 1750-travel. Czy te parametry decydują o wyborze amortyzatora z „remote’m”?

Widzę, że jest rozwiązanie systemowe  Fox’a  …ale również, wydaje się ciekawsze (manetka) Scotta.

Może jakiś mix?

Będę wdzięczny za Wasze sugestie jako to zrobić za rozsądną kasę…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

odnośnie części , czasami na eBay- u można kupić taniej , poniżej link do manetki CTD FOX ( może nie jest najtaniej) , natomiast taniej niż w PL.

Często tez zdarzają  się używane dampery z większą komorą i przystosowane pod manetkę ( pisał o tym KOT)

 

http://www.ebay.de/itm/FOX-REMOTE-CTD-HEBEL-DOUBLE-FEDERGABEL-DAMPFER-HAMMERPREIS-/231214134506?hash=item35d56fb4ea:g:TWcAAOSwNSxU3gu4

 


kolejny link:

http://www.ebay.de/itm/Fox-Float-Dampfer-CTD-Remote-Hubertlager-200x50mm-/291862396312?hash=item43f45abd98:g:UEgAAOSw8oFXyGkg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podłączę się delikatnie pod temat, bo w sumie to nie OT. Potrzebuję podobnie jak kolega nr kit'u/zestawu do "z'remote'owania" dampera "fox float ctd 200mm" 2013r ! (id dampera: CC7S). Manetka i kit do fork'a do ogarnięcia, niestety damper to chyba będzie barykada, obawiam się, że nawet nie finansowa lecz związana z dostepnością. Dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....

 

 

Temat nadal aktualny. Poszukiwania dampera z blokadą trwają. udało mi się trawić na coś takiego:

 

 

FOX Float DRCV CTD Kashima Mountain Bike Shock // 7.25 x 1.875" // Remote Ready.


 


 

Długość się zgadza...większy skok. Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę przy zakupie(zamianie) ? Jak ten model ma się do już posiadanego?

 

Warto w to wejść?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...