Skocz do zawartości

[rower] Grand Canyon AL 6.9 (2015) vs. 7.9 (2012)


MichalKepa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

sprawa jak w temacie.. rozważam zakup 29er'a..

na olx'ie trafiłem na te dwie (wymienione w temacie), wg mnie, ciekawe propozycje.. w związku z tym mam pytanie.. ponieważ w obu przypadkach rozmiar ramy to "L" a gdzieś wyczytałem, nawet chyba tutaj na forum, że canyon'y mają długie ramy, moje pytanie brzmi czy L'ka przypadkiem nie będzie za dużą ramą jak dla mnie? mam 180 cm.. 

Kolejne pytanie to który model wybrać?

Osobiście skłaniał bym się do 7.9 głównie ze względu na obie sztywne osie 15/12 (przód/tył) bo waga moja to ok 95kg (z zamiarem zrzucenia w okolice 90kg), amortyzator i lepsze hamulce (przynajmniej wg. mnie).

Za 6.9 przemawia fakt że jest w zasadzie nowy, osprzęt Shimano SLX/Deore XT+ i RS Reba:

post-161710-0-84815200-1472557636_thumb.jpg

Natomiast nie znalazłem info na temat osi..

 

Dosiadał ktoś z Was te rowery? jeśli tak to napiszcie mi coś na temat ich geometrii.. zależy mi na sportowej pozycji gdyż amatorsko startuje (w tym roku zacząłem) w maratonach..

 

Aha.. o cenach zapomniałem:

7.9 (2012) - 3100

6.9 (2015) - 3300

 

Czekam na Wasze opinie na ten temat.

 

Pzdr

 

Edit:  

6.9 - 18,5" 

7.9 - 19"


Nikt się nie wypowie? :huh:

Edytowane przez MichalKepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też skłaniam się ku 7.9 ale jest jeszcze jeden temat.. chłopaczek który sprzedaje ten rower stwierdził że amortyzator przeszedł niedawno serwis i zostały wymienione uszczelki PP.. 

Czy po wymianie uszczelek lagi wyglądałyby tak jak na zdjęciu..?

http://olx.pl/oferta/rower-canyon-xt-xc-mtb-nie-trek-giant-scott-merida-CID767-IDhifqb.html#f257e1bae9

jak na moje oko ewidentnie uszczelki nie trzymają..

 

 

 

Edytowane przez MichalKepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o to zdjęcie: http://img20.olx.pl/images_tablicapl/421297065_6_1000x700_rower-canyon-xt-xc-mtb-nie-trek-giant-scott-merida-.jpg ?

 

Niekoniecznie może to być wina uszczelek, równie dobrze może to być niechlujstwo użytkownika-  czyli niedokładne umycie roweru przed sprzedażą. Na lagach po jeździe zawsze zostaną ślady brudu.

 

Ale UWAGA! Dobrze że dałeś link do aukcji! Ja ma taką zasadę: NIGDY nie kupuję od ludzi manipulujących słowami kluczowymi!!! Taka manipulacja to jak wyraźny podpis: "Jestem tanim cwaniaczkiem - kombinatorem". Kombinuje w aukcji - pewnie i kombinuje z towarem...

 

Dla mnie w tym momencie 7.9 odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , dokładnie o to zdjęcie mi chodzi. 

Nie do końca rozumiem co masz na myśli pisząc o manipulacji słowami.. Opis w tej aukcji jest żywcem wklejony z TEGO testu (od siebie napisał tylko pierwszą linijkę)... To że poszedł na łatwiznę nie oznacza że od razu jest kombinatorem. 

Napisałem przed chwilą do niego w sprawie dokumentacji potwierdzającej pochodzenie roweru i przejście ewentualnych napraw/pobytów w serwisie, szczególnie pod kątem tego amortyzatora.. 

jeśli jej nie posiada to rower odpada.. natomiast jeśli będzie ją miał to sądzę że warto będzie się przejechać go obejrzeć. Co prawda najbliżej nie jest bo ok 200 km ale tragedii też nie ma ;)

 

Właśnie mi odpisał że nie ma żadnych dokumentów więc rower odpada.. 

Edytowane przez MichalKepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na tytuł aukcji:

 

"Rower Canyon XT, XC MTB ( nie TREK Giant Scott, Merida)"

 

Facet próbuje ściągnąć na swoją aukcję potencjalnego klienta szukającego Treka, Gianta, Scotta lub Meridy. 

 

Chodzi o to żeby oszukać wyszukiwarkę która przecież nie widzi słowa "nie" i zareaguje na każdą z wymienionych firm.

 

Bardzo tani chwyt zdradzający cwaniaka - niewiele mu to daje, ale u mnie jako klienta wzbudza wielkie wątpliwości czy  chcę wydać kilka tysięcy złotych i dać zarobić takiemu kolesiowi. Przed oczami od razu mam rowerowy odpowiednik Janusza z giełdy samochodowej i "Niemiec płakał jak sprzedawał" ;)

 

Za takie coś np. na Allegro aukcja wylatuje (w teorii, bo w praktyce różnie bywa, ale jest opcja "zgłoś aukcję: manipulacja słowami kluczowymi") ;)

Tacy goście robią bałagan, gdyby ich nie tępić, to szukając roweru konkretnej marki musiałbyś się przedzierać przez dziesiątki ogłoszeń o sprzedaży rowerów innych firm...

 

I na marginesie: takich literackich opisów - w dodatku jak piszesz bezczelnie skopiowanych - też nie lubię.

Edytowane przez gocu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa.. no przecież :) też tego do końca nie trawię, ale w tym przypadku nie zwróciłem na to uwagi bo szukałem Canyon'a.. gdybym szukał innej marki i by mi się wyświetlił to na pewno by mi się rzuciło to w oczy.. 

co do kopiowania kopiowanie opisów np. ze strony producenta czy jakiegoś testu to jeszcze nic, osobiście miałem kiedyś taki przypadek jak sprzedawałem swój rower że trafiłem na gościa, który żywcem skopiował tekst z mojej aukcji (miał taki sam rower na sprzedaż).. i tak jak w pierwszym przypadku są małe szanse że zainteresowany będzie znał tekst np. z jakiegoś testu, no ale że rzuci okiem też na inną aukcję tego samego artykułu to już jest pewne.. to już przegięcie na maksa.. no ale zawsze tacy byli i zawsze będą więc nie ma co się o nich rozpisywać..

 

Ale wracając do tego Canyon'a to gość mi odpisał że nie ma żadnych papierów a na zapytanie skąd go ma jeszcze nie odpisał.. i pewnie nie odpisze.. także odpuszczam ten rower..

 

Po raz kolejny w tym miesiącu potwierdziło się to, że cierpliwość popłaca i nie ma co się podpalać podczas zakupów za kilka tysięcy bo można się nadziać na minę.. 

 

Dzięki za zainteresowanie :thumbsup:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wzięcia tego 6.9 za 3000.. jutro ok 16 jadę go obejrzeć.. Rower prezentuje się jak nówka więc sądzę, że w tej cenie nic lepszego nie wyrwę..

Aczkolwiek tamten od 7.9 do mnie odpisał i zapewnia, że rower nie jest kradziony (nie widzi problemów z podaniem nr'ów ramy, miałbym je w piątek) ale nie ma potwierdzenia na przeprowadzenie serwisu amorka.. szczerze mówiąc kusi mnie on bo sprawdzenie roweru po numerach ramy to nie problem ale trochę martwi mnie właśnie ten widelec.. jeszcze jutro do niego zadzwonię, jak zejdzie 300 na serwis amorka (bo tyle gdzieś pewnie będzie kosztował?) to go wezmę.. pod warunkiem, że reszta podzespołów będzie przynajmniej w dobrym stanie..

 

co sądzicie? 

 

Edytowane przez MichalKepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.9 z 2015 rozmiar L może być zbyt wysoki w przekroku (nie czytałeś wątku uważnie bo one są krótkie a wysokie). Nie znam geo 7.9 z 2012 więc w tym przypadku się nie wypowiadam. Odnośnie brudu na goleniach to w przypadku recona czy reby jest oznaką uszkodzonych uszczelek kurzowych i ogólnego niedbalstwa o amor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez trochę nieuważnie przeczytałeś bo nie chodzi o Recona czy Rebę a o Fox'a ;) ale sądzę że w jego przypadku brud świadczy o tym samym.. 

Ooo, faktycznie przekrok w L'ce 6.9 wynosi 840,5 :blink: nie zwróciłem na to uwagi.. u mnie miejsca jest max na 820.. Ciekawe jak jest w tym 7.9 ale pewnie podobnie.. czyli jednak odpada.. ten 6.9 za 3k jest rozmiarze M więc przekrok jest ok tylko jaką w końcu geo maja te rowery? typowo sportową, neutralną czy turystyczną? skoro rama jest krótka to raczej na sportową nie mam co liczyć? 

Edytowane przez MichalKepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ten 6.9 za 3k jest rozmiarze M więc przekrok jest ok tylko jaką w końcu geo maja te rowery? typowo sportową, neutralną czy turystyczną? skoro rama jest krótka to raczej na sportową nie mam co liczyć? 

 

Jesli ta geo:

 http://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/canyon/39454/grand_canyon_al_6_9/2

 

Geo turystyczne. Canyon przewidział rowery do 5k zł dla mas, a powyżej 5k dla ambitnych amatorów i elity (sportowe geo). W sumie trochę słuszne podejscie, ale biednemu zawsze wieje prosto w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ta. I nie jest nawet neutralna? pff.. w takim razie kolejna maszynka, którą muszę odpuścić.. :bye2:

 

 

W sumie trochę słuszne podejscie

jeśli masz na myśli podejście do zarobienia kasy to może i tak..  aczkolwiek wg. mnie jest to strzał w kolano z małokalibrowego pistoletu, chodzisz ale jednak trochę boli :) bo za mniej niż 5k taki ambitny amator zamiast nowego Canyon'a kupi sobie sprzęt używany ze sportową geometrią a z kolei "masa" nie koniecznie będzie chciała i potrzebowała wydać 4k na rower turystyczny bo taki to i za 2 już można zakupić i też będzie jeździł.. A żeby kupić takiego turystycznego Canyon'a to musi się znaleźć naprawdę ambitny turysta :D

 

Edytowane przez MichalKepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I nie jest nawet neutralna?
Moze być, ale dla niewielu. M-ka dla osoby o dość długich nogach / krótkim tułowiu o wzroście około 170-175 cm z mostkiem 9 cm byłaby neutralna i podobnie z L-ką na wyższą osobę, ale to będzie szukanie igły, jeśli chodzi o mężczyzn. Te rowery możemy polecać płci pięknej, ale do przymiarki live.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.. odpuściłem obydwa canyon'y i na razie w ogóle wstrzymuje się z zakupem roweru.. Zostało jeszcze może z miesiąc jeżdżenia więc nie ma co się spinać i na siłę kupować..

Może po sezonie pojawią się jakieś ciekawsze oferty :) Może nawet uda się coś nowego wyrwać.. pożyjemy zobaczymy.. 

Także dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...